zima kysuce2

 • Monografiu obce Horný Vadičov uviedli do života

  Monografiu obce Horný Vadičov uviedli do života

 • Ples Milošovanov sa vydaril

  Ples Milošovanov sa vydaril

 • Kysucká vrchárska heligónka vydala svoje 5 cédečko

  Kysucká vrchárska heligónka vydala svoje 5 cédečko

 • Do Oščadnice prišlo 1507 turistov

  Do Oščadnice prišlo 1507 turistov

Monografiu obce Horný Vadičov uviedli do života

Monografiu obce Horný Vadičov uviedli do života Dňa 3. februára 2018 bola v Kultúrnej sále v Hornom Vadičove uvedená do života MONOGRAFIA OBCE. Na slávnostnom krste tejto historickej publikácie sa okrem autorov jednotlivých materiálov zúčastnil aj prednosta Okresného úradu v Kysuckom Novom Meste Stanislav Kozina a ďalší hostia. Čítať ďalej...

Ples Milošovanov sa vydaril

Ples Milošovanov sa vydaril V sobotu 13. 1. 2018 sa uskutočnil tradičný školský ples, ktorý každoročne organizuje ZŠ Milošová u Prívary. Zábava každým rokom graduje, zúčastňuje sa jej čoraz viac ľudí nielen zo školského kolektívu a obyvateľov Milošovej, ale aj širokej verejnosti mesta Čadca. Čítať ďalej...

Kysucká vrchárska heligónka vydala svoje 5 cédečko

Kysucká vrchárska heligónka vydala svoje 5 cédečko Hudobná skupina Kysucká vrchárska heligónka sa pred necelými štyrmi mesiacmi rozdelila z tej pôvodnej ostali len traja Peter Kopas spieva a hra na heligónke, Milan Rucek spev a hra na heligónke a Ľubomír Svrček spev a bubny. Čítať ďalej...

Do Oščadnice prišlo 1507 turistov

Do Oščadnice prišlo 1507 turistov Ako sme vás už informovali v minulom čísle Kysúc, v Oščadnici sa uskutočnil už 51. zimný zraz Klubov slovenskej turistiky a 10. Medzinárodný zimný zraz turistov. Čítať ďalej...
Previous
Next

Začal sa 23. ročník Valentínskej kvapky krvi

kvapka krvi mOd 12. februára . do 16. marca organizuje Slovenský Červený kríž už 23. ročník Valentínskej kvapky krvi.

Čítať ďalej...

Krajina komiksu v Čadčianskej galérii

galeria cadca komix mDňa 13. 2. 2018 sme sa s našimi žiakmi učili netradične v krajine, kde ožila tradičná rozprávka s názvom Plavčík a Vratko.

Čítať ďalej...

Turista Milan Toman oslávil deväťdesiatku v kruhu priateľov

milan toman mV piatok 8.2.2018 oslávil dlhoročný aktívny a neúnavný turista Milan Toman významné výročie v kruhu svojich priateľov a milovníkov hôr, na chate Beskydok vo Zwardoni.

Čítať ďalej...

KYSUCKÁ STOVKA 2011

V piatok 21. januára 2011 sa v Kysuckom Novom Meste stretla skupina ľudí, ktorí obľubujú DIAĽKOVÉ TURISTICKÉ POCHODY - „DIAĽKOPLAZCI". Ulice v našom meste sú ponorené v tme, všade je kľud, občas sa hlasito ozýva mládež. Naša skupina diaľkoplazov s úderom 21:00 hodiny vyštartovala na diaľkový turistický pochod s dĺžkou 97 km a prevýšením 4120 m.

Skupinu tvoria ľudia rôznych vekových kategórii od 24 ročných mladíkov až po najstaršieho účastníka pána Júliusa Surana - 70 ročného!

Tejto veľmi namáhavej akcie sa zúčastnila aj jediná žena, známa diaľkoplazkyňa z Maďarska Csilla Wittner.

Turisti, diaľkoplazci prechádzali nasledujúcou trasou:

KNM - Radoľa - lúky nad Snežnicou - Pod Kučerovkou - Kotrčina Lúčka, Stráň - Sedlo Žiarce - Zlieň - Sedlo Nad Melišovcami - Horný Vadičov, Kubaščíci - Ľadonhora - Pod Poľanou - Skríželné - Obelec - Sedlo Korcháň - Sedlo Rovne - Klubina - Veľká Rača - Oščadnica, Píla - Kýčera - Chotárny kopec - Vrchrieka nad Petránkami - Majtánky - Tábor - KNM

Dĺžka 97 km/ prevýšenie 4120m

Podstatou absolvovania diaľkového turistického pochodu je postup po trase podľa mapy, itinerára s podrobným popisom trasy. Počas prechodu sa zbierajú kontrolné značky na vopred stanovených miestach, kontrolách. Každý účastník si zvolí svoje vlastné tempo, postupuje samostatne, prípadne v skupinkách.

I. ročníka diaľkového turistického pochodu KYSUCKÁ STOVKA, ktorú organizoval Roman Minarovič v spolupráci s ŠKT KNM sa zúčastnilo 30 ľudí z rôznych kútov Slovenska, Česka a Maďarska. Akciu podporil pán Pavol Srnánek.

15turistov absolvovalo trasu 97km v časoch od 19 do 33hodín.

Ostatní absolvovali trasy 75km,52km a 26km.

Veľké poďakovanie patrí mojej manželke Gabike, synovi Milošovi, ktorí mi pomáhali na kontrolách. Kysucká stovka je prvá zimná akcia na Slovensku, pevne verím, že sa táto turistická akcia udomácni v Slovenskom kalendári Diaľkových turistických akcií.

Na Slovensku prebieha akcia SSD, SLOVENSKÝ SUPERDIAĽKOPLAZ. Súťaž spočíva v povinnosti absolvovať päť stokilometrových(100km) pochodov v jednom kalendárnom roku na Slovensku. V súčasnosti je možné zúčastniť sa na nasledujúcich 100- kilometrových pochodoch:

TRNAVSKÁ 100- ka - Klub turistov a diaľkoplazov Trnava

2X50 a dosť - TJ Tesla Bratislava

Pochod ŠPCH - KST ŠPCH Špačince

Haličská 100- ka - Halič

Rudohorská 100- ka - ŠK Magnezit Ferona Košice

Lazová 100- ka - UC - SG (Slavo a spol. )

Keďže slovenskí turisti chodia na české turistické akcie a českí turisti zase na slovenské, vznikol Projekt CS 1000, ktorý spočíva v absolvovaní minimálne desiatich organizovaných 100km turistických pochodov na území Česka a Slovenska.

Roman Minarovič-ŠKT K.N.Mesto

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby