kysuce kaplnka

 • Extrémne teploty dali zabrať aj Vladimírovi Kormancovi

  Extrémne teploty dali zabrať aj Vladimírovi Kormancovi

 • Knihuľko– s knihou v ruke za dobrodružstvom

  Knihuľko– s knihou v ruke za dobrodružstvom

 • Dedovanka a súbor Oščadnička priblížili vo Vychylovke prácu s ľanom

  Dedovanka a súbor Oščadnička priblížili vo Vychylovke prácu s ľanom

 • Kysučanka sa vybrala na vlastnú päsť do Malajzie

  Kysučanka sa vybrala na vlastnú päsť do Malajzie

Extrémne teploty dali zabrať aj Vladimírovi Kormancovi

Extrémne teploty dali zabrať aj Vladimírovi Kormancovi Majstrovstvá Slovenskej republiky v dlhom triatlone Slovakman 226 v Piešťanoch absolvoval aj Vladimír Kormanec z Krásna nad Kysucou. Čítať ďalej...

Knihuľko– s knihou v ruke za dobrodružstvom

Knihuľko– s knihou v ruke za dobrodružstvom Leto je úžasným obdobím. Dospelým ponúka vytúžený čas oddychu, dovoleniek a načerpania novej energie, deti zase dostávajú priestor na prázdninové huncútstva a kopec zaujímavých výletov. Čítať ďalej...

Dedovanka a súbor Oščadnička priblížili vo Vychylovke prácu s ľanom

Dedovanka a súbor Oščadnička priblížili vo Vychylovke prácu s ľanom Prácu s ľanom, výroba plátna priblížila dňa 5.8.2018 v Skanzene Vychylovka-Nová Bystrica Folklórna skupina Dedovanka, DFS Oščadnička pod vedením Veroniky Mačuhovej. Čítať ďalej...

Kysučanka sa vybrala na vlastnú päsť do Malajzie

Kysučanka sa vybrala na vlastnú päsť do Malajzie Možno ste z tých, ktorý minulý rok v približne v tomto období čítali moje články o tom aká je v mojich očiach Čína, a zaujíma vás ako vidím Malajziu a Singapur. Čítať ďalej...
Previous
Next

Uzavrú tunel Horelica

uzavru tunel hohrelica m

V dobe od 22. 00 hod. dňa 10. augusta (piatok) do 20. augusta 2018 (pondelok) do 4.00 hod. bude uzavretý tunel Horelica.

Čítať ďalej...

V nedeľu 19. augusta bude v Skanzene vo Vychylovke podujatie Plody najkrajšie

skanzen pozvanka plody najkrajsie mNedeľa 19. augusta 2018 bude v Skanzene Vychylovka Nová Bystrica patriť tým najvzácnejším plodom nášho života a to deťom.

Čítať ďalej...

Do Kysuce príde tím z Fortuna ligy

msk kysucke nove mesto mNového Mesta zo štvrtej ligy prichádza pre divákov náplasť v podobe atraktívneho duelu s Fortunaligistom.

Čítať ďalej...

KYSUCKÁ STOVKA 2011

V piatok 21. januára 2011 sa v Kysuckom Novom Meste stretla skupina ľudí, ktorí obľubujú DIAĽKOVÉ TURISTICKÉ POCHODY - „DIAĽKOPLAZCI". Ulice v našom meste sú ponorené v tme, všade je kľud, občas sa hlasito ozýva mládež. Naša skupina diaľkoplazov s úderom 21:00 hodiny vyštartovala na diaľkový turistický pochod s dĺžkou 97 km a prevýšením 4120 m.

Skupinu tvoria ľudia rôznych vekových kategórii od 24 ročných mladíkov až po najstaršieho účastníka pána Júliusa Surana - 70 ročného!

Tejto veľmi namáhavej akcie sa zúčastnila aj jediná žena, známa diaľkoplazkyňa z Maďarska Csilla Wittner.

Turisti, diaľkoplazci prechádzali nasledujúcou trasou:

KNM - Radoľa - lúky nad Snežnicou - Pod Kučerovkou - Kotrčina Lúčka, Stráň - Sedlo Žiarce - Zlieň - Sedlo Nad Melišovcami - Horný Vadičov, Kubaščíci - Ľadonhora - Pod Poľanou - Skríželné - Obelec - Sedlo Korcháň - Sedlo Rovne - Klubina - Veľká Rača - Oščadnica, Píla - Kýčera - Chotárny kopec - Vrchrieka nad Petránkami - Majtánky - Tábor - KNM

Dĺžka 97 km/ prevýšenie 4120m

Podstatou absolvovania diaľkového turistického pochodu je postup po trase podľa mapy, itinerára s podrobným popisom trasy. Počas prechodu sa zbierajú kontrolné značky na vopred stanovených miestach, kontrolách. Každý účastník si zvolí svoje vlastné tempo, postupuje samostatne, prípadne v skupinkách.

I. ročníka diaľkového turistického pochodu KYSUCKÁ STOVKA, ktorú organizoval Roman Minarovič v spolupráci s ŠKT KNM sa zúčastnilo 30 ľudí z rôznych kútov Slovenska, Česka a Maďarska. Akciu podporil pán Pavol Srnánek.

15turistov absolvovalo trasu 97km v časoch od 19 do 33hodín.

Ostatní absolvovali trasy 75km,52km a 26km.

Veľké poďakovanie patrí mojej manželke Gabike, synovi Milošovi, ktorí mi pomáhali na kontrolách. Kysucká stovka je prvá zimná akcia na Slovensku, pevne verím, že sa táto turistická akcia udomácni v Slovenskom kalendári Diaľkových turistických akcií.

Na Slovensku prebieha akcia SSD, SLOVENSKÝ SUPERDIAĽKOPLAZ. Súťaž spočíva v povinnosti absolvovať päť stokilometrových(100km) pochodov v jednom kalendárnom roku na Slovensku. V súčasnosti je možné zúčastniť sa na nasledujúcich 100- kilometrových pochodoch:

TRNAVSKÁ 100- ka - Klub turistov a diaľkoplazov Trnava

2X50 a dosť - TJ Tesla Bratislava

Pochod ŠPCH - KST ŠPCH Špačince

Haličská 100- ka - Halič

Rudohorská 100- ka - ŠK Magnezit Ferona Košice

Lazová 100- ka - UC - SG (Slavo a spol. )

Keďže slovenskí turisti chodia na české turistické akcie a českí turisti zase na slovenské, vznikol Projekt CS 1000, ktorý spočíva v absolvovaní minimálne desiatich organizovaných 100km turistických pochodov na území Česka a Slovenska.

Roman Minarovič-ŠKT K.N.Mesto

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby