jar kysuce 2016

 • V Povine zasahoval vrtuľník

  V Povine zasahoval vrtuľník

 • Úspešná pátracia akcia

  Úspešná pátracia akcia

 • Hasičská púť v Rajeckej Lesnej – 13. ročník

  Hasičská púť v Rajeckej Lesnej – 13. ročník

 • Tragická dopravná nehoda pri Brodne

  Tragická dopravná nehoda pri Brodne

V Povine zasahoval vrtuľník

V Povine zasahoval vrtuľník K vážnej dopravnej nehode došlo v piatok 20. apríla 2018 predpoludním na ceste I/11 v katastri obce Povina, okres Kysucké Nové Mesto. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel 68 ročný vodič (ČR) jazdiaci na vozidle Škoda Octavia v smere Žilina – Čadca plynule do protismerného jazdného pruhu. Čítať ďalej...

Úspešná pátracia akcia

Úspešná pátracia akcia 26.4.2018 - dnes sme pomáhali polícii pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá bola nájdená živá v lese v katastre obce Veľké Rovné, následne sme osobu zviezli do obce, kde si prevzala posádka Zdrav. záchrannej skužby. Čítať ďalej...

Hasičská púť v Rajeckej Lesnej – 13. ročník

Hasičská púť v Rajeckej Lesnej – 13. ročník V nedeľu 29. apríla sa uskutočnil už 13. ročník Hasičskej púte v Rajeckej Lesnej, kde za krásneho slnečného a teplého počasia sa uskutočnila svätá omša pri príležitosti osláv svätého Floriána, patróna hasičov.„Hasičská pút“, ktorej sa zúčastnili Dobrovoľní hasiči z okresov Žilina, Bytča, Čadca, Kysu... Čítať ďalej...

Tragická dopravná nehoda pri Brodne

Tragická dopravná nehoda pri Brodne V sobotu 19.05.2018 pred pol piatou poobede bola na Krajské operačné stredisko v Žiline ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel na štátnej ceste 1/11 v katastri obce Brodno, okres Žilina. Čítať ďalej...
Previous
Next

Motoristov spomalí obmedzenie v Krásne nad Kysucou

dopravne obmedzenie krasno mNDS čiastočne uzavrie cestu I/11 v úseku mosta ev. č. 11-217 Krásno nad Kysucou v km 422,200. Dôvodom je výmena mostných záverov.

Čítať ďalej...

Kvety pre mamičku

kvety pre mamicku m„Všetky kvety do rúk mamy, skladám ako drahokamy...“ sú slová krásnej básne. Čítať ďalej...

Asanky úspešné v Hlohovci

asanky mSvoju 21. sezónu odštartovali mažoretky zo súboru Asanka v Kysuckom Novom Meste účasťou na MSR v mažoretkovom športe, ktoré sa konali tento rok v meste Hlohovec v termíne 05.-06.05.2018.

Čítať ďalej...

KYSUCKÁ STOVKA 2011

V piatok 21. januára 2011 sa v Kysuckom Novom Meste stretla skupina ľudí, ktorí obľubujú DIAĽKOVÉ TURISTICKÉ POCHODY - „DIAĽKOPLAZCI". Ulice v našom meste sú ponorené v tme, všade je kľud, občas sa hlasito ozýva mládež. Naša skupina diaľkoplazov s úderom 21:00 hodiny vyštartovala na diaľkový turistický pochod s dĺžkou 97 km a prevýšením 4120 m.

Skupinu tvoria ľudia rôznych vekových kategórii od 24 ročných mladíkov až po najstaršieho účastníka pána Júliusa Surana - 70 ročného!

Tejto veľmi namáhavej akcie sa zúčastnila aj jediná žena, známa diaľkoplazkyňa z Maďarska Csilla Wittner.

Turisti, diaľkoplazci prechádzali nasledujúcou trasou:

KNM - Radoľa - lúky nad Snežnicou - Pod Kučerovkou - Kotrčina Lúčka, Stráň - Sedlo Žiarce - Zlieň - Sedlo Nad Melišovcami - Horný Vadičov, Kubaščíci - Ľadonhora - Pod Poľanou - Skríželné - Obelec - Sedlo Korcháň - Sedlo Rovne - Klubina - Veľká Rača - Oščadnica, Píla - Kýčera - Chotárny kopec - Vrchrieka nad Petránkami - Majtánky - Tábor - KNM

Dĺžka 97 km/ prevýšenie 4120m

Podstatou absolvovania diaľkového turistického pochodu je postup po trase podľa mapy, itinerára s podrobným popisom trasy. Počas prechodu sa zbierajú kontrolné značky na vopred stanovených miestach, kontrolách. Každý účastník si zvolí svoje vlastné tempo, postupuje samostatne, prípadne v skupinkách.

I. ročníka diaľkového turistického pochodu KYSUCKÁ STOVKA, ktorú organizoval Roman Minarovič v spolupráci s ŠKT KNM sa zúčastnilo 30 ľudí z rôznych kútov Slovenska, Česka a Maďarska. Akciu podporil pán Pavol Srnánek.

15turistov absolvovalo trasu 97km v časoch od 19 do 33hodín.

Ostatní absolvovali trasy 75km,52km a 26km.

Veľké poďakovanie patrí mojej manželke Gabike, synovi Milošovi, ktorí mi pomáhali na kontrolách. Kysucká stovka je prvá zimná akcia na Slovensku, pevne verím, že sa táto turistická akcia udomácni v Slovenskom kalendári Diaľkových turistických akcií.

Na Slovensku prebieha akcia SSD, SLOVENSKÝ SUPERDIAĽKOPLAZ. Súťaž spočíva v povinnosti absolvovať päť stokilometrových(100km) pochodov v jednom kalendárnom roku na Slovensku. V súčasnosti je možné zúčastniť sa na nasledujúcich 100- kilometrových pochodoch:

TRNAVSKÁ 100- ka - Klub turistov a diaľkoplazov Trnava

2X50 a dosť - TJ Tesla Bratislava

Pochod ŠPCH - KST ŠPCH Špačince

Haličská 100- ka - Halič

Rudohorská 100- ka - ŠK Magnezit Ferona Košice

Lazová 100- ka - UC - SG (Slavo a spol. )

Keďže slovenskí turisti chodia na české turistické akcie a českí turisti zase na slovenské, vznikol Projekt CS 1000, ktorý spočíva v absolvovaní minimálne desiatich organizovaných 100km turistických pochodov na území Česka a Slovenska.

Roman Minarovič-ŠKT K.N.Mesto

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby