jar kysuce 2016

Blíži sa 50. ročník divadelnej prehliadky Palárikova Raková

palarikova rakova mPosledný aprílový týždeň bude na Kysuciach v znamení spomienky na vynikajúceho dramatika, spisovateľa, kňaza Jána Palárika.

Čítať ďalej...

Čitateľská súťaž " Kysucké rozprávky " v ZŠ Dunajov

zs dunajov mTento školský rok bol vyhlásený ministerstvom školstva za Rok čitateľskej gramotnosti na podporu vzťahu detí a žiakov k čítaniu a získaniu väčšieho počtu priaznivcov literatúry. V našej škole sa každoročne v marci - mesiaci knihy koná čitateľská súťaž pod názvom "Kysucké rozprávky ".

Čítať ďalej...

Kysucké AMFO 2017

kysucke amfo mKysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, dňa 7. apríla 2017 slávnostnou vernisážou v Dome kultúry v Čadci otvorilo regionálnu postupovú súťažnú výstavu AMFO 2017. Výberovej porote bolo dňa 31. marca 2017 predložených na posúdenie 122 fotografií od 26 autorov.

Čítať ďalej...

Buďme hrdí na Rudolfa Mattera

rudolf matter mOd narodenia nášho dejepisca uplynulo 160 rokov, od vydania jeho diela 90 V roku 1927 sa na edinburgskej univerzite chytil profesúry legendárny historik Vere Gordon Childe. V tom istom roku publikoval prelomové dielo Pravěk zemí českých jeden z najvýznamnejších moravských archeológov Inocenc Ladislav Červinka.

Čítať ďalej...

Ocenenie Ing. Františka Kajánka je aj ocenením SOŠ technickej Čadca

fero kajanek mPri príležitosti Dňa učiteľov bol Ing. František Kajánek, riaditeľ SOŠ technickej v Čadci, ocenený „Malou medailou sv. Gorazda“ za významný prínos a popularizáciu stredného odborného školstva a systému duálneho vzdelávania žiakov. Ocenenie prevzal 31. marca 2017 v Bratislave z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana.

Čítať ďalej...

Popoludnie básnika rodných Kysúc

popoludnie basnika mDňa 21. marca sa v priestoroch Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto uskutočnil 11. ročník v prednese poézie a prózy žiakov do 10 rokov pod názvom Popoludnie básnika rodných Kysúc, ktoré sa konalo na počesť nášho rodáka básnika Dlhomíra Poľského. Pri zrode tohto podujatia stál Spolok sv. Vojtecha.

Čítať ďalej...

Slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Kysuckého múzea

zasadnutie rady mV piatok 7. apríla 2017 sa konalo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou za účasti primátora a poslanca Žilinského samosprávneho kraja Jozefa Grapu. V zasadačke tunajšej pobočky múzea sa stretli odborníci z popredných univerzitných, fondových a výskumných inštitúcií s múzejníkmi, aby spoločne prediskutovali doteraz dosiahnuté výsledky a smerovanie Kysuckého múzea do roku 2020.

Čítať ďalej...

SOŠ drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou na krajskom kole stredoškolskej odbornej činnosti

sos drevarska mStredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou sa každoročne zapája do Stredoškolskej odbornej činnosti. Žiaci sa venujú tvorbe prác v čase vyučovacieho procesu i mimo vyučovania, vo svojom voľnom čase na tému, ktorú si vyberú z oblasti, ktorá ich najviac zaujíma. Problém môžu riešiť samostatne, alebo za pomoci konzultanta.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby