jar kysuce 2016

V Skalitom oslávili Deň učiteľov

den ucitelov skalite mKaždoročne si pri príležitosti sviatku Dňa učiteľov pripomíname odkaz Jána Amosa Komenského, veľkého humanistu a pedagóga, ktorý bol presvedčený, že dobrá škola robí človeka lepším.

Čítať ďalej...

Akordeónový festival v ZUŠ 2018

akordeonovy festival mAkordeónový festival v Základnej umeleckej škole v Kysuckom Novom Meste
„16.ročník Akordeónového festivalu v rytme rôznych hudobných žánrov sa skončil. Ďakujem všetkým súťažiacim z 18 ZUŠ zo Slovenska i Čiech, ich pedagógom a rodičom.“
Tieto slová odzneli 9.4.2018 z úst zástupkyne školy Mgr. Daniely Gajdošíkovej v koncertnej sále ZUŠ Kysucké Nové Mesto pri vyhodnotení súťaže mladých akordeonistov.

Čítať ďalej...

Jaroslav Gaňa besedoval v Kysuckej galérii v Oščadnici

beseda mV Kysuckej galérii v Oščadnici v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa v utorok 10. 4. uskutočnila zaujímavá beseda s akademickým sochárom Jaroslavom Gaňom.

Čítať ďalej...

V Kysuckom Novom Meste ocenili učiteľov

ucitelia knm mDeň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov.

Čítať ďalej...

Detskí umelci sa opäť rozdali publiku

umelci mAko každoročne, i tento rok sa v posledný marcový týždeň – 27. marca 2018, uskutočnila regionálna súťažná prehliadka detskej dramatickej tvorivosti DETI DEŤOM 2018.

Čítať ďalej...

Veľkonočná výstava ručných výrobkov a prác

vystava zborov mV sále Obecného úradu v Zborove nad Bystricou bola veľkonočná výstava ručných prác. Piatok 23. marca patril výrobkom a dekoráciám od vystavovateľov z celých Kysúc.

Čítať ďalej...

Veľkonočné tvorivé dielne v MŠ na Ulici 9.mája v KNM

velkonocne tvorive dielne mV rámci blížiacich sa veľkonočných sviatkov sme zorganizovali dňa 20.3.2018 v MŠ celoškolskú akciu – veľkonočné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi.

Čítať ďalej...

Knižnica v Skalitom už otvorená.

V piatok 23. marca si ako prví zrekonštruovanú knižnicu prišli pozrieť žiaci základných škôl v Skalitom. V krátkej scénke, ktorú si pre deti pripravili mládežníci z Centra voľného času Skalité pod vedením Natálky Durajovej, si mohli deti pozrieť úsmevný príbeh ako majstri Pat a Mat opravovali knižnicu a vôbec sa im to nedarilo. Malých školákov zaujala aj útulne a moderne zariadená čitáreň a nové knihy, ktoré sme zakúpili pre deti aj pre dospelých.
J.Č.

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby