pozadieleto jesen listy

Kysucká literatúra na knižnom veľtrhu Bibliotéka Pedagogika 2017

biblioteka mKnižný veľtrh Bibliotéka Pedagogika, ktorý sa konal v dňoch 9. - 11. novembra 2017, si so sebou často nesie prívlastok „sviatok všetkých knihomoľov“.

Čítať ďalej...

Budatínsky rínok

budatinsky rinok m21. októbra 2017 sa Stredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou pod vedením riaditeľa školy PaedDr. Jána Palka zúčastnila akcie pod názvom Budatínsky rínok v areáli Budatínskeho hradu.

Čítať ďalej...

To sú pre Vás slová vďaky

slova vdaky mStalo sa už tradíciou, že škôlkari spolu s pani učiteľkami v MŠ Litovelská 605/9 v Kysuckom Novom Meste strávili popoludnie so svojimi starkými v materskej škole pri príležitosti mesiaca októbra – úcty k starším, kde ich obdarovali básňou, piesňou či tančekom.

Čítať ďalej...

Ochrana prírody na Kysuciach v spomienkach pamätníka

rudolf gerat mV Kysuckej knižnici v Čadci, ktorá pracuje v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa vo štvrtok 19. októbra 2017 uskutočnilo príjemné stretnutie ochrancov a priateľov prírody, aby do literárneho sveta slávnostne uviedli novú publikáciu z pera Rudolfa Geráta pod názvom Ochrana prírody na Kysuciach s podtitulom Spomienky pamätníka.

Čítať ďalej...

Posedenie pre dôchodcov

posedenie dochodcov mV nedeľu, 29. októbra Obecný úrad v Korni v spolupráci so ZŠ pripravil milé stretnutie pre dôchodcov, pri príležitosti mesiaca účty k starším. V úvode starosta obce Štefan Belko privítal dôchodcov a poďakoval im za celoživotnú prácu a výchovu detí. V pestrom programe, ktorý uvádzala Ing. Mitková sa predstavila Bianka Chrenšťová s básňou o starých rodičoch.

Čítať ďalej...

Uvítanie detí do života vo Vysokej nad Kysucou

uvitanie deti mVitaj teda medzi nami utešené dieťa, nech na Teba iba dobré sudby žitia letia, nech Ti Pán Boh požehnáva všetky žitia kroky a buď šťastné v svete krásnom mnohé dlhé roky. Slávnostné chvíle z príležitosti uvítania detí do života, zažili rodičia spolu so svojimi ratolesťami v stredu 8. novembra 2017 v pamätnej izbe E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou.

Čítať ďalej...

Venované dedkovi a babke

venovane dedkovi mJesenné lístie sa mení na krásnu paletu farieb. Strieborné nitky babieho leta poletujú nad nami. Blíži sa najkrajšie obdobie v roku a preto viac ako iné dni máme v úcte našich starkých. Október už tradične je mesiacom venovaným naším starým rodičom.

Čítať ďalej...

Vystúpenie deti zo ZŠ Rázusova

vystupenie razusova m8. novembra 2017 privítalo Viacúčelové zariadenie pre seniorov veľmi šikovné deti zo Základnej školy na Rázusovej ulici v Čadci. Talentované deti svojim pestrým programom oslovili seniorov. Pripravili si pre nás bohatú paletu svojich aktivít.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby