jar kysuce 2016

V Čadci horel les

poziar bukov cadca mDňa 15. apríla 2018 krátko pred 18.00 hod. bol ohlásený požiar lesa v katastri mesta Čadca časť Bukov.

Čítať ďalej...

Úhyn rýb v rieke Kysuca

V piatok 13. apríla dopoludnia došlo v rieke Kysuca v obci Podvysoká k úhynu väčšieho množstva rýb.  Profesionálni hasiči zo Žiliny,  Čadce, Turzovky a dobrovoľní hasiči z Podvysokej natiahli sorbčné hady a zachytávali neznámu látku.

Čítať ďalej...

Občania okresu Kysucké Nové Mesto skončili petíciu

Vyzbierali takmer 10 000 podpisov
Ochodnica/LP/- Zástupcovia petičného výboru, ktorý združuje obce okresu Kysucké Nové Mesto a mesto Kysucké Nové Mesto, informovali v utorok – 17. 4. 2018 o ukončení petície za zachovanie služby Rýchlej lekárskej pomoci /RLP/ v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej...

Podvody na senioroch

V uplynulých dňoch sa v okrese Žilina vyskytlo viacero prípadov podvodného konania, ktoré boli zamerané na seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár.

Čítať ďalej...

Budova obecného úradu v Oščadnici bude o dva mesiace v novom šate

urad oscadnica mV týchto dňoch je celá budova Obecného úradu v Oščadnici takpovediac „obtočená“ kovovým lešením.

Čítať ďalej...

Štvorkolka narazila do plynu

stvorkolka mV pondelok 2. apríla o pol druhej popoludní v Krásne nad Kysucou v osade Sýkorovci narazila štvorkolka do plynovej prípojky rodinného domu a tak museli zasahovať hasiči z OR HaZZ v Čadci.

Čítať ďalej...

Župné sčítače dopravy potvrdili porušovanie predpisov na Kysuciach

doprava kysuce mŽilinská župa aj na podnet občanov v marci monitorovala prejazd vozidiel prostredníctvom automatického sčítacieho zariadenia na začiatku obce Oravská Lesná. V úseku je predpísaná rýchlosť 50 km/h a zakázaný prejazd vozidiel nad 12 metrov.

Čítať ďalej...

Hasiči z Korne ako prví dobrovoľní hasiči využijú monitoring osôb pri zásahu systémom GINA

hasici kornaNa základe výzvy číslo IV. Prezídia Policajného zboru r. 2017 na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, žiadateľ obec Korňa – Dobrovoľný hasičský zbor Korňa bol úspešný a využil tak dotáciu vo výške 31 768 eur.

Čítať ďalej...

17– ročný chodec z Rakovej zrážku s autom neprežil

chodec nehoda mIba 17- ročný chodec z Rakovej zahynul v Ružomberku na ulici Tatranská cesta po zrážke s autom. Ako informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, k nehode došlo v nedeľu 1. apríla krátko po 4:00.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby