zima kysuce2

Udialo sa

Fantázia! Stanislav Cyprich skončil na vrchole obľúbenej Senziparády

stano cyprich mSpevák zo Svrčinovca uspel so skladbou Happy end, ktorú naspieval so Soňou Kopčanovou (rod. Hanzlovou).

Čítať ďalej...

Deň otvorených dverí v Kamence

dod kamence mCentrum sociálnych služieb Kamence otvorilo svoje dvere v stredu 13. decembra 2017 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pre širokú verejnosť i pre tých, ktorí sa možno len náhodou zastavili, aby spoločne s nami prežili jeden krásny deň plný nádherných okamihov, príjemných stretnutí a bohatého kultúrneho programu.

Čítať ďalej...

Veľa noviniek v Kysuckej knižnici v Čadci. Potešia sa aj mamičky

kk cadca mOd prvého januára 2018 uvádza Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja nové služby a zatraktívni tie doterajšie.

Čítať ďalej...

Folklórny súbor DREVÁR bilancoval rok 2017

fs drevar mKrásna je klenotnica nášho ľudového umenia, stále má neopakovateľné čaro. Z piesní, hudby a tancov našich predkov čerpali a čerpajú aj členovia nášho folklórneho súboru DREVÁR z Krásna nad Kysucou. Program súboru DREVÁR v roku 2017 bol veľmi náročný.

Čítať ďalej...

Jasličková akadémia v kostole sv. Matúša vo Vysokej nad Kysucou

jaslickova akademia mZazvonili nám zvony, ktoré nám oznámili príchod malého Ježiška na pozemský svet. Všetci vieme, že sa narodil v Betleheme. Ale nielen v Betleheme, ale aj v našom srdci. Počas vianočných sviatkov sa konajú v mnohých farnostiach jasličkové akadémie alebo pobožnosti.

Čítať ďalej...

Keď bol môj Paľko malý, namaľoval mi betlehem

nakresli betlehem mI tento rok sa v Kysuckej knižnici v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja rozdávali ceny za najkrajšie obrázky. Do výtvarnej súťaže „Nakresli si betlehem 2017“ sa zapojili žiaci čadčianskych základných škôl a hendikepované deti. „Keď bol môj Paľko malý, namaľoval mi betlehem.

Čítať ďalej...

Netradičné adventné čítanie pod vianočným stromčekom

adventne citanie mPod vianočným stromčekom bol názov netradičného adventného čítania, ktorý sa konal v Kysuckej knižnici v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Obľúbený cyklus Netradičné čítanie, ktorý má už päťročnú tradíciu, sa teší svojej obľube najmä u čitateľov mladšieho veku.

Čítať ďalej...

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa rozhodli uvariť "Vianočný punč"

hasici korna punc mNa Štedrý Večer sa členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa rozhodli uvariť "Vianočný punč" a následne ho rozdávali po polnočnej Svätej omši pre Kostolom v Korni.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby