jar kysuce 2016

Udialo sa

Sestry Bacmaňákové a kapela Zbojná krstili v Čadci cédečko

sestry bacmanakove mDňa 9.3.2018 sa v KD v Čadci uskutočnil krst nového CD, v poradí už tretieho sestier Bacmaňákových a kapely Zbojná.

Čítať ďalej...

Vernisáž výstavy „PRÍBEHY Z MLADOSTI“ Ireny Zemaníkovej z Rakovej

zemanikova mDňa 2. 3. 2018 (piatok) o 17.00 hod. sa v Galérii POD ORLOJOM v Starej Bystrici uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy neprofesionálnej výtvarníčky Kysúc Ireny Zemaníkovej z Rakovej.

Čítať ďalej...

Babie leto v Kysuckej galérii v Oščadnici

kysucka galeria m1.marca o 17.00 sa v Kysuckej galérii v Oščadnici v prítomnosti autora a mnohých hostí z výtvarnej obce konala slávnostná vernisáž výstavy Jaroslava Gaňu – Babie leto. Jaroslav Gaňa patrí k tým autorom, ktorý svoju tvorbu samostatne prezentujú veľmi vzácne. Dnešnú výstavu od tej poslednej, ktorá sa konala rovnako pod hlavičkou KG, v jej bývalých výstavných priestoroch v Čadci, delí 17 rokov. Výstava Babie leto je širším výberom tvorby. Sčasti sa dá vnímať ako retrospektívna, aj keď si túto ambíciu nekladie.

Čítať ďalej...

Rozprávkový príbeh Tri groše

tri grose mPrvý marcový týždeň priniesol klientom Viacúčelového zariadenia pre seniorov v Čadci milé prekvapenie.

Čítať ďalej...

Filmári nakrúcali v skanzene vo Vychylovke

skanzen vychylovka mV sobotu 24. 2. 2018 sa Skanzene Vychylovka natáčala časť dokumentu z obdobia dlhých zimných večerov a prípravy na Veľkú noc, ktorá patrí medzi najväčšie kresťanské sviatky.

Čítať ďalej...

V Zborove nad Bystricou pochovali basu

basa zborov mV sobotu 10. februára 2018 sa konala v obci Zborov nad Bystricou fašiangová zábava, ktorú zorganizovala FSk Zborovanka.

Čítať ďalej...

Na karnevale v materskej škole na Ulici 9.mája v Kysuckom Novom Meste bolo veselo

karneval knm mČas fašiangový sa pomaly kráti a už tradične každý rok v tomto období organizujeme v našej MŠ karneval. Dňa 12. februára naša materská škola v pestrom šate vítala rozradostené deti v najrozličnejších pestrých maskách.

Čítať ďalej...

Karneval v MŠ Rudina

karneval rudina mToto februárové obdobie je prechodom medzi zimou a jarou. Neoddeliteľnou súčasťou jari sú fašiangy. Tie sú symbolom zábavy, hodovania a pitia. Dospelí aj deti si vychutnávajú posledné obdobie živej tradičnej hudby.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby