kysuce kaplnka

Telesne postihnutí a seniori z Oščadnice na vrchu Butkov

seniori telesne postihnuti vrch butkov m20. októbra 2018 sa vybrali členovia ZO SZTP a ZO JDS v Oščadnici na nové pútnické miesto na Slovensku. Bol to výnimočný vrch Butkov pri Ladcoch. Začiatky Skalného sanktuária podobne ako u mnohých iných veľkých diel boli nenápadné.

Všetko sa začalo postavením kríža na hore Butkov ako symbol kresťanstva, ako najstaršieho znamenia milosrdnej lásky Boha k človeku.“ Postavte na tejto hore kríž“ -počul Anton Barčík inak generálny riaditeľ cementárni Ladce po modlitbe osôb sprevádzajúcich známeho exorcistu pátra Eliasa Vellu , ktorý 9. júla 2012 prišiel do kameňolomu...a následne v roku 2013 bol na tomto mieste v nadmorskej výške 584 metrov postavený monumentálny 12 -metrový kríž zasadený do skaly. Do kríža bola vložená relikvia dreva svätého kríža a kamienok z otvoru z Baziliky Svätého hrobu v Jeruzaleme, ktorý venovala Košická diecéza. „Tým sa začal realizovať Boží plán“, povedal 14. septembra 2013 pri posvätení kríža na Butkove páter Elias Vella... „V ostatných rokoch je hora Butkov aj miestom , odkiaľ sa šíri jedinečné duchovné posolstvo a stretávajú sa tu veriaci z celého Slovenska, ale i zo zahraničia“, hovorí pri prijatí našich členov Anton Barčík -generálny riaditeľ Považských cementárni v Ladcoch, ktorý okrem iného naším členom venoval Ruženec so svätou Faustínou a Krížovú cestu Božieho milosrdenstva na hore Butkov . I naši členovia sa zúčastnili tejto krížovej cesty. Pán riaditeľ obdržal z rúk predsedu ZO SZTP a ZO JDS Jozefa Křivánka upomienkové darčeky zo života našej organizácie. Po prehliadke a modlitbách pri pamätníkoch Jana Pavla II, kamennej ,kaplnky Božieho milosrdenstva, pamätníku sv. sestry Faustiny sa uskutočnila spoločná krížová cesta, korunka Božieho Milosrdenstva a Vigília Misijnej nedeľe, ktorú celebroval národný riaditeľ Papežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze.

 

Po svätej omši plní duchovných zážitkov a božieho požehnania sme sa vydali na spiatočnú cestu. Na horu Butkov prichádzajú ľudia, aby tu našli pokoj a novú silu na prehodnotenie životných hodnôt. A tak najstaršia cementáreň na Slovensku nie je len dodávateľom výrobkov pre materiálne dobro, ale prispieva aj k duchovnému blahu spoločnosti. VEĽKÉ Ďakujeme venujeme, my členovia ZO SZTP a ZOJDS v Oščadnici pánu generálnemu riaditeľovi Antonovi Barcíkovi, sprievodkyni Marike Dudášovej, vodičovi f. TOMITOUR Tonkovi Kvašňovskému za jeho úctu k nám zdravotne postihnutým. Veľké pánboh zaplať riaditeľovi Pápežských misijných diel na Slovensku Ivanovi Kňaze. Pánboh zaplať i naším členom za účasť...“ Riadime sa heslom: Pomôž mi, aby moje nohy boli milosrdné, aby som sa vždy ponáhľal pomáhať blížnym, premáhajúc vlastnú únavu a ustatosť. Mojím pravým odpočinkom je služba blížnym...“

 

Jozef Křivánek

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby