kysuce kaplnka

Žiaci Gymnázia v Turzovke majú srdce na správnom mieste

biela pastelka gymnazium turzovka m„Biela pastelka je symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách, v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste.“

Piatok 21. september bol hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. 17. ročník zbierky prebiehal v približne v 300 slovenských mestách a obciach. Žiaci Gymnázia v Turzovke (zriaďovateľ ŽSK) sa každoročne zapájajú do dobrovoľníckych aktivít a prispievajú nielen finančne. Monika Kavalková, Anna Kolesárová (IV.A tr.), Alžbeta Kanáliková, Simona Škulaviková (IV.B tr.) v spolupráci s ÚNaSS zbierali finančné prostriedky na podporu ľudí so zrakovým postihnutím v priestoroch Gymnáziá i mesta Turzovka.

Výnos verejnej zbierky bude použitý napr. na:

•špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami;

•obhajobu práv ľudí so zrakovým postihnutím zameranú na vytváranie rovnakých príležitostí;

•odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér;

•oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí. Aktivity pre nevidiacich a slabozrakých možno podporiť príspevkom do konca kalendárneho roka 2018.

 

Naši žiaci už dokázali, že majú srdce na správnom mieste, podporili nevidiacich a tých, ktorí práve prišli o zrak a musia sa učiť znovu žiť. Ďakujeme!

 

Mgr. Eva Mlakytová

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby