kysuce kaplnka

Mesto otvorené umelcom 2018

mesto otvorene umelcom 2018 mMesto Čadca a Dom kultúry Čadca organizujú od štvrtku 20. do soboty 22. septembra 2018 zaujímavé podujatie - 7. ročník Mesto otvorené umelcom.

Zámerom pripravovaného podujatia je spojiť tvorbu talentov žijúcich v našom meste. Jedná sa o symbolické otvorenie mesta verejnosti a umelcom a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2018/2019. V rámci tohto podujatia predstaví svoju tvorbu aj začínajúca módna návrhárka Jana Koperová, ktorú vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme jej slovami: “Módnemu návrhárstvu sa venujem už vyše 20 rokov. Pred rokom som sa rozhodla vytvoriť vlastnú značku AVENIR-Jana Koperová , ktorou sa prezentujem. Snažím sa svojim zákazníkom poskytnúť odborné poradenstvo so samotným návrhom šiat. Ku každej zákazníčke mám osobitný prístup a je veľmi dôležité, aby vystihol jej osobnosť. Zároveň je pre mňa dôležitá spokojnosť a stotožnenosť zákazníka s modelom. Každý jeden návrh, ktorý vytvorím je iný, neopakovateľný a zakaždým vytváram niečo nové. Každá zákazníčka, ktorá si kúpi môj model má originálny kúsok. Začiatkom tohto roka ma oslovila i redaktorka televízie Markíza Zuzana Ondrušková o vytvorenie svadobných šiat. Práca na týchto šatách bola pre mňa veľkou výzvou, výsledok bol zmesou módnych trendov a ľudových motívov. V septembri som odprezentovala svoju značku AVENIR na známom módnom podujatí „Trenčín mesto módy“ kolekciou s námetom kresťanstva. Táto kolekcia je výnimočná nádychom histórie, snaží sa poukázať na odkaz našich predkov a kultúru. A práve na túto kolekciu sa môžu tešiť Čadčania v rámci podujatia Mesto otvorené umelcom 2018 o 15.00 hod pri fontáne Zlatá rybky. Táto kolekcia zaváňa tak trochu minulosťou a históriou, sú v nej využité prvky kresťanstva. Jednotlivé modely pôsobia tajomne zmyselne, až dramaticky. Čierna a biela čipka v spojení so saténom, tylom, ručne maľovanými motívmi kresťanstva a písanými výrokmi národných buditeľov je takým malým odkazom, aby sme nezabúdali na našu bohatú históriu.“

Prehliadka sa bude konať iba za priaznivého počasia. Teším sa, že mám príležitosť odprezentovať svoju tvorbu v rámci podujatia Mesto otvorené umelcom 2018.“ Otázka pre čitateľov týždenníka Kysuce: „Ako sa volá módna značka Jany Koperovej?“ Jedna zo správnych odpovedí získava 25,- € poukážku v módnom salóne J.Koperovej. Správne odpovede zašlite na adresu Týždenníka Kysuce.

 

Redakcia

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby