kysuce kaplnka

Prázdninové potulky nie len po Trojmedzí...

prazdninove potulky pohranicie mZákladná škola v Makove prišla toto leto s pilotným projektom letného tábora pre deti, ktoré v šk. roku 2017/2018 navštevovali školský klub, alebo niektorý z krúžkov v ich CVČ. Pre trojdňový letný pobyt si zvolili horskú chatu Studeničné pri Mostoch u Jablunkova v Českej republike.
Itinerár mala na starosti hlavná vedúca pani Helena Pajerová. Animátorky Katka Holáková, Klaudia Papajová a Alena Sýkorá dohliadali na 36 chlapcov a dievčat . Zdravotný dozor vykonávala pani Jozefína Kyzeková. Finančne pobyt zastrešovala Základná škola Makov. Časť z prostriedkov ŠKD , CVČ a prispel aj NF Makové zrnká. Rodiča uhradili za dieťa sumu 15€. Peniaze boli použité na úhradu bežných výdavkov spojených so vstupným, miestnou dopravou, odmenami pre deti a pod.

 

Ako hodnotí pobyt vedúca tábora pani H. Pajerová
Osobne mám veľkú radosť z pozitívnych ohlasov od detí aj rodičov. Myslím že sme vsadili na správnu kartu, čo sa týka výberu lokality. Horská chata Studeničné má výbornú polohu. Leží v prekrásnej prírode Tešínskych Beskýd, kúsok od hranice s Poľskom a Slovenskom. Deťom sme pripravili pestrý program. Počas troch dní pobytu sme navštívili tri štáty. Po celý čas sme mali krásne slnečné počasie. Aj vďaka tomu sa nám podarilo uskutočniť všetky naplánované aktivity. Keďže na pozemku chaty je aj veľký vonkajší bazén, deti sa okrem turistiky a športových hier aj do sýtosti vyšantili vo vode. K táborovému životu neodmysliteľne patrila aj rozcvička, služby v jedálni a bodovanie izieb, diskotéka i nočná vychádzka a neskorá večierka. Verím, že deti budú dlho spomínať aj na nevšedné zážitky z potuliek po Gírovej, Trojmedzí ...a trocha boľavé nôžky. Tiež na návštevu športového areálu v Mostoch u Jablunkova, kde si vyskúšali jazdu na bobovej dráhe či skoky na trampolíne a streľbu z luku. Pre nás to budú tiež pekné spomienky, najmä na záverečný program, ktorý si pre nás deti samé pripravili a skutočne nás prekvapili.
Už teraz sa pohrávam s myšlienkou, že o rok si to znova všetko zopakujeme.
Veľmi ma teší, že sa nám tábor vydaril bez akýchkoľvek vážnejších zdravotných či iných problémov. Preto chcem touto cestou poďakovať všetkým animátorkám, praktikantkám a pani zdravotníčke za výborne odvedenú prácu. Naším malý táborníkom, za to že boli po celý čas poslušní a vydržali to s nami. No a na záver ujovi Jožkovi Wawrzaczovi a personálu chaty Studenične za chutný a bohatý jedálniček a ústretový prístup.

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby