kysuce kaplnka

Taktické cvičenie „Povodeň Čadca“

cvicenie povoden mV nedeľu 22.10.2017 sa uskutočnilo taktické cvičenie na využitie povodňových súprav pri povodni, ktoré bolo simulované na rieke Kysuca v Čadci. Zúčastnili sa ho Dobrovoľné hasičské družstva z okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto celkovo 35 DHZ s počtom 171 zasahujúcich hasičov.

Celú akciu riadil veliteľ zásahu kpt. Rastislav Fatura za účasti riaditeľa KR HaZZ Žilina plk. Ing. Jaroslava Kapusniaka, OR HaZZ Čadca pplk. Ing. Stanislava Zdařila, Generálneho sekretára DPO SR Vendelína Horvátha. Prítomní boli aj za ÚzO DPO SR Čadca predseda Miroslava Koza, tajomníčka Marta Balošáková, za ÚzO DPO SR Kysucké Nové Mesto tajomník Albert Piňo, veliteľ Ing. Peter Harcek ako i ďalší hostia z radov DHZ, OR HaZZ Čadca a KNM. Účastníci tohto cvičenia mali za úlohu vytvoriť ochranný val v dĺžke 340 metrov.

 

Počas kladenia povodňových vakov bolo potrebné upraviť terén, vyrezaním porastu a stromov, ako i postupné naplňovanie vakov vodou, ktoré postupne ukotvovali tak aby chránili svojou výškou a odrazili povodňovú hladinu rieky do výšky 80 cm. Celé cvičenie malo za účel zistiť vycvičenosť jednotlivých DHZ pri použití povodňových vozíkov, čo sa aj ukázalo, ako veľmi prospešné, či to bolo rozmiestňovanie vakov, ich napĺňanie vodou, odvzdušňovanie a upevňovanie si touto previerkou všetci účastníci v praxi overili a v prípade potreby už budú vedieť na 100 %, ako čo odborne vykonať, aby ochrana nášho obyvateľstva bola pred živelnými pohromami dobré chránená.

 

Ľudovít Hoch

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby