jar kysuce 2016

Neinvestičný fond Makové zrnká zorganizoval výlet pre deti s rodičmi do Hvozdnej a Zlína

hvozdna zlin mNeinvestičný fond Makové zrnká organizoval 24.6.2017 výlet pre deti s rodičmi do Hvozdnej a Zlína. Stretli sme sa ráno v sobotu a nedočkavo čakali na autobus.

Nasledovalo povinné „ spočítanie ľudí“ a vyrazili sme za zážitkami. Prvá zastávka- hrad Lukov. Po náučnom chodníku sme vyšli na kopec, na ktorom sa týči hrad už od 13. storočia. Hoci je hrad v súčasnosti zrúcaninou, je neustále opravovaný. A tak fotka zachovaného dreveného mosta a vstupnej brány nesmela chýbať. Zaujal nás krásny výhľad z veže, výstava dobových nádob, brnenia, zbraní, šperkov, ktoré sa našli pri opravách hradu. Len ten poklad, ktorý vraj ukryli templári v tajnej chodbe ,sme už nestihli nájsť. Druhá zastávka- Zlínsky zámok a výstava s tajomným názvom ORBIS PICTUS PLAY. Ako nám vysvetlila pani učiteľka Rusňáková- „ Orbis pictus- Svet v obrazoch“ svetoznáme dielo Jána Amosa Komenského a jeho myšlienka, že „najprirodzenejší spôsob učenia je hra“ , bolo v tejto výstave dokonale zachytené.

 

Všetky vystavené veci sme si mohli chytiť, vyskúšať, hrať sa s nimi. Hravou formou nás to všetkých –deti aj rodičovvtiahlo do zákonitostí fyziky. Odchádzali sme z výstavy so slovami: „To bolo super!“ Tretia zastávka-obec Hvozdná. Po príchode na ihrisko nás čakali naši milí hostitelia s chutným občerstvením a začal sa zaujímavý program. Deti sa zapojili do súťaží, kde museli správane odpovedať, vyskúšať a ukázať svoju šikovnosť a obratnosť. Nakoniec si odnášali plné vrecká ovocia a sladkostí. A to prekvapenie ?..Nad ihriskom trikrát preletelo lietadlo a z neba padali „ sladkí parašutisti“, museli sme ich však stihnúť pozbierať. Nič lepšie na záver tohto na zážitky bohatého dňa ani nemohlo byť. Chceli by sme sa poďakovať aj v mene našich detí Mgr.Elene Rusňákovej a Hele Pajerovej za krásny výlet a skvelú organizáciu.

 

MVDr. Dominika Dienešová, triedny dôverník II.A

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby