jar kysuce 2016

Miešaný spevácky zbor Kysuca aj tento rok vycestuje do Talianska

zbor kysuca mMiešaný spevácky zbor Kysuca aj tento rok (13.-17.7.2017) bude reprezentovať Slovensko na Medzinárodnom festivale zborového spevu v Trente.

Festival je učený speváckym zborovým zoskupeniam a je venovaný hudbe talianskych autorov a prezentácii autorov z hosťujúcich krajín. MSZ Kysuca v minulosti nadviazal priateľské vzťahy s talianskym zborom Coro Maddalene di Revo z Trenta a tam bol počiatok skvelej umeleckej spolupráce, ktorá prerástla do medzinárodného priateľstva. MSZ Kysuca pracuje pod vedením mladého talentovaného dirigenta Mgr.art. Janka Procházku, ktorý pôsobí v Štátnej opere Banská Bystrica ako asistent dirigenta a zbormajster. Tento rok sa budú na festivale realizovať aj hudobné workshopy, kde vybrané zbory nacvičia skladbu slovenského autora Eugena Suchoňa - Aká si mi krásna a jednu povinnú taliansku skladbu.

 

O dramaturgiu samotných vystúpení sa stará dirigent J.Procházka a Magdaléna Hacková, ktorá bude koncerty moderovať v slovenskom i talianskom jazyku. Zbor sa na festival pripravuje od začiatku roka na pravidelných skúškach v Dome kultúry Čadca. Kysuckí speváci budú Slovensko dôstojne reprezentovať a prajeme im veľa krásnych zážitkov a chuti do ďalšej práce. Tento rok čaká MSZ Kysuca 40. výročie svojho vzniku a to je už krásne jubileum v existencii neprofesionálneho umeleckého telesa. Vycestovanie na festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, za čo mu patrí veľká vďaka.

 

Mgr. Viera Strýčková projektový manažér

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby