zima kysuce2

Miešaný spevácky zbor Kysuca aj tento rok vycestuje do Talianska

zbor kysuca mMiešaný spevácky zbor Kysuca aj tento rok (13.-17.7.2017) bude reprezentovať Slovensko na Medzinárodnom festivale zborového spevu v Trente.

Festival je učený speváckym zborovým zoskupeniam a je venovaný hudbe talianskych autorov a prezentácii autorov z hosťujúcich krajín. MSZ Kysuca v minulosti nadviazal priateľské vzťahy s talianskym zborom Coro Maddalene di Revo z Trenta a tam bol počiatok skvelej umeleckej spolupráce, ktorá prerástla do medzinárodného priateľstva. MSZ Kysuca pracuje pod vedením mladého talentovaného dirigenta Mgr.art. Janka Procházku, ktorý pôsobí v Štátnej opere Banská Bystrica ako asistent dirigenta a zbormajster. Tento rok sa budú na festivale realizovať aj hudobné workshopy, kde vybrané zbory nacvičia skladbu slovenského autora Eugena Suchoňa - Aká si mi krásna a jednu povinnú taliansku skladbu.

 

O dramaturgiu samotných vystúpení sa stará dirigent J.Procházka a Magdaléna Hacková, ktorá bude koncerty moderovať v slovenskom i talianskom jazyku. Zbor sa na festival pripravuje od začiatku roka na pravidelných skúškach v Dome kultúry Čadca. Kysuckí speváci budú Slovensko dôstojne reprezentovať a prajeme im veľa krásnych zážitkov a chuti do ďalšej práce. Tento rok čaká MSZ Kysuca 40. výročie svojho vzniku a to je už krásne jubileum v existencii neprofesionálneho umeleckého telesa. Vycestovanie na festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, za čo mu patrí veľká vďaka.

 

Mgr. Viera Strýčková projektový manažér

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby