kysuce kaplnka

STAŠKOVSKÉ MAŽORETKY EDIT postúpili na MAJSTROVSTVÁ SVETA s 13 choreografiami !!!

mazoretky mZískali 9 zlatých a 3 strieborné umiestnenia.

Na súťaž Word Championship Majorettes Sport, ktorá sa bude konať 23.-26.8. v Prahe postúpili Staškovanky z medzinárodnej postupovej súťaže – z Memoriálu J. Necida konaného v Ostrave.

6.ročník Memoriálu JN sa konal 3.6. a vyhlásila ju Česká federácia maž. sportu, z.s. v spolupráci s Elité Ostrava z.s. Patronát prevzal hejtman Moravskoslezského kraja. Zlatá bola skupina 10 najmenších mažoretiek do 7 r. s chor. „pingvini“, zlatú premiéru mala skupina 26 kadetiek do 11 r. s chor. „morský svet“ a zlatá bola aj skupina 18 junioriek s chor.“army“. Prvé miesto ďalej získalo duo a miniformácie kadetiek a junioriek. Víťazné strapcové choreografie doplnili aj dve víťazné paličkové - sólo a duo junioriek a seniorková miniformácia so zástavami. Tohtoročnú premiéru mala aj skupina 12 mamičiek, ktoré sa ako „supermamy“ umiestnili na 2. mieste.

Strieborná bola ďalej miniformácia senioriek so strapcami a mix kadetiek. 4. miesto obsadilo sólo junioriek so strapcami, duo senioriek s paličkou a 5. miesto sólistka seniorka s 2 paličkami. Celá súťaž bola veľmi dobre zorganizovaná, doplnená tentoraz aj o on-line komentáre k jednotlivým choreografiam vysielaným v priamom prenose na webových stránkach. Celkom 66 šťastných mažoretiek a mamičiek si spolu s medailami odvážalo krásne zážitky z celého dňa, ktoré pripravili aj celému obecenstvu. Všetkým mažoretkám a trénerkám blahoželáme ku krásnemu úspechu a prajeme veľa šťastia na Majstrovstvách Európy v Taliansku v meste Giulianova, kde budú Staškovanky reprezentovať Slovensko už teraz v 2. polovici júna.