jar kysuce 2016

Už som sa oženil, už je darmo...

ozenil darmo mSkanzen v Novej Bystrici - Vychylovke je stálou expozíciou v prírode, ktorá je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku.

Expozícia dokumentuje a približuje spôsob života a kultúry kysuckého ľudu v minulosti, ktorých neodmysliteľnou súčasťou bola aj svadba. V tradičnom roľníckom spoločenstve na Slovensku sa uzavretiu manželstva a založeniu novej rodiny pripisoval veľký význam.

Už som sa oženil, už je darmo“ je názov kultúrneho programu, ktorý nám priblíži svadobné tradície a zvyky počas tohto významného obradu. Svadobné piesne, tance, a obrad čepčenia v podaní Folklórneho súboru Oprášené krpce zo Žiliny si môžete pozrieť 18. júna 2017 v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica.

 

Program začína o 13. 30 hod. na pódiu pri objekte Krčma z Korne. Ponúkame Vám jazdu vláčikom na Historickej lesnej úvraťovej železnici a jazdu drezinou, na ktorú je potrebné sa telefonicky objednať, č. t.: 00421/41/4397219. V objekte Raganov mlyn je sprístupnená výstava detských výtvarných prác „Bol raz jeden skanzen“ a v Stanici Skanzen sa nachádza stála expozícia „Krása ľudového kroja“ zo zbierok Anny Mikušcovej. Príjemný pobyt v prírode a veľa skvelých zážitkov Vám praje Kysucké múzeum v Čadci a jeho zriaďovateľ Žilinský samosprávny kraj.

 

Darina Hnidková

Kysucké múzeum v Čadci

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby