jar kysuce 2016

Telesne postihnutí a dôchodcovia v Oščadnici oslávili Deň matiek a Deň otcov a poklonili sa pamiatke padlých

postihnuti mZákladná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých v Oščadnici a Základná organizácia Jednoty dôchodcov v Oščadnici usporiadali v nedeľu 7. mája v penzióne Trojička kultúrne podujatie pri príležitosti Dňa matiek a Dňa otcov.

V jeho úvode recitovali žiaci zo Základnej školy v Ústredí básníčky o mamičke. Po privítaní predsedom oboch organizácií Jozefom Křivánkom si prítomní uctili minútou ticha pamiatku dobrého kamaráta a kolegu Jozefa Deja, ktorý ich pred pár dňami navždy opustil. Jozef Křivánek potom oboznámil účastníkov kultúrneho podujatia s ďalšími akciami, ktoré pre členov organizácii pripravili výbory. K slovu sa dostali aj hostia. Poslanec ŽSK Mgr. Jozef Cech poprial všetkým prítomným pevné zdravie a veľa elánu a predsedníčka OO JDS a OV ZPCCH Mgr. Margita Ďurišová oboznámila zdravotne postihnutých s podujatiami a rekondičnými pobytmi v kúpeľoch, na ktoré sa môžu prihlásiť. Potom Jozef Cech a Jozef Křivánek odovzdali všetkým mamičkám kvietok ako výraz úcty a vďaky.

 

Po chutnom obede začala voľná zábava, na dobrú náladu vyhrávali Stanislav Kucharčík a mladý heligonkár Adam Burdel. V závere Jozef Křivánek ešte raz poďakoval hosťom za milé slová a snahu pomáhať ich organizáciam. Za vytvorenie príjemného prostredia poďakoval rodine Janky Valkovej z penziónu Trojička, za ceny do tomboly rodine Chovancovej a za tekutý pokrm rodine Kubicovej. Bodkou za podujatím bolo tradičné žrebovanie tomboly s hodnotnými cenami. Žrebovanie a odovzdávanie cien mali ako vždy na starosť Marta Ondrušková a Marta Bzdiliková. V pondelok 8. mája niektorí členovia oboch organizácií položili spolu s prvým tajomníkom Veľvyslanectva Ruskej federácie Nikolajom Ryžovom kvety a vence k hrobu sovietského vojaka a partizána na cintoríne v Oščadnici. Nikolaj Ryžov poďakoval prítomným za uctenie si pamiatky oboch padlých aj za vzorné udržiavanie ich hrobov.

 

Alojz Stráňava, snímky autor

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby