zima kysuce2

Telesne postihnutí a dôchodcovia v Oščadnici oslávili Deň matiek a Deň otcov a poklonili sa pamiatke padlých

postihnuti mZákladná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých v Oščadnici a Základná organizácia Jednoty dôchodcov v Oščadnici usporiadali v nedeľu 7. mája v penzióne Trojička kultúrne podujatie pri príležitosti Dňa matiek a Dňa otcov.

V jeho úvode recitovali žiaci zo Základnej školy v Ústredí básníčky o mamičke. Po privítaní predsedom oboch organizácií Jozefom Křivánkom si prítomní uctili minútou ticha pamiatku dobrého kamaráta a kolegu Jozefa Deja, ktorý ich pred pár dňami navždy opustil. Jozef Křivánek potom oboznámil účastníkov kultúrneho podujatia s ďalšími akciami, ktoré pre členov organizácii pripravili výbory. K slovu sa dostali aj hostia. Poslanec ŽSK Mgr. Jozef Cech poprial všetkým prítomným pevné zdravie a veľa elánu a predsedníčka OO JDS a OV ZPCCH Mgr. Margita Ďurišová oboznámila zdravotne postihnutých s podujatiami a rekondičnými pobytmi v kúpeľoch, na ktoré sa môžu prihlásiť. Potom Jozef Cech a Jozef Křivánek odovzdali všetkým mamičkám kvietok ako výraz úcty a vďaky.

 

Po chutnom obede začala voľná zábava, na dobrú náladu vyhrávali Stanislav Kucharčík a mladý heligonkár Adam Burdel. V závere Jozef Křivánek ešte raz poďakoval hosťom za milé slová a snahu pomáhať ich organizáciam. Za vytvorenie príjemného prostredia poďakoval rodine Janky Valkovej z penziónu Trojička, za ceny do tomboly rodine Chovancovej a za tekutý pokrm rodine Kubicovej. Bodkou za podujatím bolo tradičné žrebovanie tomboly s hodnotnými cenami. Žrebovanie a odovzdávanie cien mali ako vždy na starosť Marta Ondrušková a Marta Bzdiliková. V pondelok 8. mája niektorí členovia oboch organizácií položili spolu s prvým tajomníkom Veľvyslanectva Ruskej federácie Nikolajom Ryžovom kvety a vence k hrobu sovietského vojaka a partizána na cintoríne v Oščadnici. Nikolaj Ryžov poďakoval prítomným za uctenie si pamiatky oboch padlých aj za vzorné udržiavanie ich hrobov.

 

Alojz Stráňava, snímky autor

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby