jar kysuce 2016

Kysucké AMFO 2017

kysucke amfo mKysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, dňa 7. apríla 2017 slávnostnou vernisážou v Dome kultúry v Čadci otvorilo regionálnu postupovú súťažnú výstavu AMFO 2017. Výberovej porote bolo dňa 31. marca 2017 predložených na posúdenie 122 fotografií od 26 autorov.

Autori boli zatriedení do skupín podľa vekových kategórií, a to III. kategória - autori nad 21 rokov, II. kategória - autori do 21 rokov a I.- kategória – autori do 16 rokov. V I. skupine autorov do 16 rokov Prvá cena bola udelená MARIÁNOVI LIGOCKÉMU, za kolekciu fotografií: Cesta v pred, Ranný sen, Portrét II., Mliečna dráha. Druhú cenu porota udelila TIMEI LENČÉŠOVEJ z Čadce, za fotografie: Eskimák a Bella. Tretiu cenu výberová porota udelila BEÁTE BUDOŠOVEJ z Čadce za fotografiu Prechádzaka. V II. skupine autorov do 21 rokov porota rozhodla nasledovne: Prvú cenu porota udelila MARGARÉTE MAJÁKOVEJ z Oščadnice, za kolekciu šiestich fotografií: Zober ma preč, Stále Ťa pozorujem, Kráčajúc spolu, Posol smrti, Nezvaný hosť, Posledná skladba. Druhú cenu v tejto skupine porota udelila DOMINIKE ZBONČÁKOVEJ zo Staškova za fotografiu: Stopy času. Tretia cena bola udelená RADOSLAVE HAVLIČKOVEJ z Turzovky, za fotografiu: Nežnosť Zeme.

 

V III. skupine autorov nad 21 rokov Prvú cenu porota udelila JOZEFOVI TOMÁŠOVI z Kysuckého Nového Mesta za fotografiu: Línie III. Druhú cenu porota udelila RENÁTE KULJOVSKEJ z Dunajova za fotografiu: Dvaja. Tretiu cenu porota udelila Lenke Vyhničkovej z Čadce za fotografiu: Nočné furmančenie. Čestné uznanie bolo udelené: RENÁTE KULJOVSKEJ z Dunajova, za fotografiu: Zimný les. MONIKE HAVERLOVEJ zo Zborova nad Bystricou, za fotografiu: Zátišie I. LENKE VYHNIČKOVEJ z Čadce, za fotografiu: Voľnosť na zasneženej planine. Blahoželáme oceneným a srdečne ĎAKUJEME všetkým autorom, ktorí svojimi fotografiami prispeli do tejto zaujímavej umeleckej mozaiky regionálnej postupovej súťažnej výstavy. Ocenení autori a výberovou porotou doporučení autori, postupujú do krajského kola AMFO 2017, ktorého vernisáž sa uskutoční v priestoroch – Úradu Žilinského samosprávneho kraja dňa 20. júna 2017 o 16.00 hod., ktorú organizuje naše partnerského stredisko Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Ďakujeme všetkým členom nášho štúdia za aktívnu činnosť a našim lektorom Vladimírovi Bačovi a Mariánovi Hruškovi za odborné vedenie všetkých vás, ktorí máte radi fotografiu.

 

Mgr. Ivana Chmúrová manažér pre výtvarníctvo, fotografiu a film KKS v Čadci

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby