jar kysuce 2016

Blíži sa 50. ročník divadelnej prehliadky Palárikova Raková

palarikova rakova mPosledný aprílový týždeň bude na Kysuciach v znamení spomienky na vynikajúceho dramatika, spisovateľa, kňaza Jána Palárika.

V jeho rodnej obci Raková budú oslavy o to významnejšie, že v sobotu - 29. apríla 2017 si pripomenú aj 195. výročie od jeho narodenia.

 

Organizátormi národnej súťažnej prehliadky ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby sú Žilinský samosprávny kraj, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, obec Raková a mesto Čadca. Spoluusporiadateľmi sú Dom kultúry v Čadci, Organizácia pre kultúru a verejné služby Raková, Kysucká knižnica v Čadci, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí Bratislava a Kysucká kultúrna nadácia Bratislava. Keďže na prehliadku sa prihlásilo viac divadelných súborov, jubilejný 50. ročník bude trvať sedem dní – od pondelka 24. apríla do nedele – 30. apríla 2017. /Podrobný program zverejňujeme v tomto čísle na inom mieste/.

 

Počas 50. ročníka Palárikovej Rakovej budú mať diváci možnosť vidieť celkom 17 divadelných predstavení. Budú to jednak súťažné predstavenia, ale aj pohostinné predstavenia pre deti i dospelých, ktoré sa budú konať v Kultúrnom dome Jána Palárika v Rakovej a v Dome kultúry v Čadci. V prípade priaznivého počasia je možnosť odohrať jedno pohostinné predstavenie divadelníkov z Trnavy na Námestí J. Palárika v Rakovej v sobotu 29. apríla 2017. Ako informoval starosta obce Raková Mgr. Anton Heglas, jubilejný 50. ročník Palárikovej Rakovej inšpiroval domácich organizátorov k ojedinelému podujatia, ktoré nazvali „Palárik žije medzi nami.“Pôjde na ňom o prezentáciu ľudových tradícií, zvykov a remesiel. Pozývajú aj partnerské obce, ktoré sú členmi združenia Životnými cestami Jána Palárika. Podrobnejšie budeme o jubilejnom ročníku Palárikovej Rakovej informovať v ďalších vydaniach.

 

-LP-

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby