jar kysuce 2016

KRÁSA SLOVA 2015 - Obvodné kolá celoslovenskej súťažnej prehliadky v umeleckom prednese 61. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

hviezdoslavovo kubin mDňa 12. februára 2015 sa v Dome kultúry v Čadci, v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Turzovke a v Dome kultúry v Krásne nad Kysucou uskutočnili obvodné kolá v umeleckom prednese poézie a prózy 61. HVIEZDOSLAVOV KUBÍN.

V kysuckom regióne je súťaž známa pod názvom KRÁSA SLOVA.

Organizátorom tejto postupovej súťaže je Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Do obvodných kôl postupujú recitátori zo školských kôl /žiaci I. – III. kategórie ZŠ okresu Čadca/. Vo všetkých troch obvodoch spolu recitovalo 110 recitátorov z 20 škôl okresu Čadca. Jednotlivé ukážky vo všetkých troch obvodoch pozorne sledovali a nakoniec vyhodnotili trojčlenné odborné poroty, v ktorých pracovali pedagógovia zo základných škôl okresu Čadca. Recitátori, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach, postupujú do okresnej súťaže, ktorú Kysucké kultúrne stredisko v Čadci zorganizuje dňa 10. marca 2015 v Dome kultúry v Čadci.

Z obvodného kola z Čadce do okresnej súťaže postúpili:

Za I. kategóriu v poézii: Peter Mišún, ZŠ Svrčinovec a Daniel Kajánek, ZŠ M.R.Štefánika Čadca.
Za II. kategóriu v poézii: Eliška Pytliaková, ZŠ Rázusova Čadca a Gréta Oravcová,
ZŠ M.R.Štefánika Čadca.
Za III. kategóriu v poézii: Veronika Pišteková, ZŠ M.R.Štefánika Čadca
a Zuzana Chadimová, ZŠ Čierne – Vyšný koniec.
Za I. kategóriu v próze: Aneta Kopásková, ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec
a Ema Kubašková, ZŠ Milošová.
Za II. kategóriu v próze: Eliška Moskáľová, ZŠ M.R.Štefánika Čadca a Martina Jurgová, ZŠ Rázusova Čadca.
Za III. kategóriu v próze: Katarína Cerchlanová, ZŠ sv.A.Svorada a Benedikta Skalité
a Liliana Murčová, ZŠ s MŠ Podzávoz.

Z obvodného kola z Krásna nad Kysucou do okresnej súťaže postúpili:
Za I. kategóriu v poézii: Sofia Cabadajová, ZŠ s MŠ Nová Bystrica a Matúš Scaiff,
ZŠ Oščadnica-Ústredie.
Za II. kategóriu v poézii: Sabína Kretíková, ZŠ s MŠ Oščadnica-Ústredie
a Barbora Kubicová, ZŠ s MŠ Stará Bystrica.
Za III. kategóriu v poézii: Soňa Gáborová, ZŠ s MŠ Krásno nad Kysucou
a Nikola Mravcová, ZŠ s MŠ Stará Bystrica.

Za I. kategóriu v próze: Natália Priščová, ZŠ s MŠ Stará Bystrica a Vanesa Mešeková,
ZŠ Oščadnica – Ústredie.
Za II. kategóriu v próze: Tamara Murčová, ZŠ Krásno nad Kysucou a Karolína Svitková,
ZŠ s MŠ Nová Bystrica.
Za III. kategóriu v próze: Sára Brehovská, ZŠ s MŠ Stará Bystrica a Lenka Neveďalová,
ZŠ Krásno nad Kysucou.

Z obvodného kola z Turzovky do okresnej súťaže postúpili:
Za I. kategóriu v poézii: Elisabeth Materánková, ZŠ Turzovka a Natália Škorvánková,
ZŠ J.Palárika Raková.
Za II.kategóriu v poézii: Štefánia Kubincová, ZŠ Makov a Kristína Hlušková,
ZŠ J.Palárika Raková.
Za III. kategóriu v poézii: Tamara Dodeková, ZŠ Turzovka, Marianna Čurajová,
ZŠ Turzovka a Nikola Kicošová, ZŠ Staškov.
Za I. kategóriu v próze: Nikolas Hejčík, ZŠ Staškov a Denisa Mlkviková, ZŠ Vysoká nad Kysucou – Horný Kelčov.
Za II. kategóriu v próze: Martin Melicher, ZŠ Makov a David Šulava, ZŠ Podvysoká.
Za III. kategóriu v próze: Viktória Šperková, ZŠ Staškov a Lenka Kyjanicová,
ZŠ Turzovka.

Všetkým postupujúcim recitátorom želáme v okresnej súťaži veľa úspechov.

Božena Slanináková
KKS v Čadci

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby