kysuce kaplnka

Kysučania v extralige: Tomáš Bajánek strelil prvý gól v extralige mužov

extraliga kysuce mVicemajster SR U19 v drese Čadce a súčasný hráč HBK PROTEF Považská Bystrica si otvoril strelecký účet aj v našej najvyššej seniorskej súťaži.

Mladý obranca pravidelne nastupuje v drese lídra tabuľky, za čo sa odvďačil svojím premiérovým gólom! Keď sme Tomáša kontaktovali, bol veľmi rád a spokojný s výkonom mužstva aj svojim vlastným.

Prvý gól medzi mužmi dal po dorážanej strele v presilovej hre, ktorú často trávi pred brankárom súpera. Pravdepodobne ide o menší nováčikovský krst ohňom, keďže pred bránou to zvykne veľmi bolieť. Aj vďaka jeho príspevku si Považská Bystrica pripísala tri body za víťazstvo nad ŠK 98 Pruské v pomere 3:1. O to zaujímavejší bol fakt, že pred Tomášom skóroval ešte jeden Kysučan. Vlastne už len on. Cestu za víťazstvom otvoril a poistil aj svojím druhým gólovým príspevkom v zápase už ostrieľaný útočník Lukáš Piják. Všetko stihol v prvej tretine. Požiadali sme ho o pár slov k víťaznému zápasu: „Úvodná tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Súpera sme nepustili do vyloženej šance. Prvý gól som strelil počas presilovej hry, keď mi na pravú stranu prihrával Roman Bujdák,“ rozrozprával sa útočník lídra HEL a pokračoval, „aj na druhý gól som dostal prihrávku od Romana, no tentokrát na modrú čiaru. Využil som ponúknutý priestor a triafal k pravej tyči súperovej brány.“ Slovenská hokejbalová extraliga mala v programe dvojkolo. V sobotu bol PROTEF na ihrisku v Martine. Tento zápas označili odborníci za zápas kola a aj bol.

Ostrieľaní Martinčania si z lídra ťažkú hlavu nerobili a pripravili mu pevnú obranu a efektívny útok. Niečo k zápasovej taktike, ktorá slávila úspech, napísal Róbert Drábik z ŠKB Martin: „S lídrom tabuľky sme chceli zahrať rovnako takticky ako s Jokeritom. Ako už býva zvykom, nastúpili sme desiati a brankár. Neostávalo nám nič iné, ako poctivo brániť a dostávať sa do prečíslení. Na konci prvej tretiny sme otvorili skóre, keď brankára prekonal Michal Wágner.

Vďaka stanovenej taktike, ktorá slávila úspech, sme v druhej tretine zvýšili vďaka gólu Rasťa Bieleného. Ten istý hráč poistil naše víťazstvo do prázdnej brány v samom závere stretnutia. Za pochvalu stojí výkon nášho brankára Ruda Ivadyho, ktorý pokryl všetky strely súpera.“ ŠKB Martin tak v zápase kola ukončil víťaznú sériu HBK PROTEF Považská Bystrica a v boji o play-off získal cenný skalp a tri body.

Viktória Kysucká Snímka:Milan Yetti Kováčik