kysuce kaplnka

Nesluša strieda na čele Zimnej ligy

neslusa hokejbal mZimná liga KHÚ 2018 vrcholí opäť v závere súťaže. Všetko nasvedčuje tomu, že sa po šiesty krát objaví s putovným pohárom jeho šiesty držiteľ.

Siedme kolo obľúbenej zimnej súťaže prinieslo derby o stred tabuľky aj o jej čelo. V prvom zápase vyzval nováčik z Vadičova hráčov Horelice Drucker. Úvod Horelica nezachytila. Už vo 4. sekunde rozvlnil sieť za Majom Mosorom najproduktívnejší hráč Vadičova, Vieroslav Koža. Drucker sa dostal do zápasu a viedol už 1:3 po strele Jara Škripeka, no nedokázal udržať svoj sľubný náskok a nováčikovi napokon podľahol 8:5. Strelecky aktívni domáci tak zaknihovali druhú výhru v rade a patrí im v priebežnom poradí pekná štvrtá priečka. Druhé derby patrilo špici tabuľky. Narazili na seba doteraz neporazené prvé Skalité a druhá Nesluša. Jelene proti vlkom nezačali najlepšie, no všetko hasil Jakub Grochal. Domáca jednotka však inkasovala ako prvá, keď sa presadil prudkou strelou najproduktívnejší muž súťaže, Samuel Gabčo. Zápas spĺňal všetky nároky kvalitného a napínavého stretnutia, čo ocenil aj hokejbalový odborník Martin Šimko. Do tretej časti hry sme videli ešte dva góly. Na 0:2 zvyšoval zo skrumáže pred bránkou všímavý Roman Stranianek a o necelé tri minúty znižoval v početnej výhode prudkou delovkou Robo Drábik. Hru ešte viac rozprúdila gólová strela Andreja Miškeho v úvode tretej tretiny. Jeho gól na 3:1 prišiel už v 21. minúte. Vlci sa rozbehli. Z čepele Adriána Masného a Samuela Kubinca padli góly s poradovým číslom štyri a päť. Ak chceli jelene udržať nádej na dobrý výsledok, museli skórovať. Na 5:2 znižoval Braňo Chromiak. Jeho iskierku nádeje však rýchlo zahasil exportným kúskom, bodový šaman, Samo Gabčo. Strelou z jednej nedal Jakubovi Grochalovi šancu. Posledné gólové slovo si vzal Matúš Čík a výsledok bol na svete. Nesluša je o vzájomný zápas a skóre pred Skalitým. Ako to už býva v zimnej lige dobrým zvykom, o majstrovi rozhodne posledné kolo.