kysuce kaplnka

KYSUČANIA V EXTRALIGE: Doma vyhral iba PROTEF Považská Bystrica

vyhral protef mUplynulý víkend nemali domáce tímy na ružiach ustlané. Z piatich zápasov Slovenskej hokejbalovej extraligy (HEL) sa z minimálne dvoch bodov tešili štyri hosťujúce tímy!

Pruské v Martine, Košice v Třinci, LG na Jokerite a Skalica vo Vrútkach.

Jedine Považská Bystrica využila výhodu domáceho ihriska a porazila Kežmarok. V zostave má až päť kysuckých hráčov, z toho jeden sa ujal trénerského žezla... Hovoríme o Tomášovi Regecovi. Typický obranca, ktorý je najradšej, keď tím nedostane gól, sa postavil na miesto po Milanovi Ladiverovi. Na oko ťažká úloha, no hráči a realizačný tím mu pomohli. Niečo o tom vie najproduktívnejší Kysučan v HEL Lukáš Piják: „Tomáš sa svojej úlohy ujal veľmi dobre. Každý tréning má hlavu a pätu. Snaží sa poradiť, keď si všimne nejakú chybičku na tréningu či v zápase. Je to pre neho niečo nové a verím, že sa nám pod jeho vedením bude naďalej dariť.“

 

Keď sme sa pýtali trénera na jeho pohľad, s úsmevom pokrčil ramenami a povedal, že sa stále cíti byť hráčom, že to v najbližšej dobe veľmi nechce meniť, no čo vie, že chce tímu pomôcť: „Do každého zápasu nás vedie jediný cieľ - uspieť. Chalani už hrajú hokejbal nejaký ten rôčik a všetci vedia, čo majú pre úspech urobiť. V takom prípade nie je až také dôležité, kto stojí na lavičke ako tréner. Možno to znie ako klišé, no ja to tak cítim.“ Ako zhodnotil zápas proti Kežmarku, ktorému Protef prerušil sériu výhier v tomto roku: „Dnešný zápas vnímam z našej strany ako jeden z najkvalitnejších v doterajšej sezóne.

 

Od druhej tretiny sme hrali presne to, čo sme hrať chceli, hoci, stále môžeme byť lepší a silnejší.“ Aby sme mohli naplniť rubriku o Kysučanoch po okraj, opýtali sme sa „novopečeného“ trénera aj na kysuckých hráčov v drese Protefu: „Pijus (Lukáš Piják) je rozdielový hráč. Číčovci (Tomáš Čičala a František Čičala) sa vidia aj na slepo a z Tomáša (T. Bajánek) sa môže stať vynikajúci hokejbalista. Všetci štyria sú platnou súčasťou nášho tímu...“ Jokerit Petržálka a LG AB hokej Bratislava mali zohrať súboj o Bratislavu. Napínavé derby pútalo pozornosť a prilákalo desiatky divákov.

 

Súčasťou víťazného mužstva (LG vyhral 3:5), ktoré sa usídlilo aj na špici extraligovej tabuľky, bol Pavol Slovák: „Náš zápas začal ako klasické derby. Na začiatku sa nám podarilo streliť prvý gól a mysleli sme si, že to už pôjde samé. Žiaľ, opak bol pravdou. Malá spokojnosť nás pribrzdila a hneď sme dostali na 1:1. Podľa mňa sme boli celý zápas lepším mužstvom, no trápila nás koncovka. V bráne našťastie podržal spoľahlivý Mosko. Derby o Bratislavu sme vyhrali zaslúžene!“ O streleckej „mizérii“ by mohli hovoriť aj hráči Třinca.

 

V prvom tohtoročnom domácom zápase privítali Košice a začali lepšie. Už v 3. minúte otvárali skóre. Na ďalší gól museli však tvrdo pracovať a prišiel až po polovici hry. Po niekoľkých vyložených šanciach, nastrelenej konštrukcií si ho domáci zaslúžili. Košice sa snažili o trpezlivú hru. Dokázali zakaždým dotiahnuť jednogólový náskok súpera a pridať aj víťaznú bodku v predĺžení. Za domáci Třinec nastúpili traja Kysučania. Ivan Jaroš, Igor Šmiček a premiéru v novom drese si odkrútil aj Tomáš Urbaník. Zvlášť on mohol byť po zápase nespokojný, keďže minimálne jeden gól mohol dať.

 

Enviform si tak pripísal historický prvý bod do tabuľky HEL a po priamej konfrontácii nováčikov v súboji o zotrvanie v súťaži ostáva na jej chvoste. Posledný z kysuckej rodiny nastupoval za ŠKB Martin Róbert Drábik. Minuloročný víťaz základnej časti Slovenskej hokejbalovej extraligy privítal ŠK Pruské a po nepresvedčivom výkone podľahol na domácom ihrisku 1:5. Náš kanonier tentokrát nebodoval. Ďalšie zápasy Slovenskej hokejbalovej extraligu budú už tento víkend. Třinec cestuje do Skalice, Martin do Bratislavy na Jokerit a Považská Bystrica si zmeria sily s LG AB hokej Bratislava, kde po prvýkrát v tejto sezóne zaznamenáme konfrontáciu hokejbalových borcov z Kysúc.

 

Viktória Zlatá

Snímka: František Čižnár

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby