jar kysuce 2016

Čadca hostila Grand Prix 2017

karatisti mKaratistický sviatok. Aj tak by sa dala označiť posledná aprílová sobota, kedy sa v Čadci konalo významné podujatie Grand Prix 2017.

Súčasťou turnaja, ktorého sa zúčastnilo vyše 450 borcov zo 47 klubov zo Slovenska a Čiech, boli Otvorené Majstrovstvá SsZK detí a žiakov, v rámci ktorých sa uskutočnilo aj tretie kolo pohára Stredoslovenského pohára mládeže 2017. Záštitu nad podujatím, ktoré organizoval klub ŠKP Čadca na čele s Petrom Ondrašinom a Jozefom Hudecom, prevzal primátor Milan Gura. A práve on spoločne s organizátormi odštartoval maratón súťaží v kata a kumite, ktoré trvali do neskorých večerných hodín. Samozrejme, zastúpenie mali aj oba kluby z Čadce, či už organizátorský ŠKP, ale aj KK ZZO Čadca. Na radosť domácich fanúšikov sa domácim pretekárom darilo. ŠKP si pripísalo na svoje konto tri bronzové kovy, svetlé momenty zaznamenali na tatami aj vychádzajúce hviezdičky.

 

KK ZZO získal rovnako tri bronzy, ku ktorým pridal aj tri finálové účasti, žiaľ, na titul to tento raz nestačilo ani v jednom z prípadov. „Po skvelej generácií, v ktorej robili dobré meno klubu po celej Európe či už bratia Hudecovci, Marek Pončka, ale i Dávid Kajánek, vychovávame ďalších pretekárov. Niektorí si tu v Čadci odbili svoju premiéru, a hoci ešte nesiahli na medailu, veľmi ma potešili. Po prehrách si trošku poplakali, no práve vďaka tomu je vidno, že majú bojovné srdiečko, neboja sa, túžia vyhrávať, sú takou pravou kysuckou náturou,“ zhodnotil pozitívne vystúpenie svojich zverencov hlavný tréner ŠKP Jozef Marťák a pokračoval slovami: „Dobrý výkon podal Peter Ondrašina ale aj Laura Poláková, veľká bojovníčka, ktorá len získava skúsenosti. Prirodzene najviac potešili naši traja medailisti, Nikola Krenželová, Kiara Šefarová a Dávid Urbánek.“

 

Medailové umiestnenia pretekárov ŠKP Čadca

Kumite dievčatá 6-7 rokov do 24 kg: 3. Nikola Krenželová. Kumite dievčatá 6-7 rokov do 24 kg: 3. Kiara Šefarová. Kumite kadeti 14-15 rokov do 70 kg: 3. Dávid Urbánek.

 

Medailové umiestnenia pretekárov KK ZZO Čadca

Kumite kadetky 14-15 rokov do 47 kg: 2. Nikola Buchtíková. Kumite kadeti 14-15 rokov nad 70 kg: 2. Ján Jurga. Kumite kadeti 14-15 rokov do 57 kg: 2. Karol Kožák. Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 55 kg: 3. Filip Šamaj. Kumite kadeti 14-15 rokov do 52 kg: 3. Tomáš Tomaník. Kumite juniori 16-17 rokov do 68 kg: 3. Adrián Tvrdý.

 

Poradie klubov (celkovo 47 klubov)

1. MŠK Žiar nad Hronom (13-3-9), 2. ŠK CMK Banská Bystrica (8-6-5), 3. Športová škola karate Prievidza (8-4-12), ... , 25. KK ZZO Čadca (0-3-3), ... , 40. ŠKP Čadca (0-0-3). Pozn.: v zátvorke je uvedený počet získaných medailí – zlato, striebro, bronz.

 

Radoslav Blažek

Snímka: Autor

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby