zima kysuce2

AKCIE, TIPY, PODUJATIA na Kysuciach

kinoakcie-tipy-icon

dom-kultury1turisticke-podujatia1

 

Krásňanská stopa

Mesto Krásno nad Kysucou pozýva všetkých nadšencov a priaznivcov amatérskeho i profesionálneho bežeckého lyžovania /klasika/ na 2. ročník bežeckých pretekov „Krásňanská stopa", ktorá sa uskutoční v sobotu 21. januára 2017. Štart je naplánovaný o 10,00 hod. pred Mestským úradom, resp. Kultúrnym domom v Krásne nad Kysucou a pobeží sa 10km - Zborov nad Bystricou a späť.

Čítať ďalej...

Január v znamení kultúry

januar kultura cadca mŽilinská župa naplnila aj prvý mesiac roku 2017 jedinečnými podujatiami regionálnych galérií, knižníc, múzeí, divadiel či kultúrnych stredísk. Kysuce, Orava, Turiec, Horné Považie i Liptov ponúknu zážitky pre každého.

Čítať ďalej...

Búvajže mi, búvaj...

buvaj ze mi buvajZvyky, obrady a povery našich predkov pri narodení dieťaťa, ktoré umocňovali ľudskú túžbu zabezpečiť pokračovanie rodu, priblíži výstava v Kysuckom múzeu v Čadci, od 5. decembra 2016 do 12. februára 2017.

Čítať ďalej...

Vianočné inšpirácie

vianocne inspiracieŽilinský samosprávny kraj, Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, Turistické centrum Pod Orlojom, obec Stará Bystrica Vás srdečne pozývajú na tématickú výstavu Vianočné inšpirácie. Prezentácia prác ľudových remeselníkov Galéria Pod Orlojom Stará Bystrica v dňoch 9.12.2016 až 31. 1. 2017.

 

Mgr. Iveta Štetinová

Plavec mesiaca, súťaž pre všetkých

Na čadčianskej plavárni štartuje od nedele 27. 11. 2016 avizovaná zaujímavá akcia - symbolická súťaž PLAVEC MESIACA.

Všetci návštevníci bez rozdielu veku budú mať možnosť otestovať sa, prípadne porovnať svoj výkon s ostatnými alebo len tak, pre radosť, zaplávať si na čas.

Čítať ďalej...

Poteš oči

Poteš oči - čo dokáže láska medzi háčikom a vlnou je názov výstavy, ktorú si môžete pozrieť do 31. januára v Kaštieli Radoľa. Výstava háčkovaných postavičiek, zvieratiek a dekorácií z vlny, zameraná na tému Vianoce a zima z tvorby pani Lenky Straňavovej z Višňového.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby