jar kysuce 2016

AKCIE, TIPY, PODUJATIA na Kysuciach

kinoakcie-tipy-icon

dom-kultury1turisticke-podujatia1

 

Pozvanie na 2. ročník Goralského Vínneho festivalu

Srdečne vás pozývame na II. ročník vinárskeho festivalu GORAL WINE FEST 2018. Podujatie sa uskutoční 9. júna od 10:00 do 20:00 v areáli Hotela Husárik****. Aj tento rok sa môžete okrem ochutnávky slovenských, moravských, ale aj poľských vín, tešiť na veľmi bohatý sprievodný kultúrny, zábavný a spoločenský program. Súčasťou podujatia, bude aj festival regionálnych produktov GORAL GASTRO FEST, kde budú pre vás pripravené rôzne delikatesy – gastronomické špeciality kysuckého regiónu (sladkosti, farmárske paštéty, mäsiarske výrobky, syry, tradičné produkty ľudovej tvorivosti ... ). Všetko domáce a priamo od predajcov.

Vínne pasy na toto výnimočné podujatie je možné si zakúpiť v predpredaji vo Vinotékach: 1. Domček (Kýčerka), 2. Vinium (ul. Malá), 3. Víno Matyšák (RONEX), 4. CK JOMATOUR PLUS, 5. Reštaurácia u JOKA (Podzávoz), 6. recepcia Hotela Husárik****, ako aj v deň konania akcie.

Vinárske a gastronomické festivaly nie sú len o nakupovaní, ale aj priamej debate s výrobcami, pestovateľmi, sú aj o rozhovoroch a milých stretnutiach :-)

Druhý júnový víkend si preto nájdite čas a naplánujte si spolu s priateľmi, rodinami, kolegami, alebo iba tak, v rámci prechádzky k Hotelu Husárik, v prekrásnom horskom prostredí zastávku - na horskom hrebeni plnom dobrých vín, pohostenia, regionálnych špecialít, kvalitnej hudby, skrátka jedinečnej príjemnej atmosféry ...

Tešíme sa na naše vinárske stretnutie.

 

vinny festival husarik cadca

Pozvánka na výstavu Letci na dvoch krídlach v kaštieli Radoľa

pozvanka kastiel radola mKysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, sprístupnili v renesančnom kaštieli v Radoli panelovú výstavu pod názvom Letci na dvoch krídlach. Výstava slovom a obrazom približuje návštevníkom skupinu hmyzu - šikovných letcov, ktorí sa vedia prispôsobiť každému prostrediu na Zemi.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby