zima kysuce2

AKCIE, TIPY, PODUJATIA na Kysuciach

kinoakcie-tipy-icon

dom-kultury1turisticke-podujatia1

 

Prehliadka značky Ceremony

ceremony m9. apríla v nedeľu o 15:00 hod. sa v Dome kultúry v Estrádnej sále uskutoční módna prehliadka značky Ceremony. Módna prehliadka bude spojená s obľúbenou akciou Ženská Burzoblška, ktorá sa koná už po štvrtý krát.

Čítať ďalej...

Ženská Burzoblška

zenska burzoblska mUž piaty krát príjmite pozvanie na obľúbenú ženskú akciu s názvom Ženská Burzoblška, ktorá sa uskutoční dňa 9.4.2017 o 15:00 hod. v estrádnej sále Domu kultúry v Čadci - akcia trvá do 18:00 hod.

Čítať ďalej...

KYSUCKÁ KRAJINA

Žilinský samosprávny kraj Kysucké kultúrne stredisko v Čadci Kysucká knižnica v Čadci a autor Vás srdečne pozývajú na výstavu KYSUCKÁ KRAJINA Dušana Chilého z Dunajova člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri KKS v Čadci foyer – Kysucká knižnica v Čadci 1. 3. – 31. 3. 2017.

Pozvánka na koncert

Mesto Krásno nad Kysucou vás pozýva na koncert hudobnej skupina D U O   J A M A H A, ktorý sa uskutoční dňa 30. apríla 2017 o 17:00 hod. v Kultúrnom dome Krásno nad Kysucou. Výber piesní tejto hudobnej skupiny je multižánrový pre všetky vekové generácie, ktorý je zárukou skvelej zábavy. Repertoár tvorí vlastná tvorba, no nechýbajú ani ľudové a tanečné piesne, ale aj domáce, zahraničné hity, či moderné remixy.

Čítať ďalej...

Galéria Čadca pozýva

Galéria Čadca srdečne pozýva svojich priaznivcov na výstavu nazvanú Ryby, vtáky a iné stvory Jozefa Mundiera v pruhovanom labyrinte Ivana Köhlera.

Čítať ďalej...

Pozvánka na výstavu

pozvanka m„ Veľkonočné zvyky na Kysuciach“ Veľkonočná výstava kraslíc a doplnkov s tematikou Veľkej noci

„Kúsok“ z histórie: Vtedajšia inteligencia, ktorá mala viac času a mali slúžky, maľovali vajíčka zložitejšou technikou a ornamentmi. Chudobnejšie dievčatá maľovali vajíčka len jednofarebne a používali viac odtieňov. Na farbenie používali kávu Cigória, lipový kvet, petržlenovú vňať a cibuľové šupky.

Čítať ďalej...

MILAN PAVLÍK VYSTAVUJE V TURZOVKE

Srdečne vás pozývame na zhliadnutie autorskej výstavy Milana Pavlíka pod názvom RODNÁ HRUDA. Výstava bude nainštalovaná a návštevníkom sprístupnená slávnostnou vernisážou dňa 15. marca 2017 o 15.00 hod. vo výstavných priestoroch Kultúrneho a spoločenského strediska v Turzovke.

Čítať ďalej...

Privítajme spolu jar

Mestská knižnica vyhlasuje pre všetky základné, materské a špeciálne školy v Kysuckom Novom Meste výtvarnú súťaž v dňoch 06.02.2017 - 31.03.2017
Miesto konania: Mestská knižnica (Súťaž)
ÚLOHA pre ŽIAKOV: akoukoľvek výtvarnou technikou spracovať jarný motív a priniesť do svojej knižnice do konca marca 2017
ÚLOHA pre KNIŽNICU: zabezpečíme vystavenie prác a ocenenie tých najkrajších

EURÓPSKE ROZPRÁVKY

Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sprístupní 6. februára 2017 putovnú výstavu „Európske rozprávky“. Výber vyše stovky najreprezentatívnejších titulov európskych rozprávok zo zbierok knižnice BIBIANY sprevádza na výstave 28 rozprávkových ilustrácií, za ktoré ich autori získali ocenenie na niektorom z podujatí organizovaných BIBIANOU (Bienále ilustrácií Bratislava, Najkrajšie knihy Slovenska, štvrťročná súťaž Najkrajšie a najlepšie detské knihy na Slovensku a Čestná listina IBBY).

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby