kysuce kaplnka

Turisti z Turistického oddielu Korňa vystúpili vo Vysokých Tatrách na vrchol Ostrvy

turisti korna mV skoré nedeľné ráno 22.7.2018 sa náš 53-členný turistický oddiel Korňa vydal do Vysokých Tatier zdolať jeden z menej náročných vrcholov OSTRVU 1984 m.n.m.

Naša trasa viedla zo Štrbského plesa po Tatranskej Magistrále cez Trigant na Popradské pleso, kde sa po hodinovom výstupe dostali na Chatu pri Popradskom plese. Táto trasa je mimoriadne vhodná na turistické začiatky v našich najvyšších horách. Nie sú na nej žiadne komplikované terénne prekážky. Súčasťou nášho oddielu sú aj seniori a maličké deti, pre ktorých by bol výstup na vrchol náročný, kondične by ho nezvládli, preto ostali relaxovať pri Popradskom plese a navštívili symbolický cintorín. Výlet zo Štrbského na Popradské pleso je skvelá voľba pre rodiny s malými deťmi a seniorov, ktorí si chcú tiež užiť atmosféru Vysokých Tatier. Je tiež vhodný tip na výlet, keď je menej času. Preto tu stretnete ľudí naozaj všetkých vekových kategórií. Okrem toho je to úvodný úsek najpopulárnejších tatranských výstupov, ako napríklad túra na Rysy, Kôprovský štít, sedlo Ostrvy, alebo cesta pod horolezecky veľmi príťažlivé steny v Zlomiskovej, či Mengusovskej doline.

 

Od Popradského plesa nasleduje už prudké a hlavne psychicky úmorné stúpanie, ktoré v asi tridsiatich serpentínach červene značeného chodníka Tatranskej magistrály vedie hore na sedlo pod Ostrvou (1966,4 m). Kľukatý a úzky chodník vyzerá od plesa veľmi drasticky a hrozivo, ale výstup na sedlo ubiehal pomerne veľmi rýchlo. Počas výstupu sme sa občas otočili, otvárali sa nám pohľady do Mengusovskej doliny a na Popradské pleso. Postupne sa po ľavej strane odkrývala impozantná panoráma Koruny Vysoká - dvojvrchol Vysoká, ktorú akoby podpieral Ťažký štít a Dračí štít. Najkrajšie výhľady sú samozrejme z vrcholu. Na spiatočnej ceste sme zostupovali opäť k Popradskému plesu, pri zostupe sme sa celou cestou kochali pohľadmi na úžasne zafarbené pleso. Pokračovali sme po červene značenom chodníku smerom na Štrbské pleso. Usmiate tváre všetkých mojich turistov a ich rozprava, aký to je pocit, pozerať sa na svet zhora, hovorili za všetko. Dokonalý pocit z víťazstva zmazal pocit únavy. Základné pravidlo je nepreceniť svoje sily...

 

Ing .Marianna Bebčáková

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby