kysuce kaplnka

Veľkonočné tvorivé dielne v Materskej škole na Ulici 9.mája v Kysuckom Novom Meste

tvorive dielne mV rámci blížiacich sa veľkonočných sviatkov sme zorganizovali dňa 20.3.2018 v MŠ celoškolskú akciu – veľkonočné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi. Nedali sa zahanbiť ani starí rodičia, ktorí preukázali pri ozdobovaní vajíčok zručnosť, šikovnosť, nápaditosť, tvorivosť spolu s deťmi, keď využívali množstvo zaujímavých dekoračných nápadov.

Pracovali s tradičným i menej tradičným materiálom – korálkami, farebným pieskom, voskom, farebnými lepidlami, pierkami a i so slamou.... Pozvanie prijali Anna Čičalová, ktorá využila voskovanie , Mgr. Daniela Podoláková pracovala s farebným papierom , keď formou rôznych skladačiek vyrastali pod jej rukami rozličné jarné figúrky a použila i krupicovú techniku.. Ján Stopjak nás prekvapil, prišiel oblečený v ľudovom kroji so slovenskou vlajkou a priniesol sadu vlastnoručne vyzdobených kraslíc slamou od pštrosích vajec až po miniatúrne vajíčka.

 

Každý sa pri ňom zastavil, aby vyjadril obdiv nad jeho umeleckou prácou, keď spomínal, že výzdoba jedného vajíčka mu trvá aj 4 hodiny. Našich „škôlkarov“ učil zdobiť vajíčka najjednoduchšou technikou zo slamy. Všetci títo traja hostia sú starí rodičia našich detí. Z finálnych výrobkov sme na záver naaranžovali výstavku na chodbe. Pred Veľkou nocou si ich deti rozoberú domov, aby si vyzdobili svoje príbytky a pripomínali si túto milú akciu. Touto cestou ďakujeme rodičom za účasť na tejto akcii a všetkým prajeme príjemné prežívanie veľkonočných sviatkov.

 

PhDr. Elena Gavláková

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby