kysuce kaplnka

Telesne postihnutí z Oščadnice oslávili 20. výročie založenia organizácie

20 vyrocie organizacie mV nedeľu 4. februára 2018 sa v slávnostne vyzdobenom kultúrnom dome v Oščadnici stretli členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých a Zväzu postihnutých civilizačnými ochoreniami, aby si pripomenuli 20. výročie založenia organizácie. Zároveň si aj dôchodcovia pripomenuli 10. výročie založenia Základnej organizácie Jednoty dôchodcov v Oščadnici.

Pozvanie na oslavu prijali aj vzácni hostia, ktorých privítal predseda oboch organizácií Jozef Křivánek: Predsedníčka RA SZTP v Bratislave Ing. Monika Vráblová, riaditeľka RR SZTP- Mgr. Oľga Bohuslavová, predsedníčka KC-SZTP Žilina Mária Antalová, predsedníčka OO JDSZPCCH Mgr. Margita Ďurišová, primátor Krásna nad Kysucou Ing. Jozef Grapa, primátor Čadce Ing. Milan Gura, starosta Očadnice Ing. Marián Plevko a členovia družobných organizácií. V úvode členovia folklórnej skupiny Dedovanka zahrali a zaspievali Oščadnickú hymnu. Potom sa všetkým prihovoril starosta obce Ing. Marián Plevko. Poďakoval za obetavú prácu členom a ocenil ich, aj Jozefa Křivánka ďakovnými listami. Po slovách starostu všetkých humorným slovom a spevom zabával ľudový zabávač Štefan Hruštinec, zahrali a zaspievali aj súrodenci Gelačákovci. Prítomní si so záujmom prezreli aj videoprojekciu z bohatej činnosti oboch organizácií. Po chutnom obede nasledovalo oceňovanie aktívnych členov. Diplomy ZO Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami si prevzali: Aurelia Korheliková, Jozefa Straková, Margita Lysiková, Margita Škripková. Diplomy ZO Jednoty dôchodcov si prevzali: Terézia Hamacková, Marta Ondrušková, Marta Bzdiliková, Mária Glettová. Ďakovný list dostal aj starosta Oščadnice Ing. Marián Plevko . Diplomy SZ SZTP si prevzali: Manželia Špalkovci, manželia Mosorovci, manželia Kucharčíkovci, Ján Štens, Jozef Maják a predseda DHZ Oščadnica Miroslav Koza. Prítomným sa milými slovami prihovorili aj hostia a potom pokračovala voľná zábava pri hudobnej produkcii skupiny Kysucká veselá trojka. -Na začiatku mala naša organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých a Zväzu postihnutých civilizačnými ochoreniami 63 členov, dnes nás je 142.

 

Organizujeme pre nich množstvo športových, kultúrnych podujatí, pobytov a zájazdov. Staráme sa o lavičky na autobusových zastávkach v obci, aj o pomník padlých sovietskych vojakov na cintoríne. Pomáhajú nám pritom mnohí sponzori, starosta obce Oščadnica Ing. Marián Plevko a poslanci OZ, primátor Čadce Ing. Milan Gura, RRA Kysuce- Mgr. Katarína Jantošová a kolektív, KKS Čadca- Mgr. Silvia Petreková a kolektív, Kysucké múzeum - Mgr. Darina Hnidková a kolektív, 1. tajomník veľvyslanectva Ruskej federácie v SR Nikolaj Ryžov a mnohí ďalší. Chcem úprimne poďakovať členom výboru za vynikajúcu prácu a zo srdca manželke Aničke za lásku, trpezlivosť, toleranciu a ústretovosť pri tejto našej dobrovoľníckej práci, -povedal pre týždenník KYSUCE Jozef Křivánek.

 

Alojz Stráňava, snímky autor

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby