kysuce kaplnka

Telesne postihnutí z Oščadnice oslávili 20. výročie založenia organizácie

20 vyrocie organizacie mV nedeľu 4. februára 2018 sa v slávnostne vyzdobenom kultúrnom dome v Oščadnici stretli členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých a Zväzu postihnutých civilizačnými ochoreniami, aby si pripomenuli 20. výročie založenia organizácie. Zároveň si aj dôchodcovia pripomenuli 10. výročie založenia Základnej organizácie Jednoty dôchodcov v Oščadnici.

Pozvanie na oslavu prijali aj vzácni hostia, ktorých privítal predseda oboch organizácií Jozef Křivánek: Predsedníčka RA SZTP v Bratislave Ing. Monika Vráblová, riaditeľka RR SZTP- Mgr. Oľga Bohuslavová, predsedníčka KC-SZTP Žilina Mária Antalová, predsedníčka OO JDSZPCCH Mgr. Margita Ďurišová, primátor Krásna nad Kysucou Ing. Jozef Grapa, primátor Čadce Ing. Milan Gura, starosta Očadnice Ing. Marián Plevko a členovia družobných organizácií. V úvode členovia folklórnej skupiny Dedovanka zahrali a zaspievali Oščadnickú hymnu. Potom sa všetkým prihovoril starosta obce Ing. Marián Plevko. Poďakoval za obetavú prácu členom a ocenil ich, aj Jozefa Křivánka ďakovnými listami. Po slovách starostu všetkých humorným slovom a spevom zabával ľudový zabávač Štefan Hruštinec, zahrali a zaspievali aj súrodenci Gelačákovci. Prítomní si so záujmom prezreli aj videoprojekciu z bohatej činnosti oboch organizácií. Po chutnom obede nasledovalo oceňovanie aktívnych členov. Diplomy ZO Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami si prevzali: Aurelia Korheliková, Jozefa Straková, Margita Lysiková, Margita Škripková. Diplomy ZO Jednoty dôchodcov si prevzali: Terézia Hamacková, Marta Ondrušková, Marta Bzdiliková, Mária Glettová. Ďakovný list dostal aj starosta Oščadnice Ing. Marián Plevko . Diplomy SZ SZTP si prevzali: Manželia Špalkovci, manželia Mosorovci, manželia Kucharčíkovci, Ján Štens, Jozef Maják a predseda DHZ Oščadnica Miroslav Koza. Prítomným sa milými slovami prihovorili aj hostia a potom pokračovala voľná zábava pri hudobnej produkcii skupiny Kysucká veselá trojka. -Na začiatku mala naša organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých a Zväzu postihnutých civilizačnými ochoreniami 63 členov, dnes nás je 142.

 

Organizujeme pre nich množstvo športových, kultúrnych podujatí, pobytov a zájazdov. Staráme sa o lavičky na autobusových zastávkach v obci, aj o pomník padlých sovietskych vojakov na cintoríne. Pomáhajú nám pritom mnohí sponzori, starosta obce Oščadnica Ing. Marián Plevko a poslanci OZ, primátor Čadce Ing. Milan Gura, RRA Kysuce- Mgr. Katarína Jantošová a kolektív, KKS Čadca- Mgr. Silvia Petreková a kolektív, Kysucké múzeum - Mgr. Darina Hnidková a kolektív, 1. tajomník veľvyslanectva Ruskej federácie v SR Nikolaj Ryžov a mnohí ďalší. Chcem úprimne poďakovať členom výboru za vynikajúcu prácu a zo srdca manželke Aničke za lásku, trpezlivosť, toleranciu a ústretovosť pri tejto našej dobrovoľníckej práci, -povedal pre týždenník KYSUCE Jozef Křivánek.

 

Alojz Stráňava, snímky autor

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby