kysuce kaplnka

Úspešný príbeh čerpania eurofondov

uspesne eurofondy mTakmer 154 miliónov eur vyčlenených v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu v novom programovom období 2014 – 2020 môžu získať regióny Žilinského kraja. Zatiaľ bolo predložených 160 projektových zámerov vo výške 21 miliónov eur. Žilinská župa, líder v čerpaní eurofondov na Slovensku, aj v tomto programovom období predkladá viaceré projekty.

„Máme pripravených 19 projektov za 20 miliónov eur. Chceme sa zamerať predovšetkým na modernizáciu starých budov, ktoré sme zdedili v procese delimitácie od štátu. Ide napríklad o školské dielne, ale uchádzať sa budeme tiež o investície do ďalšej obnovy našich župných nemocníc a ostatných budov, ktoré získajú bezbariérový prístup a prejdú rekonštrukciou na zníženie energetickej náročnosti,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár a doplnil, že župa môže žiadať o europeniaze aj na opravy regionálnych ciest na Hornom Považí a Orave.

 

„Naším cieľom je naďalej vytvárať bezpečnejšiu a dostupnejšiu dopravnú infraštruktúru. Zároveň tak dokážeme prilákať k nám viac turistov, keďže ide o cesty napájajúce sa na významné zahraničné koridory,“ dodal Juraj Blanár. Vďaka operačným programom sa v predošlých rokoch v kraji zrekonštruovalo napríklad 152 materských, základných a stredných škôl, 29 hasičských zbrojníc či 77 námestí obcí a miest. Žilinský samosprávny kraj obnovil približne 185 kilometrov ciest II. a III. triedy, zmodernizoval viaceré kultúrne skvosty, ako napríklad unikátnu historickú lesnú úvraťovú železnicu.

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby