zima kysuce2

Úspešný príbeh čerpania eurofondov

uspesne eurofondy mTakmer 154 miliónov eur vyčlenených v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu v novom programovom období 2014 – 2020 môžu získať regióny Žilinského kraja. Zatiaľ bolo predložených 160 projektových zámerov vo výške 21 miliónov eur. Žilinská župa, líder v čerpaní eurofondov na Slovensku, aj v tomto programovom období predkladá viaceré projekty.

„Máme pripravených 19 projektov za 20 miliónov eur. Chceme sa zamerať predovšetkým na modernizáciu starých budov, ktoré sme zdedili v procese delimitácie od štátu. Ide napríklad o školské dielne, ale uchádzať sa budeme tiež o investície do ďalšej obnovy našich župných nemocníc a ostatných budov, ktoré získajú bezbariérový prístup a prejdú rekonštrukciou na zníženie energetickej náročnosti,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár a doplnil, že župa môže žiadať o europeniaze aj na opravy regionálnych ciest na Hornom Považí a Orave.

 

„Naším cieľom je naďalej vytvárať bezpečnejšiu a dostupnejšiu dopravnú infraštruktúru. Zároveň tak dokážeme prilákať k nám viac turistov, keďže ide o cesty napájajúce sa na významné zahraničné koridory,“ dodal Juraj Blanár. Vďaka operačným programom sa v predošlých rokoch v kraji zrekonštruovalo napríklad 152 materských, základných a stredných škôl, 29 hasičských zbrojníc či 77 námestí obcí a miest. Žilinský samosprávny kraj obnovil približne 185 kilometrov ciest II. a III. triedy, zmodernizoval viaceré kultúrne skvosty, ako napríklad unikátnu historickú lesnú úvraťovú železnicu.

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby