jar kysuce 2016

Vo Vysokej nad Kysucou sa uskutočnil 5. ročník HOLIDAYS NIGHT 2017

holidays nights mPosledné júnové dni boli pre deti plné nedočkavosti i radostného vzrušenia, kedy sa konečne zatvoria brány školy a oni sa tak stanú súčasťou očakávaných dvojmesačných letných prázdnin.

Veď prázdniny pre deti znamenajú čas oddychu, zábavy, hier, dovoleniek a hlavne načerpania nových síl do ďalšieho školského roka. Obec Vysoká nad Kysucou v spolupráci s DHZ Vysoká nad Kysucou si pre deti a ich rodičov pripravili v sobotu 1. júla 2017 už V. ročník ich prvého letného podujatia pod názvom HOLIDAYS NIGHT 2017. Na námestí v ústredí obce deti a ich rodičov privítal o 16:00 hodine starosta obce Mgr. Anton Varecha a poprial im tak príjemnú zábavu, veľa úspechov v súťažiach, ktoré na ne čakali a hlavne množstvo bezstarostnej zábavy. Pre deti bol pripravený bohatý program. O 16:30 hodine vystúpili DUO zabávači zo Žiliny Šaša Jaša a Šašo Hugo. Aj keď nám pri tomto krásnom vystúpení trošku spŕchlo, Šašu Jašu a Šaša Huga to neodradilo a deti zabávali svojimi hádankami, tancom, spevom a rôznymi súťažami.

 

Po ich vystúpení akoby čarovným prútikom sa spoza oblakov ukázalo slniečko a začalo sa krásne letné počasie. Pred deti boli pripravené rôzne súťaže pod dozorom zamestnancov obce. Na ich veľkú radosť a hlavne smiech, sa do súťaží zapojili aj ich rodičia. Všetci, ktorí sa hier zúčastnili boli odmenení sladkou odmenou. O 19:00 hodine nasledovala ukážka práce psov Policajného zboru Slovenskej republiky. Zamestnanci Policajného zboru Slovenskej republiky – psovodi, predviedli nádhernú ukážku práce cvičených policajných psov. Nechýbala ani streľba z pištole či samopalu a samozrejme ukážky zadržiavania páchateľa psom. O 20:00 hodine deti a prítomných divákov potešili svojim krásnym vystúpením mažoretky Bella z Turzovky - Laura Gajdičiarová, Marcela Niniková, Tatiana Smädišová a na „domácej pôde“ sa predstavila naša malá spoluobčianka MAJSTERKA SR v kategórii sólo pom - pom deti, sólo baton Alexandra Trvalcová.

 

Ani ústup denného svetla a príchod šera deti nijako neodradil v prebiehajúcej zábave. O ich ďalší program sa postarala cvičiteľka zumby Silvia Gajdičiarová z Turzovky, ktorá do zumba tanca strhla nielen deti, ale i dospelých. V priebehu celého podujatia deti aktívne využívali i množstvo pripravených sprievodných aktivít ako nafukovací Titanic, maľovanie na tvár tzv. facepainting, skákaciu trampolínu, hrnčiarsky kruh, na ktorom si deti samostatne vyrábali vlastné výrobky z hliny, cukrovú vatu a vyskúšali i hru Angry Birds. Aby im počas zábavy nebol hlad nepriateľom o občerstvenie sa pre všetkých návštevníkov postaral DHZ Vysoká nad Kysucou, ktorého členovia pripravovali deťom vynikajúce hotdogy a čapovanú kofolu, ktorá bola vďaka sponzorom zadarmo. Vyvrcholením celej prvej prázdninovej noci bol o 22:00 hod. ohňostroj, ktorý urobil pomyselnú bodku za týmto krásnym letným podujatím. Veľké poďakovanie na záver patrí všetkým zamestnancom obce Vysoká nad Kysucou, riaditeľovi OR PZ v Čadci Milanovi Svitekovi a pracovníkom Policajného zboru SR.

 

–AV–

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby