jar kysuce 2016

2. júl 2017 sa zapíše do histórie Klokočova

historia klokocova mTento deň sa začal o 9.30 hod. príchodom hasičských družstiev na XXIV. roč. súťaže v hasičskom športe „O Putovný pohár starostky obce Klokočov“.

Súťaž komentoval Ján Horčičák, ktorý privítal starostku obce Veroniku Haferovú, predsedu ÚzO DPO SR v Čadci Miroslava Kozu, tajomníčku ÚzO DPO SR v Čadci Martu Balošákovú, ZČ DPO SR Ladislava Dediča, Štefana Valčuhu st.., starostu hasičov Dolní Lomná Jána Gorzolku, predsedu DHZ Klokočov Štefana Valčuhu a ostatných hostí. Nastúpeným družstvám sa prihovorila starostka obce a predseda ÚzO DPO SR Miroslav Koza, ktorý odovzdal strojníkovi DHZ Klokočov Jánovi Horčičákovi medailu M. Schmidta „Za zásluhy o výcvik“. V daždivom počasí svoje schopnosti predviedlo 17 družstiev, z toho 6 družstiev žien. Záver súťaže ukončilo svojim hasičským útokom, družstvo mladých hasičov z Klokočova.

 

Najlepšie výsledky:

 

Kategória muži: 1. miesto DHZ Rudinka, čas 14,224 s, 2. miesto DHZ Podvysoká, čas 14,305 s, 3. miesto DHZ Staškov, čas 15,065 s, 4. miesto DHZ Oščadnica, čas 16,708 s, 5. miesto SDH Mílikov /ČR/, čas 16,871 s

 

Kategória ženy: 1. miesto SDH Dolní Lomná, čas 19,908 s, 2. miesto DHZ Raková, čas 20,506 s, 3. miesto DHZ Korňa, čas 22,234 s

 

Poďakovanie patrí OÚ Klokočov, hasičom a všetkým ostatným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zaslúžili o priebeh súťaže a našim sponzorom. Krátko po 15.00 hod. prichádza očakávaná návšteva podpredsedu vlády a ministra vnútra SR JUDr. Róberta Kaliňáka, ktorý osobne priviezol zrepasovanú cisternu Tatra 148. Veliteľ DHZO Klokočov Ján Hruška podal hlásenie o nastúpení členov has. jednotky a slova sa ujala starostka obce Veronika Haferová, ktorá privítala podpredsedu vlády a ministra vnútra SR JUDr. Róberta Kaliňáka, štátneho tajomníka ministerstva obrany SR Ing. Mariána Saloňa PhD., poslanca NR SR a predsedu ŽSK Ing. Juraja Blanára, poslancaNR SR a poslanca ŽSK JUDr. Jána Podmanického PhDr. , generálneho sekretára DPO SR Vendelína Horvátha, riaditeľa KR HaZZ v Žiline plk. Ing. Jaroslava Kapusniaka Ph.D., riaditeľa ÚPSVaR v Čadci a poslanca ŽSK Mgr. Jozefa Cecha, poslanca MZ v Čadci Františka Kučáka, zástupcu firmy THT SLOVENSKO ,s.r.o. RNDr. Ondreja Blažeka , ďalších vzácnych hostí, hasičov a občanov.

 

Podpredseda vlády a minister vnútra SR hovoril o práci dobrovoľných hasičov na Slovensku, ocenil prácu hasičov v obci, o projekte „Rozmiestnenie síl a prostriedkov na území SR“, ktorý sa podarilo úspešne rozbehnúť /rozdelenie has. techniky –IVECO DAILLY, protipovodňový vozík, repas Tatra-148, Tatra- 815, pokračovaním bude čerpanie dotácie od štátu na budovanie a rekonštrukciu hasičských staníc/. Predseda ŽSK Ing. Juraj Blanár taktiež vyzdvihol prácu dobrovoľných hasičov, ďakoval za pomoc pri mimoriadnych udalostiach na území Žilinského kraja. Po príspevkoch, ktoré odzneli odovzdal podpredseda vlády a minister vnútra SR kľúče od zrepasovanej Tatry 148 veliteľovi DHZO Klokočov Jánovi Hruškovi. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o priebeh tejto slávnostnej chvíle, ktorá sa zapísala do histórie hasičov v Klokočove. Nasledovalo spoločné fotografovanie , spoločná prehliadka zrepasovaného vozidla , rozhovory ministra s hasičmi a občanmi.

 

Hasiči Klokočov

Foto: Marián Tuhovčák

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby