jar kysuce 2016

Cestovatelia zo Základnej školy Podvysoká spoznávali Slovensko, Česko i Poľsko

cestovatelia podvysoka mSpoznávať našu históriu, technické pamiatky a múzeá, hrady a zámky, stredoveké mestá a nádhernú prírodu sa dá rôzne. Jednou z najpríjemnejších a najemotívnejších možností je zažiť to všetko na vlastnej koži. V našej škole máme vytvorené podmienky na to, aby sme sa mohli takýmto aktivitám venovať celý školský rok v rámci cestovateľského krúžku. Od septembra do júna sme navštívili slovenský Rím - Trnavu s nádhernými kostolmi. Vychutnali sme si aquapark v Turčianskych Tepliciach. Strávili sme víkend vo Vysokých Tatrách na Chate pri Popradskom plese a zažili vianočné trhy v poľskom Zakopanom. Pozreli sme si výstavu Giganti doby ľadovej v Bratislave a cestovali sme na Slovácko. Obdivovali sme zámok v Buchloviciach.

 

V areáli Živá príroda v Modrej nám v presklenom tuneli nad hlavami plávali sladkovodné ryby na čele s vizou veľkou. Precítili sme históriu Veľkej Moravy na pútnickom Velehrade. Najviac sme si užili aquapark v Bešeňovej, kde sme boli v jeseni, v zime i na jar. Pozreli sme si aj hokejový zápas Žilina - Košice a futbalový duel Žilina - Ružomberok. Niektoré výlety absolvovali len naši žiaci, boli však aj také, kde mohli so sebou vziať rodičov či starých rodičov, príbuzných či známych. Takto mohli zažiť tie úžasné chvíle so svojimi najbližšími. V aquaparku v Bešeňovej. Žiaci z Podvysokej v Trnave. Na výlete v Buchloviciach (Česká republika). V Slovenskom národnom múzeu na výstave Giganti doby ľadovej.

 

Ako cestovanie vnímajú deti, nám povedia dvaja naši žiaci.

 

Sofia Hulíková, 6.A: Cestovanie je v dnešnej dobe trend. Krása a bohatstvo prírody má niečo do seba. Málokto vie, akú peknú prírodu, pamiatky a kultúru máme. Netušila som, aké čaro má Slovensko. V cestovaní je výhod oveľa viac ako nevýhod. Pri každom výlete sú zážitky humorné a veselé a nie je ich málo. Každý výlet dáva nejakú myšlienku, ponaučenie a hlavne spomienky. Je neuveriteľné, koľko výhod nám ponúka moderná doba - “ Cestovateľská doba“. Vlaky a autobusy, v ktorých sa môžeme voziť skoro zadarmo. Niekedy sa chodíme okúpať a zrelaxovať do veľkých aquaparkov, v ktorých je najväčšia zábava. Precestovali sme kus Slovenska, ale aj zahraničia. Tento rok nebol výnimkou. Videli sme hrady, zámky, záhrady a mestá. Ochutnali sme miestne špeciality a bolo nám veľmi fajn. Ďakujem za to.

 

Adrián Marjak, 4. A : Chcem sa poďakovať za možnosť zúčastňovať sa na našich výletoch. Boli pre mňa veľkým prínosom, lebo som takto mohol spoznávať Slovensko. Bolo veľa krásnych miest, ktoré sme navštívili, ale najväčší zážitok som mal zo zubačky a túry na Popradské pleso. Po ceste sme navštívili symbolický cintorín, chatu, hory a lesy našich Tatier.

 

Mgr.P.Bernát

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby