jar kysuce 2016

V Rudinke sa uskutočnila hasičská súťaž o pohár starostu obce

hasici rudina mV nedeľu 4.6.2017 na futbalovom ihrisku v Rudinke výbor DHZ usporiadal hasičskú pohárovú súťaž v hasičskom útoku s vodou.

Bol to 26. ročník súťaže o pohár starostu obce a zároveň aj 2. kolo Severoslovenskej hasičskej ligy pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraja Blanára. Súťaž bola zahájená štátnou hymnou , moderátor a sprievodca celej súťaže František Teplický privítal súťažné družstvá a hostí: starostu obce Rudinka Ing. Viliama Micheľa, delegáciu ÚzO DPO SR Kysucké Nové Mesto vedenú predsedom Ing. Jánom Martiškom. Všetkých účastníkov privítal starosta obce Rudinka Ing. Viliam Micheľ, ktorý slávnostne pred nastúpenými družstvami odovzdal ocenenie obce „Osobnosť roka“ dlhoročnému členovi a tajomníkovi Dobrovoľného hasičského zboru Rudinka Albertovi Piňovi za jeho vykonanú dobrovoľnú činnosť pre DHZ a občanov obce a okresu KNM.

 

Potom sa už ujal slova moderátor Ferko Teplický, ktorý komentoval celý priebeh súťaže a vyzval prvé družstvá aby sa pripravili na svoje vystúpenie. Spolu súťažilo 39 hasičských družstiev v kategóriách muži: 29 a ženy: 10 . Výsledky súťaže - uvádzam päť najlepších družstiev: V kategórii žien na 1. mieste sa umiestnilo družstvo DHZ Ihrište časom 17,485 s, na 2. mieste DHZ Moštište čas 17,547s, na 3. mieste DHZ Bytčica čas 17,646s., na 4. mieste DHZ Dolný Hričov čas 18,586s., na 5. mieste DHZ Oškerda čas 20,41s. Kategória muži prvé miesto DHZ Podhorie čas 13,156s, druhý bol DHZ Mojšová Lúčka čas 13,942 s., tretí bol DHZ Stupné čas 14,069s., štvrtý DHZ Kamenná Poruba čas 14,170 s., piaty DHZ Dolný Vadičov čas 14,437s.

 

Odmenení boli aj najlepší prúdari – ženy DHZ Bytčica čas 16,309s, muži DHZ Podhorie čas 12,965s. Za pekného slnečného a teplého počasia, búrka sa nám vyhla a dobrého kotlíkového guľášu i klobásky všetci účastníci odchádzali spokojní i keď to niektorým nevyšlo. Usporiadatelia boli spokojní, že sa súťaž vydarila bez úrazu. Víťazné družstva si odniesli pekné poháre a prví pekné a kvalitné C hadice. Už len treba poďakovať organizátorom SSHL a domácim hasičov na čele so starostom obce, ktorí sa veľmi dobre zhostili na príprave aj celého priebehu súťaže veľmi dobre. Už len padlo slovko „Do videnia“ na budúci rok.

 

Ľudovít Hoch

predseda KH ÚzV

DPO SR KNM

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby