jar kysuce 2016

Mestská polícia opäť na Milošovej

mp milosova mPo vzájomnej komunikácií našej pani učiteľky Lenky Dufekovej s mestskou políciou v Čadci nás ochotne navštívili jej príslušníci a naše detičky naučili opäť niečo nové a náučné.

Pani policajtka Voreková so svojim kolegom prišli už v dopoludňajších hodinách a priniesli so sebou kolobežky, prilby, dopravné značky a reflexné vesty. V tej chvíli nám bolo viac než jasné, že sa ideme venovať doprave a súvisiacim okolnostiam. Mestskí policajti najskôr prednášali o cestnej premávke, dopravných prostriedkoch a najmä o nebezpečenstvách, ktoré nám v súvislosti s ňou hrozia. Detičky upozornili na potrebu nosenia reflexných prvkov, na formy správania sa na priechode pre chodcov a rovnako aj pri vedení bicyklov či iných prepravných prostriedkov.

 

Detičkám rozdali reflexné vesty, prilby a kolobežky a s pomocou značiek, ktoré taktiež so sebou priniesli, vytvorili fiktívnu dopravnú situáciu. Detičky ako účastníci cestnej premávky museli rešpektovať dopravné značenie a pokyny policajtov. Celá dopravná akcia sa konala v areáli Materskej školy Milošová, na svojpomocne vybudovanom dopravnom ihrisku, ktorý pre nás zhotovil Jozef Masnica za čo mu patrí veľká vďaka, rovnako ako pani Vorekovej, mestskej policajtke a pánoci Rusnákovi, mestskému policajtovi. Ich dopravná prezentácia a realizácia zanechala v pamäti detičiek veľa zážitkov a nových poznatkov.

 

Mgr. Zuzana Masnicová

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby