jar kysuce 2016

Desiate výročie činnosti Centra voľného času sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste

desiate vyrocie cvc mDeň venovaný všetkým otcom už po piatýkrát. Športom a hrou vyplnený čas. Florbalový turnaj o putovný pohár plný piva.

Nedeľné popoludnie 4.6. 2017 ale v prvom rade patrilo oslave desiateho výročia existencie farského centra pre deti a mládež. Zakladateľom a iniciátorom vzniku cirkevného centra voľného času je predošlý kysuckonovomestský dekan PaedDr. ThLic. Pavol Mazúch, ktorý prišiel v tak dôležitý deň pozrieť medzi svojich niekdajších zverencov do Kysuckého Nového Mesta, a popritom im porozprával veľa príjemných slov. Dostavila sa aj bývalá pani riaditeľka PaedDr. Eva Iliašová. Nechýbal ani súčasný dekan ThLic. Peter Holbička, ktorý úspešne vedie prebranú štafetu činnosti v centre i farnosti. So svojím príhovorom k prítomným občanom v areáli Farského úradu sv. Jakuba sa podelil aj primátor Ing. Ján Hartel. Menovaní sú veľmi dôležitými osobnosťami v desaťročnej úspešnej činnosti cirkevného centra voľného času. Po úvodných ceremóniach sa zahájil už piaty ročník florbalového turnaja mužov, ktorého sa zúčastnili tri družstvá z blízkeho okolia.

 

“ Obyčajne býva súťažiacich tímov viac, ale, keďže sú v okolí aj iné podujatia, je hráčov menej. My však dnes okrem Dňa otcov oslavujeme aj desiate výročie činnosti Centra voľného času sv. Jakuba.“ Vyjadrila sa pani Mgr. Martina Kontríková, súčasná riaditeľka. Pre deti boli pripravené rôzne hry a atrakcie. Najviac pútalo maľovanie na tvár. Na prítomných zapôsobil i vedomostný kvíz o desaťročnom pôsobení centra v Kysuckom Novom Meste, ktorého odpovede si zúčastnení mohli prečítať na verejne vystavenej nástenke. Pre víťazov florbalového turnaja bol pripravený putovný pohár plný piva, avšak poveternostné podmienky priviali silnú búrku, ktorá celý program prerušila. Všetci účastníci sa tak presunuli do priestorov farskej budovy a v oslavách sa mohlo bez problémov pokračovať naďalej. Za nedohraný zápas vo florbale boli napokon odmenení všetci hráči, ktorí sa zhodli na ukončení zápasu remízou.

 

Eva Bačová

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby