jar kysuce 2016

Ocenili zaslúžilých učiteľov

ocenili ucitelov mV piatok 31. marca 2017 sa konala v Kultúrnom dome v Krásne nad Kysucou milá slávnosť, na ktorej sa zišli pedagogickí zamestnanci, aby si prevzali svoje ocenenie za obetavú prácu. Zúčastnil sa na nej primátor mesta Jozef Grapa, starosta obce Oščadnica Marián Plevko, Zborová nad Bystricou Juraj Hlavatý, Dunajov Milada Chlastáková a Klubiny Božena Poliačková.

Veď od útleho detstva sa podieľajú na formovaní našej osobnosti, spolu s rodičmi a výchovnými pracovníkmi. Nie je to ich zamestnanie, ale povolanie, poslanie, ktoré vykonávajú s láskou a pokorou, na vysokej odbornej úrovni. Každý z nás si rád zaspomína na svojich učiteľov. Veď do prvého ročníka sme prišli ako nepopísané listy a oni nás trpezlivo a pomaly viedli cestičkami poznania, zapaľovali v nás záujem o nové, neznáme a krásne. Pozorným zrakom sledovali naše úspechy i nezdary. Stali sme sa ich deťmi, o ktoré sa s láskou a pochopením starajú. Snažia sa nám primeranými formami a metódami priblížiť to nové vo svete vedy a techniky, estetiky či umenia, aby sme boli nielen múdri ale aj dobrí, chápaví k problémom iných, ochotní pomôcť tým, ktorí to potrebujú. V slávnostnom príhovore sa primátor mesta Jozefa Grapa poďakoval všetkým učiteľom, ktorí sa snažia urobiť z nás ľudí. Vyjadril im našu úctu, uznanie a zaželal im, veľa pevného zdravia, spokojnosti v rodinách, aby sa každý deň do školy tešili a domov odchádzali spokojní s výsledkami svojej práce.

 

Za mesto Krásno nad Kysucou si prevzali svoje ocenenie z rúk primátora Mgr. Renáta Zátková, Mgr. Jana Kuljovská, Mgr. Marcela Brisučiaková, PaedDr. Mária Kováčiková, MŠ Krásno nad Kysucou - Viola Macurová, ZUŠ Krásno nad Kysucou - Mgr. Jaroslava Jelínková. Zo ZŠ s MŠ DUNAJOV sa tejto pocty dostalo Mgr. Daniele Dubeňovej a Mgr. Lenke Rokyčákovej. Pedagógom z ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou odovzdal ocenenie starosta obce Juraj hlavatý, Mgr. Marte Stasinkovej, Ing. Milade Abdul Karimovej, Mgr. Ingrid Šiškovej a Jarmile Kováčovej. Z rúk Mariána Plevku starostu Oščadnice si prevzali plaketu Jána Amosa Komenského učitelia ZŠ s MŠ Oščadnica 1374: Mgr. Anna Zagrapanová, Veronika Svancárová, Mgr. Tibor Jančarik, Mgr. Milan Maják, Mgr. Magdaléna Šulganová, Mgr. Katarína Štefániková. Zo ZŠ Oščadnica , Ústredie: Mgr. Veronika Mačuhová, Mgr. Eva Pavlinová. V tomto roku sa tejto slávnosti zúčastnila aj obec Klubina, keď starostka obce Božena Poliačková toto vysoké ocenenie odovzdala Mgr. Miriam Dudekovej zo ZŠ s MŠ Klubina . Za všetkých ocenených sa poďakovala Renáta Zátková. Po slávnostnom akte odovzdávania ocenení piatkové dopoludnie spestril svojim vystúpením herec, spevák Štefan Skrúcaný, ktorý sa netajil, že prácu učiteľov si vysoko váži.

 

Pripravil Milan Čimbora s snímky :autor

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby