kysuce kaplnka

Informácie a postrehy

Kysucký pohár v šachu ovládol Nemec Teuber

sachovy turnaj 2018 mMiestny šachový klub TJ Slávia Caissa Čadca organizoval v dňoch 8.-10. júna 2018 v Dome kultúry v Čadci medzinárodný šachový Open turnaj Kysucký pohár 2018.

Čítať ďalej...

V Lodne sa v nedeľu uskutočnil už 18. ročník hasičskej súťaže o pohár starostky obce

lodno hasicska sutaz mV nedeľu 1.7.2018 sa uskutočnila súťaž hasičských družstiev v požiarnom útoku s vodou.

Čítať ďalej...

Bez Nezábudky sa nezaobíde žiadne podujatie v Zborove nad Bystricou

Zborov nad Bystricou sa rozprestiera v údolí rieky Bystrice.Je výnimočný tým, že v strede obce sa nachádza vynovený Obecný úrad, Zdravotné stredisko, ZŠ sMŠ patriaca medzi najmodernejšie školy na Slovensku a unikátna stavba kostola, ktorý okrem iného má veľkú historickú hodnotu.

Čítať ďalej...

Rodinné leto v Kysuckej knižnici v Čadci ponúka relax, poučenie, hry a zábavu

leto v kniznici pozvanka 2018 mKysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravila pre všetkých detských čitateľov a ich rodičov, či starých rodičov súťažno-zábavné i veselo tvorivé prázdninové leto v knižnici.

Čítať ďalej...

Traja učitelia zo Strednej odbornej školy technickej chodili do práce na dvoch kolesách

ucitelia sos jazdili na bicykloch mCyklisti – pod týmto názvom sa zúčastnilo trojčlenné družstvo cyklistov zo Strednej odbornej školy technickej v Čadci na celoslovenskej súťaži „Do práce na bicykli 2018“.

Čítať ďalej...

Členovia Slovenského zväzu telesne postihnutých rokovali vo Zvolene

telesne postihnuti zvolen mKaždoročne sa uskutočňujú oslavy Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím. Inak tomu nebolo i v tomto roku 2018. Kde sa zišlo 145 členov Slovenského zväzu telesne postihnutých z celého Slovenska v meste Zvolen.

Čítať ďalej...

Olympijský deň v ZŠ Mládežnícka Krásno

olympijsky den krasno mV utorok dňa 26. júna sa uskutočnil v ZŠ Mládežnícka v Krásne nad Kysucou Olympijský deň za účasti primátora mesta Jozefa Grapu.

Čítať ďalej...

Čaro modrotlače v Skanzene Vychylovka

skanzen modrotlac mV nedeľu 8. júla 2018 čaká návštevníkov Skanzenu Vychylovka – Nová Bystrica prezentácia Súkromnej spojenej školy Biela voda 2 z Kežmarku formou módnej prehliadky, remeselníkov a ich výrobkov.

Čítať ďalej...

Drogy a závislosť

Zmena spoločenských podmienok priniesla pre naše sociálno-kultúrne prostredie návykové látky, ktoré boli pre širokú verejnosť neznáme a netypické. Drogové prostredie na Slovensku sa oproti minulosti zmenilo, kým pozitívom je, že na Slovensku sa z drogovej závislosti lieči čoraz viac užívateľov drog, smutnou správou je, že ich vek klesá.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby