kysuce kaplnka

Informácie a postrehy

Krásno nad Kysucou omladlo

krasno omladlo mNa radnici v Krásne sa už tradične niekoľkokrát do roka koná milá slávnosť. Nebolo tomu inak ani v utorok dňa 11. júla 2017, keď sa po druhýkrát v tomto roku uskutočnilo uvítanie detí do života.

Čítať ďalej...

Bola som pol roka zamestnaná, mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Pri strate zamestnania vzniká nárok na dávku v nezamestnanosti podľa zákona 461/2003 Z.z.

Čítať ďalej...

Zdravotne postihnutí rokovali v Hurbanove

postihnuti rokovali mNa oslavách Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím sa zišlo 150 členov v Hurbanove. Toto nádherné podujatie sa konalo od 6 . do 8.júla 2017.

Čítať ďalej...

Pečieme koláč so seniormi v KNM

pecieme kolac mV utorok 11. 7. 2017 sme sa stretli s našimi starkými v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste, aby sme si spoločne upiekli koláč.

Čítať ďalej...

V knižnici v Kysuckom Novom Meste debatovali o koňoch v literatúre i živých koníkoch

kniznica knm m„Kôň je zviera schopné učiť sa, násilie nie je potrebné k jeho podmaneniu.“ Zaznelo z úst chovateľa koní Mojmíra Kalužníka na nádvorí Mestskej knižnice v Kysuckom Novom Meste počas podujatia Koníky v literatúre, ktoré sa konalo vo štvrtok 14.7. 2017. Tridsať detí z prímetského tábora organizovaného CVČ sv. Jakuba sa okolo deviatej hodiny zhromaždilo v zasadacej miestnosti knižnice, kde ich privítali tety knihovníčky.

Čítať ďalej...

Chovateľský deň v skanzene tento rok prilákal 3200 návštevníkov

chovatelsky den v skanzene mV nedeľu 16. júla sa v skanzene Vychylovka Nová Bystrica konal druhý ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene – prezentačnej výstavy hospodárskych zvierat slovenských plemien. Na zvieratá sa prišlo pozrieť takmer 3200 návštevníkov. Takú vysokú návštevnosť skanzen doposiaľ nikdy nezaznamenal.

Čítať ďalej...

Bolo mi doručené Uznesenie o vznesení obvinenia. Prečo mi štát nepridelil advokáta?

Zákon taxatívne vymenúva v ktorých prípadoch je povinná obhajoba nutná a to konkrétne, ak:

Čítať ďalej...

Stredoškoláci z Krásna nad Kysucou sa zapojili do projektu (Ne)známi Kysučania

neznami kysucania mŽiaci Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou sa zapojili do grantového programu Odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja a vďaka získaniu finančných prostriedkov realizovali projekt Cesta za poznaním objektívnej slovenskej histórie pod názvom (Ne)známi Kysučania.

Čítať ďalej...

Vo Vysokej nad Kysucou sa uskutočnil 5. ročník HOLIDAYS NIGHT 2017

holidays nights mPosledné júnové dni boli pre deti plné nedočkavosti i radostného vzrušenia, kedy sa konečne zatvoria brány školy a oni sa tak stanú súčasťou očakávaných dvojmesačných letných prázdnin.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby