jar kysuce 2016

Informácie a postrehy

Prvý máj – Sviatok práce pri kaplnke v Olešnej - Kline

klin mČeskí turisti, slovenskí brigádnici
Tohtoročný Prvý máj bol v kalendároch zapísaný klasicky – Sviatok práce. Ruky preč od roboty. Aj na dedinách bolo ticho, ako keby bola nedeľa. Žiadne motorové píly, malotraktory, kosačky...Sem-tam bolo počuť bzučať aj včely..

Čítať ďalej...

Dobrovoľní hasiči mali čo oslavovať

dobrovolni hasici mV nedeľu 6.5. 2018 sa uskutočnila v Kysuckom Novom Meste v Kostole sv. Jakuba okresná oslava sv. Floriána, patróna hasičov. Zišli sa tu hasičské zbory aj so svojimi historickými zástavami z dolných Kysúc, aby sa poklonili a poďakovali sv. omšou svojmu patrónovi sv. Floriánovi a poprosili ho o ochranu pri plnení náročných zásahov, ako sú lesné požiare, povodne a pod.

Čítať ďalej...

73. výročie Semetešskej tragédie

semetes m20. apríla 2018 ubehlo už 73. rokov od udalosti, ktorá je v histórii obce Vysoká nad Kysucou označovaná ako najhoršia krvavá dráma. Udalosť označovaná ako Semetešská tragédia navždy zmenila osudy nie len obyvateľov osady Semeteš, ale i obyvateľov obce Vysoká nad Kysucou.V piatok 20. apríla 1945 sa začínal ďalší jarný deň. Chlapi sa chystali orať, kravy boli na pastve a do osady - prišla vojna!

Čítať ďalej...

Pohybom ku zdraviu

Nedostatok pohybovej aktivity sa v súčasnosti stáva čoraz väčším celosvetovým problémom a je jedným z najvýznamnejších rizikových faktorov, ktoré sa uplatňujú pri vzniku nadváhy, obezity, cukrovky, hypertenzie, kardiovaskulárnych ochorení, niektorých onkologických ochorení ale aj pri depresii a úzkosti, svalovej atrofii, osteoporóze či ochoreniach pohybového aparátu.

Čítať ďalej...

Ukončenie našej mobility – zážitky na celý život

ukoncenie mobility mStredná odborná škola obchodu a služieb Čadca sa po druhýkrát zúčastnila mobility na Kanárskych ostrovoch vďaka projektu Erasmus +s názvom Spoznávanie nových gastronomických trendov pre profesijný rozvoj osobnosti mladých gastronómov.

Čítať ďalej...

V Zákopčí si ctia tradície

tradicie zakopcie mS príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov. Zvyk a túžba prejaviť lásku svojej milej postaveným májom a tým jej dať najavo nielen svoju lásku, ale aj sľub manželstva, to nám ostalo a tento zvyk sa zachováva dodnes ako jeden z najkrajších tradičných obradov a zvykov.

Čítať ďalej...

České deti na návšteve v Rudine

ceske deti rudina mPrichádzajúce teplé lúče nám prinášajú nielen radosť a potešenie, ale aj nedostatok vody. Preto by sme si mali uvedomiť dôležitosť vody pre živé organizmy. Táto zima nebola až taká intenzívna ako minulý rok. Preto sme sa rozhodli zorganizovať Deň kvapky.

Čítať ďalej...

Deň narcisov v Centre sociálnych služieb Kamence

den narcisov mO tom, že piatok 13. nemusí vždy znamenať deň, kedy sa človeku nedarí, sme sa presvedčili aj u nás v našom zariadení. Práve naopak sme tento deň urobili lepším dňom a zapojili sa ako každý rok, do dobrovoľnej zbierky „ Deň narcisov“.

Čítať ďalej...

V Čiernom slávnostne pasovali žiakov do „Cechu čitateľského“

cierne prvaci mKaždoročne Obecná knižnica v Čiernom pripravuje pre druháčikov stretnutie s Jeho kráľovskou výsosťou kráľom Gregorom, ktorý ich za účasti rodičov, starých rodičov a kamarátov slávnostne pasuje do Cechu čitateľského.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby