jar kysuce 2016

Informácie a postrehy

Súťaž v skladaní puzzlí

skladanie puzzli mV Materskej škole v Nesluši pripravili pani učiteľky súťaž v skladaní puzzlí. Niektoré deti si do MŠ priniesli aj svoje rozprávkové puzzle. V rámci tejto aktivity si precvičovali svoju sústredenosť, pozornosť, pamäť, logické myslenie a zručnosti.

Čítať ďalej...

ALINO

Volali ho Alino, Ali. Donedávna som nevedela, aké je jeho skutočne meno. Bol jednoduchý, na prvý pohľad chlapčisko, ale susedia vraveli, že musí mať cez štyridsať rokov. Drobná postava, malá tvár, úzke plecia, no taký chudák. Neskôr som sa dozvedela, že ma domček po rodičoch. Jeho otec veľmi veľa pil a matka mu pri pôrode zomrela.

Čítať ďalej...

Žiak Obchodnej akadémie Juraj Stolárik Čadca úspešný na veľtrhu fiktívnych firiem s medzinárodnou účasťou

juraj stolarik mDňa 5. apríla 2017 sa konal v priestoroch Kultúrneho a spoločenského strediska Střelnice v Českom Těšíne 22. regionálny veľtrh fiktívnych firiem s medzinárodnou účasťou.

Čítať ďalej...

Je možné zrušiť bezpodielové spoluvlastníctvo manželov aj za trvanie manželstva?

Občiansky zákonník upravuje, že zo závažných dôvodov, najmä ak by ďalšie trvanie bezpodielového spoluvlastníctva odporovalo dobrým mravom, môže súd na návrh niektorého z manželov toto spoluvlastníctvo zrušiť i za trvania manželstva.

Čítať ďalej...

Peter Kubica 2časť Beh(om) s perom 2

behom perom mNejednu melódiu si pri behaní v duchu spievam či aspoň pohmkávam, aby som zabavil svoju myseľ, ktorá by mohla časom začať premýšľať nad únavou, ťažkými nohami, suchom v ústach či ukrutnom hlade. Notami proti nude, lebo aj to sa mi počas behu niekedy stáva. Najmä pri rovných, niekoľkokilometrových úsekoch. Alebo proti prírodným živlom, ktoré sa často prebúdzajú práve vtedy, keď sa rozhodnem behať ja.

Čítať ďalej...

Zubný kameň

V minulej časti som sa venoval problematike zápachu z úst, pričom som spomenul, že najčastejšou príčinou zápachu z úst je práve zubný kameň. Zubný kameň v ústnej dutine vzniká za spoluúčasti viacerých činiteľov, ako sú zvyšky potravy, ktoré poskytujú spolu so zvyškami baktérií tzv. organickú kostru, na ktorú sa usádzajú minerály a chemické - anorganické zlúčeniny zo slín, pričom dochádza k mineralizácii tejto hmoty a tým k formovaniu zubného kameňa.

Čítať ďalej...

Ocenili zaslúžilých učiteľov

ocenili ucitelov mV piatok 31. marca 2017 sa konala v Kultúrnom dome v Krásne nad Kysucou milá slávnosť, na ktorej sa zišli pedagogickí zamestnanci, aby si prevzali svoje ocenenie za obetavú prácu. Zúčastnil sa na nej primátor mesta Jozef Grapa, starosta obce Oščadnica Marián Plevko, Zborová nad Bystricou Juraj Hlavatý, Dunajov Milada Chlastáková a Klubiny Božena Poliačková.

Čítať ďalej...

Výťažok venujú Kysuckej nemocnici

venuju vytazok mV utorok 4.apríla 2017 pripravila Základná umelecká škola v Krásne nad Kysucou v spolupráci so Základnou organizáciou Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami Benefičný koncert. Predstavili sa na ňom deti z hudobného, tanečného i literárnodramatického odboru.

Čítať ďalej...

Svetový deň vody v škole v Korni

den vody mV stredu 22.3. žiaci prvých ročníkov Základnej školy Korňa žili vodou. Nečudo, veď bol Svetový deň vody. O vode sme sa rozprávali, učili, maľovali sme ju, spievali o nej piesne, ochutnávali sme ju, voňali...

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby