jar kysuce 2016

Informácie a postrehy

Blíži sa zápis detí do základnej školy

zapis do skoly mBlíži sa obdobie zápisov žiakov do prvých ročníkov a rodičia často nevedia, čo by ich predškolák mal zvládnuť, aby vstup do školy prebehol čo najlepšie. Ak vaše dieťa dovŕši do 31. 8. 2018 šesť rokov, je vašou povinnosťou zapísať ho na niektorú základnú školu. Bez ohľadu na to, či uvažujete napr. o odklade školskej dochádzky alebo sa u vášho dieťaťa objavil problém, ktorý si bude vyžadovať špeciálny prístup a vy ešte stále neviete, na ktorej škole bude dieťatko reálne zaškolené.

Čítať ďalej...

Ako psík Arrow vyčaroval v knižnici dobrú náladu

kniznica cadca m23. februára zas oživila chod knižnice jedna várka prázdninujúcich detí z Centra voľného času sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste. V sprievode svojich inštruktoriek sa zúčastnili knižničného podujatia pod názvom Psíky v literatúre. Knihovníčky si pripravili prezentáciu a rozprávanie o psích hrdinoch detskej literatúry. Spoznali Lassie, Bellu a Bieleho Tesáka z najznámejších detských kníh svetovej literatúry, ale i Dášenku a Maxipsa Fíka z pera českých autorov pre deti.

Čítať ďalej...

Hasiči z Korne bilancovali rok 2017 na výročnej členskej schôdzi

hasici korna mDňa 3.3.2018 sa stretli členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa, spolupracujúce organizácie a hostia na výročnej členskej schôdzi. pPredseda DHZ Miroslav Smažák privítal predsedu ÚzV DPO Čadca Miroslava Kozu, zástupcu starostu obce Mgr. Vladimíra Šufliarskeho, tajomníčku ÚzV DPO Čadca Martu Balošákovú, delegáta Miroslava Dormana a zástupcov spolupracujúcich dobrovoľných hasičských zborov z Turzovky, Vysokej nad Kysucou, Horného Kelčova, Klokočova a Makova.

Čítať ďalej...

SVETOVÝ DEŇ VODY

Z príležitosti svetového dňa vody 21.3.2018 (streda) bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody zo zdrojov využívaných na individuálne a hromadné zásobovanie, úpravy pitnej vody, ochrany vodných zdrojov a ďalších problémov týkajúcich sa pitnej vody a jej významu pre zdravie človeka.

Čítať ďalej...

Týždeň mozgu 12. – 18. marec 2018

„Týždeň mozgu“ je celosvetovo organizovaná akcia prebiehajúca od roku 1966. Do tejto akcie je zapojených 61 krajín vrátane Slovenska, ktoré sa do nej zapojí už po jedenásty krát. V rámci SR organizuje „Týždeň mozgu“ Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY a Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva SR.

Čítať ďalej...

Irenka Zemaníková, kysucká insitná výtvarníčka, oslávila svoje vzácne životné jubileum

irena zemanikovaV jednej krásnej slovenskej dedinke, ktorá sa nazýva Raková, tam sa pred 80 - timi rokmi narodilo na Groni jedno malé dievčatko. Dali jej meno Irenka. Jej detstvo je posiate spomienkami od prvých krôčkov, medzi voňavými pestrofarebnými lúčnymi kvetmi, nad ktorými poletujú motýle a včielky...pri pasení kravičiek a baranov. Rána zaliate slnečnými lúčmi, obrobené políčka a vykosené lúky... Jej zvedavé očká už vtedy zachytávali atmosféru dávnych čias: slávnosti, pohreby, oblečenia, domčeky, prírodu i ťažký život našich predkov.

Čítať ďalej...

Fašiangy, Turíce Veľká noc príde

fasiangy krasno mFašiangy, Turíce, Veľká noc príde...je jedna z najrozšírenejších fašiangových pesničiek na Slovensku. Málokto však vie, že jej slová nie sú úplne pravdivé. Po správnosti nasleduje po Fašiangoch Veľká noc a presne sedem týždňov po Veľkej noci prichádzajú turičné sviatky.

Čítať ďalej...

Pre klientov Centra sociálnych služieb Horelica začalo pôstne obdobie

horelica mNa Popolcovú stredu sa obyvatelia nášho Centra sociálnych služieb Horelica, tak ako každoročne, začali pravidelne stretávať za účelom spoločnej modlitby.

Čítať ďalej...

Mottom Týždňa slovenských knižníc je: „Knižnice pre všetkých“

kniznica cadca mTak ako každý rok, i v roku 2018 sa Kysucká knižnica v Čadci, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, zapojí k celoslovenskému podujatiu „Týždeň slovenských knižníc“ bohatou a pestrou ponukou literárnych podujatí pre všetky vekové skupiny od najmenších čitateľov až po seniorov, a to od 5. do 9. marca.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby