jar kysuce 2016

Aktuality titulka

Úspech básnickej zbierky TAKTO v zahraničí

takto titulkaVraj knihy majú svoj vlastný život. Niektoré sa stanú bestselerom a sprevádzajú celé generácie. Iné sa stretnú s nezáujmom či nepochopením a padnú do hlbokého zabudnutia, kde časom zapadajú prachom.

Čítať ďalej...

Turzovský veterán club zahájil sezónu

veteran titulkaV pondelok 1. mája za pekného slnečného počasia členovia Turzovského veterán clubu (TVC) zahájili svoju tohtoročnú sezónu.

Čítať ďalej...

Sviatok sv. Floriána

sviatok sv floriana titulkaSv. Floriána, patróna hasičov, si podľa rímskeho martyrológia pripomíname 4. mája. Bol dôstojníkom rímskej armády a mučenícku smrť podstúpil za čias cisára Diokleciána. Roku 304 sa postavil na obranu zatknutých a uväznených 40 kresťanských legionárov v Lorchu. Za pokus o vyslobodenie bol zatknutý a odsúdený miestodržiteľom Aquiliánom na smrť. Poprava sa konala dňa 4. mája 304.

Čítať ďalej...

Turisti, občania Bystrickej doliny, Oščadnice a Čadce sa stretli na Úpratiskách pod Veľkou Račou

turisti cadca titulkaPri príležitosti 72. výročia oslobodenia Sovietskou armádou a Dňa víťazstva nad nemeckým fašizmom v Európe sa niekoľko desiatok turistov, občanov Bystrickej doliny, Oščadnice a Čadce, stretlo na Úpratiskách pri kóte 938 m n. m. pod Veľkou Račou.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby