kysuce kaplnka

Klub dôchodcov v Krásne oslávil 30 rokov

klub dochodcov krasno nad kysucou titulkaV mesiaci Úcty k starším sa dňa, 24. októbra stretli v Krásne nad/Kysucou tí skôr narodení, aby si v kruhu svojich rovesníkov vymenili skúsenosti, porozprávali sa a zároveň aj pripomenuli 30. Výročie založenia Klubu dôchodcov v Krásne nad/Kysucou.

Posedenie pripravila a zorganizovala Margita Ďurišová predsedníčka Okresnej organizácie jednoty dôchodcov Slovenska a klubu dôchodcov v Krásne nad/Kysucou. Súčasťou tohto významného stretnutia bolo ocenenie ďakovným listom, ktorý si prevzali jednotliví členovia a sponzori z rúk predsedníčky OO JDS Mgr. Ďurišovej a primátora mesta Ing. Jozefa Grapu. Stretnutie obohatila kultúrnym programom vo svojom vystúpení folklórna skupina Dedovanka. V úvode hostí privítala a prihovorila sa milým slovom Margita Ďurišová . „ Dovoľte mi, aby som v úvode svojho vystúpenia vyjadrila potešenie, pozdraviť a privítať vás na dnešnej slávnosti, pri príležitosti vzdania úcty starším a súčasne si pripomenuli aj 30. výročie založenie Klubu dôchodcov v Krásne nad Kysucou. Jeseň, ktorej obdobím momentálne prechádzame, je až poetické krásna, kedy sú stromy okolitých lesov odeté do pestrofarebných šiat a v diaľave už belejú sa končiare vrchov. Všetko je jasné, priezračné a čisté. Ostré slnečné lúče prerážajú chladné závany vetra a hladia naše tváre. Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacoch, ktorý sme nedávno začali , nám pripomína jednu z najvzácnejších cnosti, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie.

 

Úcta k tým ktorí sa každý deň vzdávali radosti, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Úcta k naším otcom a k našim mamám. K našim prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené. Určite každý človek si želá mať šťastný život. Úplne a dokonalé šťastie však neexistuje. Jednému chýba to, inému čosi iné. Každý ľudský život je iný. Človek musí prijímať a žiť ho, ale sa nevzdávať, boriť sa s prekážkami a ťažkosťami, siahnuť až na dno svojich síl s vedomím, že po každej búrke sa vyjasní a všetko bude opäť krásne. Treba sa tešiť s maličkosti, pripomínať si chvíle šťastia a radosti, ktoré sme prežili. No nesmieme zabúdať i na čaro terajšie života, že nerozhoduje vek ale životná múdrosť, duševná pohoda a nezlomná vôľa človeka žiť svoj život pre ostatných. V mesiaci október sa venuje zvlášť veľká pozornosť k seniorom. Prajem nám všetkým, aby táto pozornosť trvala stále a nielen v mesiaci október. Aby bol mesiac úcty k ľuďom, k človeku po celý rok. Buďme v tomto smere stále dobrým príkladom v kruhu rodiny, v susedských vzťahoch aj širokom občianskom živote. Vlastný príklad je lepší ako poúčanie alebo ostrá kritika,“ ukončila svoj príhovor Margita Ďurišová.

 

Mgr. Milan Čimbora

Dnes je

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby