kysuce kaplnka

Slovenský Červený kríž zorganizoval potravinovú zbierku

cerveny kriz potravinova zbierka titulka18. 10. 2018 ľudia jednoducho ukázali, že dokážu opäť podporiť dobrú vec. Preukázali svoj súcit a zapojili sa do charitatívnej zbierky. Veľa z nich pochopilo, že v núdzi sa môže ocitnúť každý z nás.

Dobrovoľníci Slovenského Červeného kríža, Územného spolku Čadca počas celého dňa až do „záverečnej“ oslovovali kupujúcich. Vysvetľovali im zmysel a účel zbierky. Musíme konštatovať, že do projektu „Pomáhame potravinami“, ktorý organizuje Slovenský Červený kríž spoločne s obchodným reťazcom Kaufland, sa zapája z roka na rok viac kupujúcich. Stretli sme sa nielen s pozitívnym ale často krát aj s negatívnym ohlasom. Dokonca sa nám zdalo, že svojou zbierkou sme aj niektorých kupujúcich zastrašili. Vzdali to a radšej išli nakupovať inam, len aby sme ich nezastavili a nebodaj neotrávili svojimi nezmyselnými slovami o tom, ako je potrebné pomáhať sociálne slabším. Spoznávali sme tváre týchto ľudí a veľmi dobre sme vedeli, že pokiaľ by prispeli, určite by im to nenarušilo ich rodinný rozpočet. Tí, ktorých sa nám podarilo pri vstupe, než pôjdu nakupovať, osloviť a tiež tí, ktorí sa zastavovali sami od seba, sa k nám vrátili s úsmevom na tvári a odovzdávali nám potraviny so slovami „dúfame, že to aspoň trochu pomôže tým, ktorí to potrebujú“. Ostávali sme aj často niektorými reakciami zaskočení. Chceli sa s nami fotiť, no nevieme, či preto, že sme ako dobrovoľníčky dobre vyzerali, alebo preto, že chceli mať spomienku a byť pyšní na seba, že aj oni patria k tým, ktorí dokážu podporiť dobrú vec. Oni podporili nás a my sme im za to darovali úsmev na fotografiu. Potraviny nám odovzdávali kupujúci všetkých vekových kategórii. Dokonca aj takí, ktorých sme ani neoslovili, nie preto, lebo sme nechceli, ale preto, lebo sme ich poznali a vedeli, že patria presne k tým, ktorým bola táto zbierka určená.

 

Tento deň však hodnotíme veľmi úspešným. Do zbierky sa zapojilo 407 darcov, 20 dobrovoľníkov. Medzi najčastejšie potraviny, ktoré ľudia darovali patrili múka, cestoviny, cukor, ryža, strukoviny. Z vyzbieraných potravín sa nám podarilo urobiť naozaj bohaté „balíčky“. Obdarovali sme 37 rodín a pomohli sme im aj vďaka vám prekonať tak obdobie neľahkej finančnej situácie. Naše slovo „ĎAKUJEM“ ako aj slová vďaky obdarovaných, patria všetkým, ktorí tento deň podporili zbierku a ukázali tak svoju dobrosrdečnosť. Prosím, všímajte si viac svojich susedov, blízkych, či vzdialených príbuzných. Dajte nám vedieť, ak viete o niekom, kto by potreboval materiálnu pomoc. Nebuďme k nikomu ľahostajní, pretože tak môžeme často krát zachrániť rodinu, vzťahy, život...a vedzte, že raz sa nám to dobro určite vráti.

 

Bc. Darina Stuchlíková

členka Územnej rady SČK

Dnes je

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby