jar kysuce 2016

Prehliadka hudobného folklóru detí, Slávici Kysúc 2018

slavici kysuc titulkaVo štvrtok 22. marca 2018 sa divadelná sála v Dome kultúry v Čadci rozozvučala ľudovým spevom a hudbou v podaní talentovaných detí z nášho regiónu.

Mladí nadšenci folklóru prišli na regionálnu postupovú súťaž a prehliadku hudobného folklóru detí – SLÁVICI KYSÚC, aby zabojovali o postup na krajskú súťaž KUBÍNSKE SPIEVANKY, ktorá sa bude konať dňa 29. apríla v Dolnom Kubíne. Podujatie s dvojročnou periodicitou pripravuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Niekoľko desiatok detí si zmeralo svoje sily v troch súťažných kategóriách: detské spevácke skupiny, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti. Súťaž hodnotila odborná porota pod vedením Zuzany Zuzčákovej Gacíkovej. Podujatie svojím príhovorom otvorila riaditeľka KKS v Čadci Silvia Petreková a popriala všetkým súťažiacim veľa šťastia a úspechov. Celým predpoludním hovoreným slovom divákov sprevádzala moderátorka Katarína Borisová.

 

VÝSLEDKY:

 

V súťažnej kategórii detské spevácke skupiny získala Diplom a Zlaté pásmo s postupom na krajskú súťaž Spevácka skupina FS Makovníček z Makova.

V kategórii sólisti speváci postúpila na krajskú súťaž Štefánia Kubincová z Makova a v kategórii inštrumentalisti bude náš región reprezentovať na krajskej súťaži Mária Záhumenská z Turzovky.

 

Kysucké kultúrne stredisko v Čadci ďakuje všetkým súťažiacim za krásny umelecký zážitok a postupujúcim praje úspešné reprezentovanie kysuckého regiónu na krajskej súťažnej prehliadke detského hudobného folklóru KUBÍNSKE SPIEVANKY v Dolnom Kubíne.

 

Mgr. Iveta Buková Štětinová manažér pre folklór a ľudové remeslo, KKS v Čadci

Dnes je


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby