kysuce kaplnka

Na Koscelisku v Radoli odkryli archeológovia v tomto roku urnový hrob

novy hrob mV roku 2017 prebehla šiesta sezóna archeologického výskumu na lokalite Koscelisko v Radoli. Výskum nadviazal na predošlú sezónu, kedy bola odkrytá lužická mohyla s urnovým hrobom.

Čítať ďalej...

V Rakovej otvorili zrekonštruovanú Materskú školu Korcháň

ms korchan mV pondelok 11. septembra 2017 slávnostne otvorili Anton Heglas - starosta obce Raková, Alena Hanuláková – riaditeľka materskej školy a Edita Brisudová – spoločný školský úrad, za účasti zamestnancov školy a rodičov, zrekonštruovanú budovu Materskej školy Raková – Korcháň.

Čítať ďalej...

Zranená vodička po nehode

zranena vodicka mV stredu 6. septembra sa v Krásne nad Kysucou zrazili dve osobné autá. Hasiči zOR HaZZ v Čadci zabezpečili vozidlá proti pohybu a vzniku požiaru.

Čítať ďalej...

Úplná uzávierku diaľnice D3 v úseku Svrčinovec - Skalité vrátane tunelov Poľana a Svrčinovec v okrese Čadca

d3 svrcinovec skalite uzavierka mDôvod: vykonanie pravidelnej údržby tunelov a stavebných prác na úseku D3 v úseku Svrčinovec – Skalité

Čítať ďalej...

Čelí obvineniu z prečinu poškodzovania cudzej veci

turzovka skola mPoverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka obvinil 31 ročného Jozefa (z okresu Čadca) z prečinu poškodzovania cudzej veci. Obvinený muž mal v pondelok 4. septembra v noci v Turzovke poškodiť na miestnej základnej škole okná a dvere. Uvedením konaním vznikla predbežná škoda vo výške 10.000.-€.

Čítať ďalej...

Kamión skončil v priekope

kamion v priekope mV pondelok 4. septembra pred 13. hodinou skončil poľský kamión v Čadci na Palárikovej ulici v priekope. Hasiči z OR HaZZ v Čadci zachytili unikajúce ropné produkty, zabránili ich ďalšiemu úniku, odpojili autobatériu a stabilizovali kamión. Tovar do druhého kamióna preložili vo večerných hodinách. Vodič kamióna pri nehode neutrpel zranenie.
-r-

V Čadci horela dodávka

poziar dodavka cadca mV utorok 22. augusta ráno pred pol desiatou začala horieť na ceste v Čadci - Podzávoze dodávka vodiča z Českej republiky.

Čítať ďalej...

Šoférovala pod parou

pod parou mV piatok 18. augusta v nočných hodinách spôsobila dopravnú nehodu v meste Čadca 28–ročná vodička na vozidle Honda Civic.

Čítať ďalej...

Práce na archeologickej lokalite Koscelisko v Radoli pokračujú

lokalita koscelisko mPočas augusta 2017 sa na arecheologickú lokalitu Koscelisko v katastri obce Radoľa vrátili archeológovia. V horúcich dňoch tu brigádnici spoločne s archeologičkou Kysuckého múzea v Čadci Mgr. Dankou Majerčíkovou a arecheológom Mgr. Jánom Zacharom zo spoločnosti Via Magna, s.r.o v Martine pokračovali v prieskume pohrebiska z neskorej doby bronzovej.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby