jar kysuce 2016

Udialo sa

Kysucké múzeum v Čadci a jeho publikácia ocenené v prestížnej slovenskej súťaži

cena mateja bela mVydávanie vedecky hodnotných, no zároveň zaujímavých a pútavých publikácií určených pre najširšiu čitateľskú verejnosť patrí k prioritám Kysuckého múzea.

Čítať ďalej...

1. ročník dejepisnej súťaže „Po stopách minulosti“

1. rocnik mDňa 30.05.2018 Základná škola Klokočov, v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, oblastný výbor Žilina, zorganizovala 1. ročník dejepisnej súťaže „Po stopách minulosti“. Prítomní boli hostia a spoluorganizátori súťaže: Milan Paršo, podpredseda OblV SZPB Žilina, Helena Varechová, tajomníčka SZPB, Milan Zoň, predseda základnej organizácie SZPB a Pavol Polka.

Čítať ďalej...

Po váľaní mája v Krásne nad Kysucou veselica pokračovala do neskorých večerných hodín

valanie maja mV piatok na Medzinárodný deň deti sa v Krásne nad Kysucou uskutočnilo niekoľko zaujímavých akcií. Jednou z nich bolo aj váľanie mája, ktoré má už v Krásne nad Kysucou svoju tradíciu.

Čítať ďalej...

Medzinárodný deň detí oslávili v Materskej škole na Ulici 9. Mája v Kysuckom Novom Meste športom a zábavou

den deti mTento výnimočný deň, na ktorý sa tešia všetky deti , sme oslávili v našej Materskej škole na Ulici 9. Mája v Kysuckom Novom Meste športovými aktivitami, kde deti zažili veľa radosti, zábavy, súťaženia, nadšenia a dobrej nálady.

Čítať ďalej...

Slávnostná akadémia v Materskej škole Fojstvo Raková

slavnostna akademia mDňa 23.05.2018 sa v priestoroch Domu kultúry v Rakovej uskutočnila slávnostná akadémia pod názvom „Na lúke“. Deti pod vedením učiteliek, pripravili kultúrny zážitok pre svojich rodičov a širokú verejnosť.

Čítať ďalej...

Ondrej 4. /Zimka/ vystavuje Dedinku v údolí - v Starej Bystrici

ondrej 4 vernisaz mSochy medzi ľuďmi
Sochár Ondrej 4. /Zimka/, hoci sa narodil v Bratislave /1975/ sa definitívne priklonil ku svojim kysuckým koreňom.

Čítať ďalej...

Medzi devätnástimi novovymenovanými profesormi je aj rodák z Čadce Ľudovít Hajduk

profesor hajduk mĽudovít Hajduk, rodák z Čadce, ktorý je v súčasnosti prorektorom Paneurópskej vysokej školy a riaditeľom Štátneho pedagogického ústavu si v utorok 22. mája prevzal od prezidenta SR Andreja Kisku menovací dekrét profesora. Menovacie dekréty v Prezidentskom paláci odovzdal prezident SR 19 novým profesorom.

Čítať ďalej...

Úspechy prírodovedcov z Gymnázia v Turzovke

uspechy prirodovedcov mJednu zo základných šiestich skupín odborov vedy a techniky definovaných Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj tvoria prírodné vedy. Zaoberajú sa objektmi a javmi, v ktorých človek má len vedľajšiu funkciu, alebo je chápaný ako súčasť živočíšnej ríše. Oblasť prírodných vied patrí medzi tie vedné disciplíny, v ktorých sa pomerne často objavujú aj hodnotné aplikácie a riešenie konkrétnych problémov spoločnosti a hospodárstva.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby