zima kysuce2

Udialo sa

IX. ročník Benefičného koncertu VEČER VĎAKY 2017

vecer vdaky mDňa 23. novembra 2017 sa už po deviaty krát v priestoroch Domu kultúry v Čadci konal benefičný koncert – VEČER VĎAKY.

Čítať ďalej...

Hody v meste sa niesli v radostnej atmosfére

hody mAni mrazivá prvá adventná nedeľa neodradila občanov mesta a návštevníkov aby aspoň na chvíľu zabudli na denný zhon a podľahli čaru Ondrejským hodom.

Čítať ďalej...

Päťdesiat rokov na palete Kysúc

patdesiat rokov mV stredu 22.novembra 2017 sa uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy členov Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc s názvom 50 ROKOV NA PALETE KYSÚC.

Čítať ďalej...

Spevák zo Svrčinovca dobýja skladbou Happy End obľúbenú Senziparádu

stano cyprich mStanislav Cyprich prežíva reštart svojej speváckej kariéry. Pieseň o láske, pokore či porozumení. Keď rodák zo Svrčinovca Stanislav Cyprich a Soňa Kopčanová (rod. Hanzelová) naspievali skladbu Happy End, netušili, že bude mať tak obrovský úspech.

Čítať ďalej...

Vianoce v Kysuckom múzeu v Čadci

muzeum vianoce mKEDY UŽ BUDÚ VIANOCE ?......Túto otázku vyslovujú všetky deti. Nekonečne dlhý čas čakania na deň, keď sa ozve vianočný zvonček, sa im snažíme spríjemniť adventným kalendárom, ktorý deň za dňom odkrajuje predvianočný čas príprav na najkrajšie sviatky v roku a to sú Vianoce.

Čítať ďalej...

Ondrej 4. /Zimka/ vystavuje v Galérii Čadca v Mestskom dome

ondrej zimka mV rodnom hniezde – o svete a o ľuďoch. Galéria Čadca ponúka v týchto dňoch verejnosti už svoju 22. výstavu.

Čítať ďalej...

JUBILEJNÁ OSLAVA SKUPINY V OŠČADNICI: SEDEMDESIATKA v tanci a v speve.

V nedeľu 19. 11. 2017 ožil preplnený kultúrny dom v Oščadnici nezvyklým ruchom. Schádzali sa tu starší i mladší milovníci folklóru, ľudového spevu a tanca na jubilejnú slávnosť - 70.výročie založenia folklórneho súboru v Oščadnici. Slávnostný galakoncert pre pozvaných hostí z radov bývalých členov, ale aj pre širokú verejnosť, sa niesol v duchu stretnutia nadšených folkloristov, bývalých i súčasných členov súboru, milovníkov folklóru a najmä v zmysle zachovávania ľudovej kultúry a tradícií.

Čítať ďalej...

Country bál v Skalitom

country bal mDňa 17.11.2017 sa v penzióne Mária v Skalitom uskutočnil prvý ročník Country bálu, ktorého organizátorom bola obec Skalité. A keďže nie je bál ako bál, tento náš, ponúkol návštevníkom naozaj bohatú nádielku kvalitného program.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby