Peter Kubica – Beh(om) s perom 32

behom perom mČo všetko potrebuje človek ku šťastiu? Má len jeden zrak, a tak sa druhá či tretia obrazovka stáva nadbytočnou. Má iba jeden žalúdok, a hoci sa dokáže prejesť, predsa len toho neskonzumuje toľko, koľko by si mohol dovoliť.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 31

behom perom mSlnečné dni aj na jeseň dokážu spestriť bežecké tréningy. Obliekať sa treba síce už teplejšie, ale kým nemrzne, tak sa dá bežať aj v krátkych nohaviciach a pokojne len v dvoch vrstvách horného oblečenia.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 30

behom perom mČlovek je tvor súťaživý, preto mnohé otázky, ktoré bežci dostávajú, sa týkajú práve toho. Trénuješ na maratón? Akoby každý, kto pravidelne behá, musel trénovať iba na maratón.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 29

behom perom mAk by som v nedeľu, v tretí deň svojho bežeckého putovania, odbehol 13 km, tak mám rovnú stovku na konte. Stovku kilometrov za tri dni. Väčšinou nebehám takúto diaľku ani za týždeň, a tu zrazu takýto výkon bez vedľajších negatívnych účinkov.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 27

behom perom mPred týždňom som skončil s príchodom na Vysokú nad Kysucou... S blížiacimi sa krokmi k námestiu prebleskujú cez oblaky lúče a pomer slnka a vody sa definitívne a paradoxne zmení pri miestnej fontáne.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 26

behom perom mKoľko sa dá odbehnúť za víkend? Je sto kilometrov magická hranica alebo len číslo ako každé iné? Čo s voľnými troma dňami? Tri otázky na tú istú, nevypovedanú odpoveď. Už rok som sa chystal odbehnúť si z Kysúc na Valašsko, ale akosi mi to nevychádzalo.

Čítať ďalej...

Beh(om) s perom 25

behom perom mNaši predkovia museli byť obri, pretože ak nemali sedemmíľové čižmy, ako dokázali prekonávať vzdialenosti hodné prímestskej autobusovej dopravy? Často mi to napadá pri behu, keď som v kopcoch v niektorej z kysuckých osád a premýšľam, že sa tak ráno či skôr nadránom vybral niekto napríklad od Jurdov nad Neslušou do kostola. Alebo aj spod Črchle do Čadce. O tom, že prekonávali tieto vzdialenosti po vlastných, niet pochýb a nielen cestou tam, ale aj naspäť.

Čítať ďalej...

Dnes je

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby