Peter Kubica – Beh(om) s perom 24

behom perom mO behaní s technológiami som sa zmienil predminulý týždeň. Prirodzene neuvádzam žiadnu konkrétnu aplikáciu, ktorej by som chcel robiť reklamu. Je na rozhodnutí a vyskúšaní každého bežca (a prirodzene aj bežkyne), aby si vyskúšali a našli tú svoju, ktorá im hlási každý odbehnutý kilometer, spočítava spálené kalórie za mesiac alebo odpovedá na otázky počasia a priemernej rýchlosti.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 23

behom s perom mVybehnúť za hranice. Pre Banskobystričana či Ružomberčana náročná predstava, ale pre Kysučana jednoduchá záležitosť. Dokonca jednoduchšia, ako obehnúť Liptovskú Maru či Novobystrickú priehradu, aby sme ostali v domácich chotároch. Tá druhá trasa meria dobých 30 kilometrov a výživné stúpanie, či už bežíte z jednej alebo druhej strany, pocítite v nohách aj po pár dňoch. Keď si tak behám po Čadci, veľmi rád sa zatúlam do Milošovskej doliny.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 22

behom perom mMeriate sa? Niektorí bežci si merajú tepovú frekvenciu počas behu, iní si vystačia s obyčajnými stopkami na čas. Ale sú aj takí, ktorí si dokonca merajú pás, aby videli, či sa beh pozitívne prejavuje na ich postave. Motivácie, ktoré privedú človeka k pravidelnému pohybu, môžu byť rôzne.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 21

behom perom mNemám čas. Povie si nejeden človek, ktorý pred pár minútami aj premýšľal, že by spravil niečo pre vlastné zdravie. No čo robiť, keď je toho času málo? To sa to niekomu behá, keď má na to čas.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 20

behom perom mO strave sa dnes píšu romány. Hromady kníh sa predbiehajú v tom, kto varí zdravšie, ekonomickejšie alebo nízkokalorickejšie. Aj bežecké komunity, ktoré sledujem, mávajú hlavnú tému – jedlo.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 19

behom perom mFanúšikovia patria ku každému športu. Ťažko sa veru behá chlapom za loptou, keď ich ani tí najvernejší – čiže rodinní príslušníci, rozumej ženy a deti, neprídu povzbudiť. Ale náročné to býva aj pre slovenských reprezentantov, keď hľadiská zívajú prázdnotou.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 18

behom s perom mPsy sa bránia útekom a bežci útokom. Alebo je to naopak? Moja skúsenosť s havkáčmi robí zo mňa grobiana, ktorý pri behu nadáva, ale skutočne mi najviac platí na zúrivých a voľne pobehujúcich štvornožcov krik. Nie však obyčajný, ale ideálne je slovo, v ktorom sa nachádza aspoň jedno písmeno „r“ a ak je to nadávka, stiahnu chvost ešte rýchlejšie. Potom si nezainteresovaný divák môže pomyslieť, že ten bežec je poriadny hulvát, keď namiesto sústredeného dýchania a odhryzávania si z kilometrov len nadáva.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby