Peter Kubica – Beh(om) s perom 8

behom perom mInternet a behanie? Ide to dokopy? Snáď si nemyslíte, že vás nahováram na beh od wifi k wifi alebo niečo podobné. A predsa sú spojitosti, ku ktorým sú potrebné tenisky a počítač, alebo aspoň tablet či mobil s internetovým pripojením.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 7

behom perom mSpomínate si na pesničku slovenskej skupiny No name, kde sa Igor Timko v refréne zdôveruje: „Ty si moja prvá...“ Presne tieto tóny mi zneli v hlave pri prvom odbehnutom kilometri.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 6

behom s perom mBerúc knihu do rúk rozbieham sa očami po stránkach, ktoré mi otvárajú brány do bežeckého sveta. Áno, dá sa behať aj bez kníh, ale keď sa už dostanete cez pár desiatok kilometrov a zrazu pocítite svaly, o ktorých ste predtým ani netušili, že ich máte.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 5

behom perom mPokojný večer na vŕšky padal, na sivé polia, v poslednom lúči starootcovská horela roľa... Takto alebo veľmi podobne to napísal básnik Ivan Krasko, keď sa prechádzal po dedovizni.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 4

behom perom mKde behať? To je otázka hodná milióna. Alebo mnohým slúžiaca ako lacná výhovorka, prečo sa nehýbať, prečo nevytiahnuť päty z domu, či aspoň nespraviť niečo pre svoje zdravie.

Čítať ďalej...

Peter Kubica – Beh(om) s perom 3

behom s perom 3 mBehanie je módnym hitom a získava si čoraz viac nadšencov. Svedčia o tom nielen bežecké špecializované obchody, ale aj zvýšený pohyb fanúšikov behu na cestách, cestičkách, a často i cestách-necestách. A ešte jeden viditeľný znak nasvedčuje, že sa behaniu darí – preteky. Nie sú určené len profesionálom či vrcholovým športovcom, ale mnohé sa otvárajú širokej verejnosti, ktorá sa však svojimi výkonmi nemá začo hanbiť.

Čítať ďalej...

Peter Kubica 2časť Beh(om) s perom 2

behom perom mNejednu melódiu si pri behaní v duchu spievam či aspoň pohmkávam, aby som zabavil svoju myseľ, ktorá by mohla časom začať premýšľať nad únavou, ťažkými nohami, suchom v ústach či ukrutnom hlade. Notami proti nude, lebo aj to sa mi počas behu niekedy stáva. Najmä pri rovných, niekoľkokilometrových úsekoch. Alebo proti prírodným živlom, ktoré sa často prebúdzajú práve vtedy, keď sa rozhodnem behať ja.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby