jar kysuce 2016

Informácie a postrehy

Hornokysuckí starostovia preferujú Kysuce

horne kysuce starostovia mMožno sa zdá zvláštne, že hornokysuckí starostovia a primátor uprednostňujú svoje rodisko, bydlisko i pracovisko, ale nemusí to byť vždy pravidlom. No prví muži Makova, Vysokej, Turzovky, Korne, Olešnej, Podvysokej, Staškova a Rakovej majú silný vzťah ku kysuckým horám i dolám, čo opäť raz dokázali svojou cyklojazdou.

Čítať ďalej...

Ocenenili prácu sestier v Kysuckej nemocnici v Čadci

zdrav setry cadca mRegionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Čadci v spolupráci s Kysuckou nemocnicou s poliklinikou Čadca, chirurgickým oddelením a úsekom klinickej biochémie oddelenia laboratórnej medicíny usporiadali dňa 30.05.2018 odborný seminár sestier a pôrodných asistentiek.

Čítať ďalej...

Pred sto rokmi popravili v Srbsku osem vojakov z Kysúc v I. svetovej vojne

pred sto rokmi mPocta Kysučanom v Kragujevaci
Takmer na deň presne – pred sto rokmi – 8. júna 1918 popravili za vojenskú vzburu v Kragujevaci v Srbsku 44 slovenských vojakov, príslušníkov 71. pešieho pluku z Trenčína. Medzi popravenými bolo aj osem vojakov z Kysúc. Spomínaný pluk sa nazýval tiež drotársky, takmer osemdesiat percent jeho príslušníkov bolo z Považia, Kysúc, Oravy...

Čítať ďalej...

Starosta Ing. P. Gomola: Po dvanástich rokoch úsilia v cieli

starosta gomola mProjekt bol realizovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Poľská republika 2014 – 2020. V rámci tohto projektu sa na slovenskej strane postavil nový most cez rieku Čierňanku, vybudovala sa veľká odstavná plocha pri turistickom altánku a vytvorila sa aj nová cesta cez údolie Čadečka.

Čítať ďalej...

Seniori a zdravotne postihnutí napĺňali myšlienku: „ V zdravom tele zdravý duch“

naplnali myslienku mKaždoročne okresné organizácie Okresného centra Slovenského zväzu telesne postihnutých, Jednoty dôchodcov Slovenska, Okresného výboru Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami v Čadci usporadúvajú rôzne podujatia na okresnej úrovni.

Čítať ďalej...

Drevári darovali škôlkarom nový nábytok

drevari darovali mMedzinárodný deň detí (MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952.

Čítať ďalej...

Návšteva zborovského kostola

zborovsky kostol mRímsko – katolícky kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Zborove na Bystricou navštívili dňa 27.5.2018 členky Únie žien a Jednoty dôchodcov z Jablonice (okres Senica). Z referátu Božky Starečkovej sa dozvedeli, že zborovská farnosť patrí k najmladším farnostiam na Kysuciach – pôsobí len 22 rokov. Predtým bola farnosť filiálkou farnosti Krásno nad Kysucou.

Čítať ďalej...

Žiaci z Podvysokej v Tatrách

ziaci z podvysokej mV máji žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ Podvysoká strávili nezabudnuteľný týždeň vo Vysokých Tatrách, kde absolvovali Školu v prírode. Každý deň vyrážali za poznaním našich veľhôr z penziónu Encián v Tatranskej Lomnici.

Čítať ďalej...

Dobrovoľní hasiči dolných Kysúc bilancovali v Snežnici

dobrovolni hasici mDolnokysuckí dobrovoľní hasiči v nedeľu 20. mája 2018 rokovali a vyhodnocovali minuloročnú prácu v zboroch., Všetkých účastníkov a hostí privítala vedúca inštruktorka okrskov Anna Ševčíková. Medzi hosťami boli starostovia obcí: Lopušné Pažite Ing. Peter Harcek, Snežnica MVDr. Milan Hlavatý, tajomník ÚzV DPO SR Albert Piňo. Rokovanie podporili svojou účasťou Ing. Vladimír Macášek a Anton Mrmus.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby