kysuce kaplnka

Informácie a postrehy

Chovateľský deň v skanzene tento rok prilákal 3200 návštevníkov

chovatelsky den v skanzene mV nedeľu 16. júla sa v skanzene Vychylovka Nová Bystrica konal druhý ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene – prezentačnej výstavy hospodárskych zvierat slovenských plemien. Na zvieratá sa prišlo pozrieť takmer 3200 návštevníkov. Takú vysokú návštevnosť skanzen doposiaľ nikdy nezaznamenal.

Čítať ďalej...

Bolo mi doručené Uznesenie o vznesení obvinenia. Prečo mi štát nepridelil advokáta?

Zákon taxatívne vymenúva v ktorých prípadoch je povinná obhajoba nutná a to konkrétne, ak:

Čítať ďalej...

Stredoškoláci z Krásna nad Kysucou sa zapojili do projektu (Ne)známi Kysučania

neznami kysucania mŽiaci Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou sa zapojili do grantového programu Odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja a vďaka získaniu finančných prostriedkov realizovali projekt Cesta za poznaním objektívnej slovenskej histórie pod názvom (Ne)známi Kysučania.

Čítať ďalej...

Vo Vysokej nad Kysucou sa uskutočnil 5. ročník HOLIDAYS NIGHT 2017

holidays nights mPosledné júnové dni boli pre deti plné nedočkavosti i radostného vzrušenia, kedy sa konečne zatvoria brány školy a oni sa tak stanú súčasťou očakávaných dvojmesačných letných prázdnin.

Čítať ďalej...

Kruhový tréning v Strednej odbornej škole drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou

kruhovy trening mStredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou sa zapojila do grantového programu Žilinského samosprávneho kraja - Vráťme šport do škôl 2017 s názvom Kruhový tréning.

Čítať ďalej...

2. júl 2017 sa zapíše do histórie Klokočova

historia klokocova mTento deň sa začal o 9.30 hod. príchodom hasičských družstiev na XXIV. roč. súťaže v hasičskom športe „O Putovný pohár starostky obce Klokočov“.

Čítať ďalej...

Gymnázium v Čadci získalo trampolíny zásluhou úspešného projektu

gymnazium cadca mGymnázium Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci venuje veľkú pozornosť športovým aktivitám, motivuje a rozvíja vzťah žiakov k športu a zdravému životnému štýlu.

Čítať ďalej...

Na svätého Jána otvára sa k letu brána

na sv jana mTeplé slnečné lúče, azúrovo modrá obloha, opojná svieža vôňa trávy vo vzduchu a z rozkvitnutých lúk rozliehajúci sa zvuk cengajúcich zvončekov pasúcich sa ovečiek.

Čítať ďalej...

Leto 2017 v Kysuckej knižnici v Čadci!

leto v kniznici mDeti sa môžu zabaviť a prežiť veselé dobrodružstvá. Prázdniny sa už začali a s nimi množstvo ponúk na voľný čas.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby