kysuce kaplnka

Informácie a postrehy

Je v našich podmienkach nejako upravený predaj húb?

Ja sa ich osobne bojím nakupovať, pretože mám strach z otravy a zdravotných problémov, ak predajca nie je dobre zorientovaný v problematike ich rozlišovania.

Čítať ďalej...

Matičiari z Makova sa vybrali na výlet do Košíc a Tokaja

maticiari makov mPočas cesty po diaľnici všetkých účastníkov zájazdu Mgr.Marta Sláviková informovala o scenérii a zaujímavostiach našich veľhôr Vysokých Tatier, o štítoch, plesách , dolinách a jaskyniach. Pán farár Mgr.Kotlárik nám krásne porozprával o Alžbete Biblickej a Alžbete Uhorskej.

Čítať ďalej...

Obchodná akadémia sa pýši krásnou zelenou záhradkou

obchodna akademia mMiesto, ktoré má slúžiť najmú žiakom a pedagógom školy, otvorili v piatok 8. septembra. „S myšlienkou realizácie tohto unikátneho projektu prišla pani učiteľka Marta Kubalová. Keďže zastupujeme výchovno-vzdelávací program Zelená škola, boli sme prví, komu o tomto nápade povedala,“ rozpráva o začiatkoch zelenej záhradky na OA v Čadci Michaela Stašová, žiačka 3.A.

Čítať ďalej...

V kostole v Riečnici oslávili Sviatok narodenia Panny Márie

narodenie marie mUž niekoľko rokov sa v Riečnici koná na sklonku leta malé stretnutie ako spomienka na hodové slávnosti, ktoré sa tu kedysi konávali pri príležitosti výročia riečnického kostola zasväteného Narodeniu P. Márie.

Čítať ďalej...

Pre žiakov v Krásne sa začal nový školský rok

skolsky rok mPo dvojmesačných prázdninách sa v pondelok 4.septembra opäť rozozvučali školské zvončeky a 600 žiakom v Krásne nad Kysucou začali nové povinnosti. Zvlášť významný bol tento deň pre 61 prváčikov, ktorí v základnej škole na Mládežníckej ulici v Krásne nad Kysucou zasadli po prvýkrát do svojich lavíc.

Čítať ďalej...

Jaššova cesta ako jednosmerka – jablko sváru v Radoli

jassova cesta mPrvoradou je bezpečnosť dopravy
Už vyše dva roky žije obec Radoľa v okrese Kysucké Nové Mesto sporom medzi občanmi, ktorí majú rôzne názory na organizáciu miestnej dopravy v obci. Ide najmä o to, že po novom sa z Jaššovej ulice stane jednosmerka... Nespokojnú časť obyvateľov zastupuje Ing. G. Škorvagová, ktorá sa obrátila s medializáciou tohto problému na redakciu týždenníka KYSUCE. Na vedomie poslala do redakcie dva listy. Jeden predložila starostovi obce Ing. Antonovi Tkáčikovi a druhý rozdávali občanom obce Radoľa.

Čítať ďalej...

Ondrej Zimka: „Len výšky a hĺbky dávajú životu zmysel“

zimka mHodnotné knihy o živote a diele majstra Ondreja Zimku pri príležitosti jeho životného jubilea

18. augusta 2017 sa v Turzovke, v predvečer turzovských hodov, konala jedinečná vernisáž výstavy „Zabudnutá záhrada“ venovaná životnému jubileu popredného slovenského akademického maliara Ondreja Zimku. Výstava výnimočných umeleckých diel bola kolekciou viac než 40 obrazov z jeho najnovšej tvorby.

Čítať ďalej...

22.ročník hasičskej súťaže o pohár starostu obce Lopušné Pažite vyhrali hasiči z Dolného Vadičova

22. rocnik hasici mZa pekného slnečného počasia výbor DHZ Lopušné Pažite v areáli Kozlovice uskutočnil v nedeľu 27.8.2017 22. ročník súťaže hasičských družstiev O putovný pohár starostu obce v kategóriách muži, ženy, žiaci.

Čítať ďalej...

Polícia upozorňuje na čiastočnú uzávierku diaľnice D3 a D1 v úseku od diaľničnej križovatky Bytča po diaľničnú križovatku Strážov (v smere Bratislava – Žilina).

Z dôvodu plánovanej montáže portálov dopravného značenia v súvislosti so stavbou „Diaľnica D3 Žilina (Strážov)-Žilina(Brodno)“bude realizovaná čiastočná uzávierka diaľnice D3 (v km 8,690) a diaľnice D1 (v km 183,00).

Termín čiastočnej uzávierky: 09. septembra 2017 od 22:00 hodiny do 04:00 hodiny 10. septembra 2017

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby