jar kysuce 2016

Informácie a postrehy

V Čiernom slávnostne pasovali žiakov do „Cechu čitateľského“

cierne prvaci mKaždoročne Obecná knižnica v Čiernom pripravuje pre druháčikov stretnutie s Jeho kráľovskou výsosťou kráľom Gregorom, ktorý ich za účasti rodičov, starých rodičov a kamarátov slávnostne pasuje do Cechu čitateľského.

Čítať ďalej...

Hasiči z Vysokej nad Kysucou strážili pri Božom hrobe

hasici strazili mStalo sa už v našej obci tradíciou, že počas Bielej soboty, kedy je umučený a ukrižovaný Kristus uložený v Božom hrobe, držia pri Božom hrobe čestnú stráž členovia našich dobrovoľných hasičských zborov.

Čítať ďalej...

Veľkonočné tvorivé dielne v Materskej škole na Ulici 9.mája v Kysuckom Novom Meste

tvorive dielne mV rámci blížiacich sa veľkonočných sviatkov sme zorganizovali dňa 20.3.2018 v MŠ celoškolskú akciu – veľkonočné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi. Nedali sa zahanbiť ani starí rodičia, ktorí preukázali pri ozdobovaní vajíčok zručnosť, šikovnosť, nápaditosť, tvorivosť spolu s deťmi, keď využívali množstvo zaujímavých dekoračných nápadov.

Čítať ďalej...

V Kysuckej knižnici v Čadci zaregistrovali nových používateľov

kk registrovala mKysucká knižnica v Čadci, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj pripravila v rámci Týždňa slovenských knižníc pre svojich čitateľov zaujímavé podujatia pre všetky vekové skupiny od najmenších čitateľov až po seniorov. Už začiatok týždňa začal pre knižnicu veľmi úspešne.

Čítať ďalej...

Pracovníci hvezdárne medzi deťmi

pracovnici hvezdarne mPracovníci z Hvezdárne v Kysuckom Novom Meste dňa 6.3.2018 navštívili našu Materskú školu v Rudine. Hlavným poslaním Hvezdárne je odborná- pozorovateľská činnosť v oblasti astronómie a popularizácie astronómie. Pre deti si pripravili pútavú prezentáciu spojenú s rozprávkou o vesmíre.

Čítať ďalej...

V bytovom dome máme záujem realizovať nadstavbu. Musia realizáciu schváliť všetci vlastníci jednotlivých bytov?

Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome prijímajú rozhodnutia na schôdzi vlastníkov o tom, či takúto zmluvu o stavbe alebo nadstavbe vôbec uzavrú. Na domovej schôdzi sa rozhoduje 2/3 väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

Čítať ďalej...

ŠTÁTNA SKÚŠKA z administratívy a korešpondencie NA SPOJENEJ ŠKOLE V Kysuckom Novom Meste

statna skuska mV piatok 23. marca 2018 sa stretli žiaci z odboru logistika a obchodná akadémia v priestoroch Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste, kde sa konala štátna skúška v písaní na počítači a korešpondencie.

Čítať ďalej...

Okresné kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v Krásne nad Kysucou pozná svojich víťazov

okresne kolo mV Strednej odbornej škole drevárskej a stavebnej, Krásno nad Kysucou sa dňa 22. marca 2018 uskutočnilo okresné kolo 40. ročníka súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti.

Čítať ďalej...

Deti z Nezábudky navštívili knižnicu

deti nezabudka mMarec sa spája s mesiacom knihy. Oslavuje sa už od roku 1955. Cieľom je podporiť záujem detí o čítanie kníh. Našim deťom sme chceli pripomenúť tento mesiac návštevou knižnice. Dňa 15. marca 2018 naši tretiaci a štvrtáci z Materskej školy Nezábudka zavítali do obecnej knižnice v Rudine.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby