zima kysuce2

Informácie a postrehy

Som podielovým spoluvlastníkom pozemku, pričom podiel na pozemku majú štyri fyzické osoby a tiež aj Slovenský pozemkový fond. Chcem mať tento pozemok vo svojom výlučnom vlastníctve, pričom ostatní spoluvlastníci s týmto súhlasia. Ako mám postupovať voči S

Predpokladám, že Slovenský pozemkový fond je správcom nehnuteľnosti neznámych vlastníkov resp. ktoré nemožno bližšie identifikovať. Ak SPF len spravuje pozemky neznámych vlastníkov nemôže spoluvlastnícky podiel predať.

Čítať ďalej...

Projekt žiakov 3. a 4. ročníka základných škôl – regionálna výchova: Spoznaj regióny Slovenska

regionalna vychova mRegionálna výchova a tradičná ľudová kultúra zahŕňa v sebe kultúrne dedičstvo, ako aj živé kultúrne prejavy fungujúce v každodennom živote, pri sviatkoch a slávnostiach.

Čítať ďalej...

CSS Slniečko cestou Bazálnej stimulácie

css slniecko mCentrum sociálnych služieb Slniečko je celoročnou pobytovou formou sociálnej služby poskytujúcou komplexnú starostlivosť prijímateľom sociálnej služby s mentálnym, zdravotným a kombinovaným postihnutím už od roku 1985.

Čítať ďalej...

Kto rád dáva, dvakrát dáva

domov dochodcov mZamestnanci Zariadenia pre seniorov v Makove sa počas celého roka usilovne snažia svojim klientom skvalitniť služby a spríjemniť im jeseň života v náhradnom domove. Každoročne s nimi trávia aj najkrajšie sviatky v roku a nahrádzajú im často ich vlastnú rodinu.

Čítať ďalej...

TRETÍ GROŠ TREBA VRACAŤ

treti gros mDňa 20. decembra 2017 zorganizovala pani riaditeľka Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb „Park“ Čadca ul. Hviezdoslavova Petra Kupčuljaková spoločne s poslancami MZ Čadca Jozefom Pajerom, Michalom Durajom a poslancom NR SR a poslancom VÚC pre Žilinský kraj Milanom Laurenčíkom Vianočné posedenie pre klientov uvedeného zariadenia.

Čítať ďalej...

Žiak Obchodnej akadémie Čadca Kristián Kováč získal 3. miesto v celoslovenskej internetovej súťaži

kristian kovac mOA DMJ Čadca sa zapojila do 4. ročníka internetovej súťaže s názvom „ŠPORT, KULTÚRA, ARCHITEKTÚRA, VEDA A VZDELÁVANIE V EURÓPE“, ktorú vyhlásilo Informačné centrum EUROPE DIRECT Trebišov.

Čítať ďalej...

Starosta Rakovej Mgr. Anton Heglas: Päťtisícová obec bez zubára

Na redakciu týždenníka KYSUCE sa obrátili nespokojní občania obce Raková, ktorí sa dozvedeli, že od 1.januára 2018 bola v obci zrušená ambulancia stomatológa. O vysvetlenie sme požiadali starostu obce Mgr. Antona Heglasa.

Čítať ďalej...

Vianočný zázrak v PARK–u

vianocny zazrak mVianoce – čas lásky, radosti, pokoja, obdarovávania sa darčekmi. Nie každý má šťastie byť počas týchto najkrajších sviatkov v kruhu rodiny a prijať darček od blízkeho. Projekt „Vianočný zázrak“ pomohol spríjemniť Vianoce i osamelým seniorom v Centre sociálnych služieb PARK.

Čítať ďalej...

Z drsnej Aljašky do horúcej Afriky

berg glacier m„Amerka, Afrika , paradajka, paprika..., túto chytľavú reggae pieseň naspieval niekedy v osemdesiatych rokoch minulého storočia večný rebel – „exdemikát“ Marián Greksa“.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby