jar kysuce 2016

Nočný požiar na Semeteši

poziar semetes mV piatok 19. mája 2017 poobede začalo horieť veľké rúbanisko pri Semeteši. Požiar hasili profesionálmi hasiči z Turzovky, Žiliny a dobrovoľní hasiči z okolitých obcí.

Čítať ďalej...

Obyvatelia obce Vysoká nad Kysucou spísali petíciu za opravu krytov vozoviek po výstavbe kanalizácie

vysoka peticia mPoslanci Obecného zastupiteľstva vo Vysokej nad Kysucou iniciovali Petíciu za odstránenie závad diela „Dodávka pitnej vody a odkanalizovanie Horných Kysúc“ na miestnych komunikáciách, ceste II/487 a ceste III/2022 v obci Vysoká nad Kysucou.

Čítať ďalej...

Policajti z Čadce opäť zachraňovali

V uplynulých dňoch boli policajti z Obvodného oddelenia PZ v Čadci vyslaní k mostu oproti OD Kaufland, kde sa mal nachádzať muž, ktorý chcel skočiť z mosta. Po príchode na miesto policajti zbadali muža, ako stojí za zábradlím mosta.

Čítať ďalej...

Horelo auto s drevom

horelo auto mV pondelok 15. mája po deviatej hodine ráno začala horieť medzi Novou Bystricou a Oravskou Lesnou nákladnému autu s drevom kabína.

Čítať ďalej...

Sviatok sv. Floriána

sviatok sv floriana mSv. Floriána, patróna hasičov, si podľa rímskeho martyrológia pripomíname 4. mája. Bol dôstojníkom rímskej armády a mučenícku smrť podstúpil za čias cisára Diokleciána. Roku 304 sa postavil na obranu zatknutých a uväznených 40 kresťanských legionárov v Lorchu. Za pokus o vyslobodenie bol zatknutý a odsúdený miestodržiteľom Aquiliánom na smrť. Poprava sa konala dňa 4. mája 304.

Čítať ďalej...

Dobrovoľným hasičom v Radôstke odovzdali vozidlo

hasici radostka mNie je to tak dávno, čo uzrel svetlo sveta zákon o Dobrovoľnej požiarnej ochrane SR.

Čítať ďalej...

Stavanie mája na Trojmedzí

stavali maj mOd pondelka (1. 5. 2017) sa už pätnástykrát vypína do výšky máj na Trojmedzí, ktorý na tomto očarujúcom mieste spoločne postavili slovenskí, českí a poľskí účastníci.

Čítať ďalej...

Otvorili rozhľadňu

rozhladna mSlávnostné otvorenie rozhľadne na vrchu Tábor. V pondelok 8. mája na vrchu Tábor nad Kysuckým Novým Mestom Urbariát Kysucké Nové Mesto organizoval akciu- Slávnostné otvorenie rozhľadne.

Čítať ďalej...

Hasiči z Korne zasahovali pri povodni

hasici korna mDňa 28.4.2017 od 8:00 hod. členovia DHZ obce Korňa a pracovníci obce podľa pokynov starostu obce vykonávajú záchranné práce a odstraňujú následky povodní v našej obci.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby